Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За българското кино

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За българското кино

    Темата на Марто за Жоро Бекъма провокира мнения за киното ни през годините Мен също

    Фен съм на киното. От българското се опитвам да видя всичко, някои филми даже ми харесват. Мога с чиста съвест да сравня произведения на, примерно, Бинка Желязкова и Рангел Вълчанов с такива на Фелини и братя Тавиани. Не съм специалист по кино - това са лични възприятия. Несъмнено съм пропуснал заслужаващи си неща или съм ги видял през моята изкривена лупа. Ще се поправя ако споделите вашите харесвания или нехаресвания Пък ако някой открие киното ни за себе си ще си струва...

    Дано не съм пропуснал такава тема в търсачката на форума

  • #2
    От: За българското кино

    Аз имам сантимент към ето този филм:



    Тогава за пръв път се влюбих, и имам само добри спомени. Иначе старото българско кино си е много по-стойностно, сега всеки се стремио да прави или холивудски копирки, или напълно безумни идиотии-за да не сме като онези от Холивуд.

    За сапунки няма да споменавам, това е срам за киното.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: За българското кино

      Кольо, сапунките са телевизионни продукции и нямат нищо общо с киното, нито като структура, нито като начин на писане на сценария, нито като начин и на снимане (напоследък взеха да се стараят повече със снимането)! Най-общо казано - това е като хамбургерите. Евтина храна за редовна и бърза употреба от населението. Интересното при тях е, че сюжета и диалога са така написани, че можеш и да не гледаш филма, а само да го слушаш. Това е направено заради жените - домакини, за да не пропуснат нищо дори и когато са пред печката в кухнята или са заети с друга работа, която не им позволява да стоят пред телевизора. Старото българско кино е добро, благодарение на няколко имена - драматурзи, които са писали специално и само за киното. Хубав филм става, когато сценария се пише за конкретен актьор. Затова и ви харесват старите български филми, особено комедиите - почти всички са писани на този принцип. Например всички роли на Тодор Колев са писани специално за него. Като качество - най-добри винаги са били комедиите ни и детските филми. Нямаме особени успехи в останалите жанрове (с малки изключения). В момента нямаме кино, защото нишката е прекъсната. Няма добри сценаристи, а диалогисти (тези които пишат единствено диалозите) - съвсем нямаме! Киното е скъпо начинание (да се снима на лента 35 мм.), а и пари за изкуство вече няма - от там и липсата на добри режисьори (казвам го като такъв). Малко са тези които са толкова талантливи, че пробиват от раз (в световен мащаб се броят на пръстите на едната ръка). За да си добър трябва опит, а той струва пари...

      Коментар


      • #4
        От: За българското кино

        Жалко за темата на Марти, оплескаха я. Дано тази има по-добра съдба!
        Определено съм пристрастна към българското кино, независимо дали е добро или не чак толкова. Нямам представа защо, вероятно е близко и разбираемо, дори когато е изчанчено
        Като за начало един от най-любимите ми !







        до част 9 са в тубата...

        За съжаление всички си отидоха от този свят...

        Коментар


        • #5
          От: За българското кино

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          . Иначе старото българско кино си е много по-стойностно, сега всеки се стремио да прави или холивудски копирки, или напълно безумни идиотии-за да не сме като онези от Холивуд.

          .
          И аз съм му фен

          Но тогава беше лесно - нямаше твърде с какво да се сравняваме. Един добър сценарий стигаше. Другите бяха "табу". Сега се налага да пробиват през стена от пари и световен опит, достъпен за всеки.

          Коментар


          • #6
            От: За българското кино

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Кольо, сапунките са......
            Марто, напълно съм съгласен с това което си написал. Но това само показва нивото ни като нация. За мое голямо съжаление болшинството от населението на държавата ни си харесва сапунките и чалгиите, и няма никакво желание да се промени към нещо по-добро.

            А щом това се търси-това и ще се снима, иначе следва смърт.

            А такива като мен ще си пускаме клипчета като това:

            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: За българското кино

              Продължавам с пристрастията си от по-ново време(след 89-та):

              "Аз, графинята"
              "Индиански игри"
              "Да обичаш на инат"

              Вие сте

              Коментар


              • #8
                От: За българското кино

                ХЪЛМЪТ НА БОРОВИНКИТЕ /BLUEBERRY HILL/
                Режисьор:
                Александър Морфов
                Сценарист:
                Александър Морфов
                Оператор:
                Димитър Гочев
                В ролите:
                Самуел Финци, Руси Чанев, Рени Врангова, Кръстьо Лафазанов, Васил Василев-Зуека, Станислава Армутлиева, Теодор Елмазов, Златина Тодева, Пламен Пеев, Валентин Танев, Александър Морфов, Христо Гърбов, Николай Урумов
                Продуценти:
                Владо Даверов и Димитър Гочев

                Коментар


                • #9
                  От: За българското кино

                  Само "Индиански игри" е след 89та, при това май просто тогава излезе. Графинята е 89та, Да обичаш на Инат е 85та.

                  Иначе - рядко съм гледал нещо по-добро от "Мера според мера".

                  За сметка на това в по-близко минало ми се случи в един ден да изгледам "Ярост" от българската страна на ринга и "Munje!" и "Като порасна ще бъда Кенгуру" от сръбска, и баланса за жалост определено не беше в наша полза. А все се надявах че новото българско кино ще бъде на нивото на "Граница" и нагоре.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: За българското кино

                    Гледайте и това, много добра игра на актьорите. И е култово за шапката и яйцата в стената.



                    "Смърди, та се не трае..."

                    Лека му пръст на Кирил Господинов.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: За българското кино

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Само "Индиански игри" е след 89та, при това май просто тогава излезе. Графинята е 89та, Да обичаш на Инат е 85та.
                      Виноват

                      Имах предвит нещата, създадени далеч сллед безспорните бисери на Мормареви и други от времето на соца.

                      "Шантав ден" споменах в другата тема. Ще се сетя и за още...

                      Коментар


                      • #12
                        От: За българското кино

                        От старите: "Любимец 13", "Тримата от запаса", "Крадецът на праскови". За съжаление не съм гледал "Тютюн", но като се замисля се чудя, защо изброявам филмите. Тогава доста филми са се правили с размах и средства. И все пак трябва да се спомене и "Вчера".
                        От киното в ранните години на деморализацията, а демокрацията да кажа. "Сезонът на канарчетата", "Бай Ганьо" с Калоянчев. От последните години много добър е "Мисия Лондон". Според мен се доближава до филмите с черен хумор на Гай Ричи. А и в другата тема споменаха, че отразявал нашата действителност. Мисля, че показва случващото се в дипломацията изобщо. Като се сетя колко посладници в София са се дънили. И да не забравяме, че този филм стигна четвъртфиналите за чуждоизичен филм на Оскарите. "Тилт" и "Стъпки в пясъка" не съм ги гледал, но мисля, че трябва да се гледат. "Светът е голям и спасение дебне от всякъде" е малко размит, макар да дава повод за размишление. "Дзифт" И този с саудтрака на Лили Иванова "Танго" са много бледи и натрапващи нещо по много изкуствен начин.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • #13
                          От: За българското кино

                          От по-новите, този е любим...
                          „Пазачът на мъртвите“ 2006 година, сценарий и режисура Илиан Симеонов, оператор Димитър Гочев , музика Теодоси Спасов

                          Последно редактирано от Тихомир; 21-07-11, 23:11. Причина: oпр. на линк

                          Коментар


                          • #14
                            От: За българското кино

                            Стъпка назад, но не голяма:

                            "Човек не съм убивал"
                            "А сега накъде?"
                            "Адио, Рио"(дано не греша името)

                            Коментар


                            • #15
                              От: За българското кино

                              Обаче ми се струва, че мястото на тази тема не е в спама...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X