Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

    В момента има ли цифров сигнал на някой от ефирните канали ? Защото рядко гледам ТВ и по този случай нямам нито кабел, нито сателит. В един момент ми изчезна "Нова ТВ" Пуснах телевизорО ("Sharp" на 3 години, пише "HDTV", синът ми играе електронни игри на него с някакъв HDTV кабел и понякога гледаме на телевизорО свалени от торентите филми със същия кабел, вързан на лаптоп - т.е. би трябвало да има цифров тунер ) сам да си намери каналите и той ми ги пренареди, намери си "Нова ТВ", ама с много лоша картина , изкара ми някакво "ББТ", което по-рано не хващах, някакъв музикален канал, "ТВ7" и всичко това с отвратително качество Като местя старата 20 и кусур годишна антена отвън, или ловя кристално "БТВ" за сметка на другите или хубав "Канал 1" пак за сметка на другите, вкл. се разваля "БТВ"-то, а "Нова" направо изчезва. И под лош образ имам предвид типично "аналоговото" явление - снежинки, пращене и т.н., а не квадратчета или други признаци на лош цифров сигнал ? Мислех си, че причината е в антената, ама казвате - нямало разлика между "цифрова" и "аналогова" антени ?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #77
      От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

      В големите градове има цифрово излъчване. Разлика в антените няма, честотата е същата.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #78
        От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        В момента има ли цифров сигнал на някой от ефирните канали ? ...
        Има. С парче коаксиален кабел на антенния вход (пряка видимост и към двете TV кули) на DVB-T в момента излизат съвсем прилично bTV и TV7. По принцип има и BNT, TV Eвропа и някакъв VTV, но в момента са с надпис "Неналична услуга".
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Има. С парче коаксиален кабел на антенния вход (пряка видимост и към двете TV кули) на DVB-T в момента излизат съвсем прилично bTV и TV7. По принцип има и BNT, TV Eвропа и някакъв VTV, но в момента са с надпис "Неналична услуга".
          Аз не съм с коаксиален, а с обикновен двужилен лентовиден кабел с някаква букса за коаксиалния куплунг, останала от стария ми телевизор. Също така нямам пряка видимост към нито една от двете кули - да не би затова да не хващам ? Нали цифровият сигнал не трябваше да зависи от пряка видимост и т.н., уж затова се минава на него ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #80
            От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Аз не съм с коаксиален, а с обикновен двужилен лентовиден кабел с някаква букса за коаксиалния куплунг, останала от стария ми телевизор. Също така нямам пряка видимост към нито една от двете кули - да не би затова да не хващам ? Нали цифровият сигнал не трябваше да зависи от пряка видимост и т.н., уж затова се минава на него ?
            Зависи от силата на сигнала, отразени вълни и т.н. точно както и аналоговата ТВ.
            Буксата на кабела вероятно е трансформатор от 300 на 75 ома.

            Коментар


            • #81
              От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
              Няма как да се съглася с това. Има разлика и то видима. И не, че ми е лош сигнала - имам монтиран усилвател от кабелната само за моите телевизори, а и съм на 500 метра от самата кабелна. Пълна глупост е да дадеш 300 лв за нов TV, вместо 30 лв за декодер.
              Явно не си попадал на "хубав" декодер, които през 5 минути ти замръзява картината... Имам познати които дадоха доста пари за декодер, и сега се оплакват и казват, че преди е било по добре...
              Виждал съм им картината преди, гледах я и сега, и да ти каза разлика не виждам. То и каква разлика може да види човек на кинескоп...
              А относно старите телевизори, ами те са на доизживаване и да наливаш пари в тях за декодери, е все едно да ъпдейтваш някакъв морално остарял компютър... при положение, че вече има FullHD, HD Ready... дето да се скъсаш няма как да го докараш като опраз на кинескопа...

              Коментар


              • #82
                От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                Господа Колеги, Цифровата телевизия се излъчва с ветикална поляризация и поне засега само в дециметровия обхват. Това означава, че антените трябва да се обърнат по оста им на 90 градуса. Излъчването навсякъде е по стандарт МПЕГ4. В София първия цифров предавател беше на МПЕГ2 но и него го превключиха (или смениха) на МПЕГ4.

                Повече може да прочетете тук http://www.predavatel.com/bg/digital/channels .

                Коментар


                • #83
                  От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  ...
                  А относно старите телевизори, ами те са на доизживаване и да наливаш пари в тях за декодери, е все едно да ъпдейтваш някакъв морално остарял компютър... при положение, че вече има FullHD, HD Ready... дето да се скъсаш няма как да го докараш като опраз на кинескопа...
                  Kинескоп и плазма дават чисти цветове, недостижими за LCD. Дизайнерите още работят с кинескопи.
                  Докато не почнат масово да продават цифрови декодери - аз няма да купувам. Просто не знам какъв стандарт ще им дойде на ума. В сат. техника знам за десетина видове кодировки, то са камове и чудеса. Може да се окаже, че китайска пръчка ширпотреба ще върши най-добра работа. Ще им дойде на акъла да пуснат DVB-T2 и ТВ-тата с цифрови тунери DVB-T ще купуват същите пръчки като дядо на село.
                  p.s. Не следя цифровизацията и ето, според горното мнение е факт MPEG4. А преди 2 години ходиха едни лели по селата да продават цифрови декодери po 40 лв., доколкото ми е известно MPEG2.
                  Последно редактирано от Rabin; 05-01-13, 17:59.

                  Коментар


                  • #84
                    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                    Първоначално публикуван от ukw_kj Преглед на мнение
                    Господа Колеги, Цифровата телевизия се излъчва с ветикална поляризация и поне засега само в дециметровия обхват. Това означава, че антените трябва да се обърнат по оста им на 90 градуса. Излъчването навсякъде е по стандарт МПЕГ4. В София първия цифров предавател беше на МПЕГ2 но и него го превключиха (или смениха) на МПЕГ4.

                    Повече може да прочетете тук http://www.predavatel.com/bg/digital/channels .
                    Не е точно така :> някой програми се излъчват на вертикална а други на хоризонтална поляризация - поредната мъдрост.
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #85
                      От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Явно не си попадал на "хубав" декодер, които през 5 минути ти замръзява картината... Имам познати които дадоха доста пари за декодер, и сега се оплакват и казват, че преди е било по добре...
                      Виждал съм им картината преди, гледах я и сега, и да ти каза разлика не виждам. То и каква разлика може да види човек на кинескоп...
                      А относно старите телевизори, ами те са на доизживаване и да наливаш пари в тях за декодери, е все едно да ъпдейтваш някакъв морално остарял компютър... при положение, че вече има FullHD, HD Ready... дето да се скъсаш няма как да го докараш като опраз на кинескопа...
                      Е, та 3 все различни имам + един на вилата пак различен. Първия беше 80 лв, другите около 30-35. И всички са си ОК. Между другото търсих в ибея подобни приемници, но открих доста по-скъпи. Един приятел, управител на една телевизия в Бургас се чудеше какви са ни тия евтини приемници. Това за цените. Опитах се да направя клип на един тумбест TV с и без цифрова, но без стойка нищо няма да разберете. А сега не ми се ходи до гаража. Определено има разлика. В момента гледам през цифрова на един Самсунг (21"), който купувах преди 18 години. Ми тря'я да ти кажа, че картината е "сълза". Даже ще взема да го пробвам с очилата от 3д-то (шегувам се за това естествено). Единствения му дефект за тези години бе, че преди няколко спря да му работи тунера. Предпочетох да си купя цифрова за 30 лв...

                      ПП. Откланям темата, но ме напира отвътре да го споделя. Онзи ден щерката (2 клас) ме кара да и търся някакъв 3д филм. Ми не можах да го открия 3д, ама им го пускам XVID, ама на 3д-то и с очилата.. "Йеееее тате, глей, глей как идва замъка в мен!!! Оооу, извинявай. Това била само оградата "
                      Последно редактирано от Veselin Monkov; 05-01-13, 18:36.

                      Коментар


                      • #86
                        От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                        В момента в София има мултиплекси на 23, 40 и 64 канал.
                        А за вече дори за аналоговата телевизия е добре да си завъртите антените че от няколко месеца излъчването е на вертикална поляризация.
                        Ники

                        Коментар


                        • #87
                          От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          В "бялата" Швеция даже обикаляха с разни устройства, дето засичат работещ телевизор и, ако имаш такъв, но не си платил ТВ таксата, ти идват на гости ...

                          Така и в Австрия от няколко години...Това което се говори че старата им техника по някаква европейска програма е закупена и от 3 месеца е в нашата столица в готовност за експлоатация .
                          ------------------------------------
                          тел. O878 9ЧЧ 999

                          Коментар


                          • #88
                            От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93)
                            В "бялата" Швеция даже обикаляха с разни устройства, дето засичат работещ телевизор и, ако имаш такъв, но не си платил ТВ таксата, ти идват на гости ...
                            Нещо не ми е ясно като как работи тая техника. Нещо не ми се вярва и толкоз. Айде, ако нарочно са направили държавните приемници да излъчват - как да е. Ама има 100 вида приемници. Има ТВ платки за комп, дето е навряна в метална кутия. Ще ме хванат за скъсаните цървули.

                            Коментар


                            • #89
                              От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                              Няма стара и нова техника,има ли ефир има и антена.А за един е приемна,за друг предавателна-кой за каквото му трябва.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #90
                                От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                Нещо не ми е ясно като как работи тая техника. Нещо не ми се вярва и толкоз. Айде, ако нарочно са направили държавните приемници да излъчват - как да е. Ама има 100 вида приемници. Има ТВ платки за комп, дето е навряна в метална кутия. Ще ме хванат за скъсаните цървули.
                                Или ще те хванат, или няма да те хванат. Но като те хванат, ще си платиш като момченце с лихвите. Включително и за компютър с ТВ тунер ...

                                Who has to pay the radio and TV fee?

                                Every household and company that owns, rents or borrows a television receiver has to pay a radio and TV fee. It doesn't matter which channels you watch, the mere fact that you have a TV receiver makes you liable to pay for a radio and TV fee. A single radio and TV fee is payable for all receivers in one and the same household. The definition of a household includes a second home (holiday/weekend cottage), caravan or temporary accomodation elsewhere.


                                What is a television receiver?

                                The term "television receiver" includes:
                                • TV sets
                                • Digital TV-selector
                                • Computers with a TV-card making it possible to receive TV signals
                                • Video recorders with channel selector
                                • Video cameras with channel selector
                                • DVD player with channel selector



                                The radio and TV fee is not included in the fee charged for cable or satellite TV.

                                http://www.radiotjanst.se/en/Radio-and-TV-fee/
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X