Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

    Не трябва нито да се подценава, нито да се надценява броя им. Може и да не съм попадал на правилните места, но не съм забелязал някъде да има масово спрян ток. Според мен масовото неработене на новия телефон е просто заради незнание че трябва да се включи в контакта.

    А телевизията, дори аналоговата такава, никога не е имала 100% покритие. Има доволно много места на които дори се лови по-лесно чужда от българса такава.

    Истинското 100% покритие идва "свише", тоест от спътник. В тоя ред на мисли е редно всичкие държавни телевизии да се качат на спътник, или просто да се предоставят за безплатно разпространение на кабеларките и сателитните оператори. Точно по тоя начин ще се увеличи покритието на съвсем реални 100%.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

      Лошото е , че старите хора не могат да се оправят с 2 дистанциони и така не могат да си пуснат телевизора. Дано само при мене да е този вариант, но си мисля , че е почти на всякъде където хората са на години и тази техника е мисия невъзможна.

      Коментар


      • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Не трябва нито да се подценава, нито да се надценява броя им. Може и да не съм попадал на правилните места, но не съм забелязал някъде да има масово спрян ток. Според мен масовото неработене на новия телефон е просто заради незнание че трябва да се включи в контакта.

        А телевизията, дори аналоговата такава, никога не е имала 100% покритие. Има доволно много места на които дори се лови по-лесно чужда от българса такава.

        Истинското 100% покритие идва "свише", тоест от спътник. В тоя ред на мисли е редно всичкие държавни телевизии да се качат на спътник, или просто да се предоставят за безплатно разпространение на кабеларките и сателитните оператори. Точно по тоя начин ще се увеличи покритието на съвсем реални 100%.
        Спарки , не си прав. Старата аналогова в нашия регион покриваше ( още малко ) 100 %. За разлика от новата , до която няма да имат достъп не само села но и градове - общински центрове. Пример в градовете Рила и Бобовдол няма инсталирана техника за цифрова ТВ.
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ти да не мислиш че NET1 ти продават марсиански?

          Реалната цена на средна ръка китайски DVB-T тунер е 20-ина лева. Евтините са 10-15. Който иска повече - пълни гушка, освен ако въпросния приемник няма някакви екстри.

          ...до колкото знам май трябваше да има някаква държавна субсидия по линия на ЕС за тия тунери. Там е истинското пълнене на гушка.

          Как ги смятате тези цени бе хора. И китайски да е нали има процесор, захранване, кутия. Не обърквайте народа с тези цени. Приемник DVB-T подържащ MPEG-4 само за SD канали тръгва от Китай на 12-13 щатски долара, и то за 5000 бр. и нагоре. Сложи му 0.6 до 0.8 долара транспорт, 14% мито, 20% ДДС и си отвсякъде на 26 лв. Еми този дето ги кара и влага 60000 долара за без пари ли го прави? Нали и той трябва да изкара по едно доларче на бройка. Че по закон и гаранция две години трябва да носи.
          Ако и парите са му назаем от некоя хубава банка и за нея трябва да остане.
          Та под 30-на лева трудно може да се докара цена. Говоря за нещо наистина работещо.
          Последно редактирано от Ivk0v; 11-08-13, 20:31. Причина: редакция
          LZ1GIB
          TOYOTA HZJ80,
          TOYOTA LC150

          Коментар


          • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            В момента в който почваме да си говорим за DVB-C, DVB-T, DVB-S в главите на много хора настъпва хаос. (Да оставим настрана кабелните тв, те би трябвало да осигуряват подходящи декодери на своите клиенти. Аз не знам с какъв стандарт ми е моята кабелна, ако се вържа към друга фирма те ще ми предложат друг декодер, за който също не ме интересува какъв им е стандарта. .
            Ако разровим и темата с кодировките, съвсем ще стане страшно.
            Който не може да свърже 2 кабела - ще седи без телевизия.
            Читави обувки струват колкото приемник.
            Ако градове останат без покритие е съвсем болна тема, аз не знаех, че има такива.

            Коментар


            • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

              Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
              Лошото е , че старите хора не могат да се оправят с 2 дистанциони и така не могат да си пуснат телевизора.
              Ако имаш предвид едно дистанционно за тв и второ дистанционно за декодера, те могат да се слеят в едно. Не знам какво се предлага в БГ, но по света дистанционното за кабелната тв (а предполагам и всяко дистанционно на всеки декодер) може да се кодира да работи със съответния телевизор. Много е лесно кодирането, натискат се няколко бутона по дистанционното, става за две минути. Става дума за ползване на основните функции - пускане, спиране, звук, превключване на канали. И ползваш само едно дистанционно.

              Коментар


              • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                Първоначално публикуван от Ivk0v Преглед на мнение
                Как ги смятате тези цени бе хора. И китайски да е нали има процесор, захранване, кутия. Не обърквайте народа с тези цени. Приемник DVB-T подържащ MPEG-4 само за SD канали тръгва от Китай на 12-13 щатски долара, и то за 5000 бр. и нагоре. Сложи му 0.6 до 0.8 долара транспорт, 14% мито, 20% ДДС и си отвсякъде на 26 лв. Еми този дето ги кара и влага 60000 долара за без пари ли го прави? Нали и той трябва да изкара по едно доларче на бройка. Че по закон и гаранция две години трябва да носи.
                Ако и парите са му назаем от некоя хубава банка и за нея трябва да остане.
                Та под 30-на лева трудно може да се докара цена. Говоря за нещо наистина работещо.
                MPEG-4 DVB-C, преди 5-6 години струваше 25 кинта тук, крайна цена. DVB-T HD-та в момента се намират за 20 долара за единични бройки. В техномаркет в момента можеш да си купиш за 35 лева.

                Ако гледаш цени в AliBaba - далеч си от истината. Те едно време и LAN хъбовете струваха по 15 долара минимум в магазина. Ама кабеларките ги купуватха с кашони по 4-5 долара парчето.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                  Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                  Ако имаш предвид едно дистанционно за тв и второ дистанционно за декодера, те могат да се слеят в едно. Не знам какво се предлага в БГ, но по света дистанционното за кабелната тв (а предполагам и всяко дистанционно на всеки декодер) може да се кодира да работи със съответния телевизор. Много е лесно кодирането, натискат се няколко бутона по дистанционното, става за две минути. Става дума за ползване на основните функции - пускане, спиране, звук, превключване на канали. И ползваш само едно дистанционно.
                  Това нещо иди го обясни на 80 годишната си баба в Сусурлево, още гледаща руския си Електрон.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                    "Ако имаш предвид едно дистанционно за тв и второ дистанционно за декодера, те могат да се слеят в едно. Не знам какво се предлага в БГ, но по света дистанционното за кабелната тв (а предполагам и всяко дистанционно на всеки декодер) може да се кодира да работи със съответния телевизор. Много е лесно кодирането, натискат се няколко бутона по дистанционното, става за две минути. Става дума за ползване на основните функции - пускане, спиране, звук, превключване на канали. И ползваш само едно дистанционно".

                    Колега прав си, но хората са си свикнали без дистанциони и сега 1 и то им е трудно, а с 2 мисия невъзможна. Прекарах им Булсатком и им го плащах и се изненадах, когато се видяхме след 3 месеца, че кабела е изкаран и включена антената, защото не са могли да си го пуснат приемника. Викнали са някой да им го направи, че да гледат ТВ.

                    Коментар


                    • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      MPEG-4 DVB-C, преди 5-6 години струваше 25 кинта тук, крайна цена. DVB-T HD-та в момента се намират за 20 долара за единични бройки. В техномаркет в момента можеш да си купиш за 35 лева.

                      Ако гледаш цени в AliBaba - далеч си от истината. Те едно време и LAN хъбовете струваха по 15 долара минимум в магазина. Ама кабеларките ги купуватха с кашони по 4-5 долара парчето.
                      Да, 20 долара не е като 20 лв., а 35 лв е вече постижима цена. 25 кинта DVB-C SD резолюция се продаваха преди 4-5 години, откраднати от големите оператори, дотирани от големите оператори, внесени контрабандно или просто втора ръка. AliBaba наистина не е критерий, но уверявам те моите източници са реални производители от бранша. Ако ти имаш по-добри цени от цитираните не е лошо да обмениме опит ако разбира се това не е твоя търговска тайна. Интересувам се наистина дали писаното от теб се базира на информация от първоизточник или просто така си чул отнякъде. Защото ми писна да се разнасят слухове за митично ниски цени които допълнително разбиват и без това объркания български пазар. Извини ме за острата реакция, но смея да твърдя че добре си познавам къщичката в която работя.
                      LZ1GIB
                      TOYOTA HZJ80,
                      TOYOTA LC150

                      Коментар


                      • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                        Първоначално публикуван от Ivk0v Преглед на мнение
                        Да, 20 долара не е като 20 лв., а 35 лв е вече постижима цена. 25 кинта DVB-C SD резолюция се продаваха преди 4-5 години, откраднати от големите оператори, дотирани от големите оператори, внесени контрабандно или просто втора ръка. AliBaba наистина не е критерий, но уверявам те моите източници са реални производители от бранша. Ако ти имаш по-добри цени от цитираните не е лошо да обмениме опит ако разбира се това не е твоя търговска тайна. Интересувам се наистина дали писаното от теб се базира на информация от първоизточник или просто така си чул отнякъде. Защото ми писна да се разнасят слухове за митично ниски цени които допълнително разбиват и без това объркания български пазар. Извини ме за острата реакция, но смея да твърдя че добре си познавам къщичката в която работя.
                        20 долара е цена за единични бройки HD приемник. Колко ли ще е за хиляди бройки SD, които от утре никой няма да купува?

                        Не съм търговец и не съм от бранша. Но и не ме убеждавай как българския краен търговец не си е сложил едни като минимум 30% надценка. Такъв на нашия пазар просто няма, еле пък баш на тоя, където основните вносители се броят на половината пръсти на едната ръка.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                          Здравейте колеги, днеска тъщата ми се оплака , че искат да и дадат цифров тунер за 35 лв, а на самия ваучер пише 60лв. Това става във Видин в Техномаркет и ме пита какво да прави жената да го взема или да чака. Попитах мой познати и единствената информация до която се докопах е че са спазарили
                          декодерите и цената им е била по висока , която между временно е спаднала , но те вече са спазарени. И така имаш ваучер за 60 лв , но вземаш такъв за 35.

                          Коментар


                          • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                            Интересно, ваучерите на търговците по коя цена ще им ги осребрят?

                            Коментар


                            • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                              Преди време некакъв се изцепи по телевизията, че не можело да продават по 39 а да вземат 60. Знае ли човек? Сигурно са му намерили цаката.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Интересно, ваучерите на търговците по коя цена ще им ги осребрят?
                                В зависимост от това кой чий човек е. То от това зависи и на каква цена ще ги внесе. Като имаш предвид и един субект, заради чиито опит за назначаване станаха едни работи, смятам че без много зор сам ще си изясниш картинката.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X