Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

    Телевизорите с жетончета в болниците са световна практика и далеч не само в държавните болници. И не, телевизорът не е част от лечението и не се очаква да го плаща здравното осигуряване. С пари също е лавката в болницата.

    Коментар


    • #47
      От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      ...към 35 % ДОД...
      Поясни, моля?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

        Няма да се разсърдя ако ми кажете къде съм се бъгнал, ама яко явно. Ефирната ТВ нали влиза през прозорците на болницата, точно както е предвидено и за каквото е правена?
        п.с. Сетих се, объркахме понятията кабел с много канали в болницата с/у ефир в същата.
        Поясни, моля?
        За друга тема е, визирах всички осигуровки като разлика м/у бруто и нето. Може и да бъркам де, предното шефче така каза, около тая цифра.

        Коментар


        • #49
          От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

          Мнението по темата ми е: Поредният много шум за нищо.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #50
            От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Няма да се разсърдя ако ми кажете къде съм се бъгнал, ама яко явно. Ефирната ТВ нали влиза през прозорците на болницата, точно както е предвидено и за каквото е правена?
            Все си мисля че не може нищо да ме учуди два пъти, и мине се не мине ме шашне за пореден път способността ти да се правиш на ударен

            Къде болницата таксува ефирната телевизия за която тя самата не плаща ? Болницата таксува употребата на телевизора и. Който е купила и за чиято инсталация и експлоатация плаща. Или е дошъл и той с ТВ вълните през прозореца ?

            Като тръгнеш да слизаш от такси спориш ли дали трябва да платиш (понеже те е возил по път платен с твои данъци) ?
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #51
              От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              ...
              Къде болницата таксува ефирната телевизия за която тя самата не плаща ? Болницата таксува употребата на телевизора и. Който е купила и за чиято инсталация и експлоатация плаща. Или е дошъл и той с ТВ вълните през прозореца ?
              Визирах цупенето за 7-инчовото телевизорче, дето пациентът си е донесъл.

              Коментар


              • #52
                От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                Няма да се разсърдя ако ми кажете къде съм се бъгнал, ама яко явно. Ефирната ТВ нали влиза през прозорците на болницата, точно както е предвидено и за каквото е правена?

                ..........
                Естествено. Никой не може да те спре да стоиш на прозореца и да поемаш радиовълни с пълни гърди. Ако обаче ползваш телевизора на оператора следва да плащаш.
                Впрочем, в болницата където работя TV и интернет са безплатни.
                Обаче имам един въпрос - случи се последните година-две да преспивам в 4- и 5-звезни хотели в големи европейски градове. Интернета навсякъде се доплащаше, за разлика от повечето наши хотели. Що за алчност при зловещите цени за нощувка?

                Коментар


                • #53
                  От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                  Наскоро у Виена бях в сравнително скъп хотел, и около 90 евро седмично ако ползваш нет.
                  По евтините хотели пак у Виена - нета е безплатен.

                  Коментар


                  • #54
                    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Наскоро у Виена бях в сравнително скъп хотел, и около 90 евро седмично ако ползваш нет.
                    По евтините хотели пак у Виена - нета е безплатен.
                    Така е, въпрос на избор и нагласа и на клиенти и на собственици. Това и аз съм го виждал и съм се чудил "Аджеба, защо така"...

                    Коментар


                    • #55
                      От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                      Безплатен е ВиФи-то в бара или кафето, което е със скорост на ледник. Този в стаята си го плащаш. И на мен ми е чудно що плащах 70 евро за 35 ГБ със скорост 1 Мбит, ама това беше връхта на сладоледа според туземците. Пък не като да са бедни, нито изостанали с технологиите. ТВ-то им и то цифрово, ама бТВ си е супер в сравнение с бозата, която се лее от техните "безплатни" канали. Това при тия, дето ни учат на демокрация и ни дават акъл как да си оправим държавата...
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #56
                        От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        Визирах цупенето за 7-инчовото телевизорче, дето пациентът си е донесъл.
                        Това може да е с равни шансове "загубихме от непродадени жетони" както и "сега като го свият това бижу и пак болницата ще е виновна"
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #57
                          От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          "сега като го свият това бижу и пак болницата ще е виновна"
                          Бижуто струва 50 кинта в магазина. Ама вече не върши работа, или няма да върши, като приключи цифровизацията. Но пък са перфектния източник на евтини дисплей - в магазина за електронни части струват двойно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            ... ТВ-то им и то цифрово, ама бТВ си е супер в сравнение с бозата, която се лее от техните "безплатни" канали. ...
                            По-тъпо от сапунки не ми стига фантазията какво ще да е. Само като ги мярна по разни магазини дето си гледат продавачките и ги разпознавам за под секунда - имат някак си неестествено подсилена жестикулация. Абе баш си е пулене.
                            В интерес на истината ьТВ е частна. Не, че с 300 милиона печалба не могат да си лобират каквото им е кеф, както стана с ГО. БНТ и БНТ2 минават за държавни национални ТВ.

                            Коментар


                            • #59
                              От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                              Баш им дреме на сестрите колко жетона си платил. А ако лежиш и не си купуваш жетони, нито си носиш портативен за какво ще се цупят? Пълни глупости са това и е по-вероятно да се разсърдят, защото портативката може да дразни другите болни и да им мрънкат за шума отколкото, че не си платил на кабеларката. Опазването на вещите също не е тяхна грижа, та и да го гепи някой едва ли ще се трогнат.
                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              По-тъпо от сапунки не ми стига фантазията какво ще да е. ......
                              Представи си ТВ алфа във всякакви политически окраски нонстоп по всички канали. Ще си мечтаеш за Али Раза и Ферхунде...
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #60
                                От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                                Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                                Колеги, бъркате, че ще излъчват аналогова, днес минах през няколко кабелни оператора и всичките ме увериха, че от 01.1.09.2013г ще излъчват само цифров сигнал.
                                Чакай малко, ако кабелджиите по някаква неведома причина са решили да си спрат аналоговото излъчване, и трабва да плащаш 3 по 90 лв за декодари... Че от булсат ще си вземеш 3 сателитни тунера за по малко пари(1 основен и 2 допълнителни). А да слагаш на стар телевизор цифров декодер си е глупост от всякъде. Нито ще видиш промомяната в качеството на сигнала(всъщност може да я видиш ама негативната, ако декодера е скапан, как ти замръзва телевизията през 5 минути) нито нищо...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X