Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субтитри или дублаж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Субтитри или дублаж?

    Не намерих такава анкета.Искам да видя мнението ви,защото на мен ми писна да гледам дублирани филми.Според мен се губи много от филма с дублаж.
    Сапунките,нека си ги дублират.
    65
    със субтитри
    76.92%
    50
    дублирани
    18.46%
    12
    все ми е тая
    4.62%
    3
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

  • #2
    От: Субтитри или дублаж?

    +1
    И аз смятам, че се губят много неща от изразяването на актьорите.
    Наскоро пак даваха "усещане за жена", а там ме кефеше Ал Пачино как викаше
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Субтитри или дублаж?

      Субтитри разбира се. Той актьора освен да се движи и говори друго не прави. Като му отнемем половината работа с дублаж какво му остава. Освен да се гръмне ако не му хареса как му дублират гласа .

      Коментар


      • #4
        От: Субтитри или дублаж?

        Аз също предпочитам субтитрите защото така слушам реално какво се говори
        Лудак

        Коментар


        • #5
          От: Субтитри или дублаж?

          Дублажите у нас са отвратителни. По интонация, по правоговор... Освен това при филм със субтитри вникваме в езика и терминологията. Ако титрите изпреварват звука, си съставяме фразата примерно на английски и е силно обучаващо.

          Коментар


          • #6
            От: Субтитри или дублаж?

            Дублаж ако е добър, ако е лош предпочитам субтитри, но и те много често са много лоши и грешни. Гласувам за дублаж.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              От: Субтитри или дублаж?

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Дублаж ако е добър, ако е лош предпочитам субтитри, но и те много често са много лоши и грешни. Гласувам за дублаж.
              Субтитрите на филмите се правят от хора които не получават пари за това /говоря за филмите по торентите/. Не бих казал че са лоши и грешни. Обикновенно имат проблеми с термините единствено, или с разни жаргонни думи.

              Коментар


              • #8
                От: Субтитри или дублаж?

                Аз самият правя субтитри (даже може някой от вас да ги ползва), така че твърдо - субтитри. Дават възможност да разбереш репликата, дори да е казана бързо, изкрещяна, жаргонна и т.н.
                Има и филми с добър дублаж, но са изключение - когато се правят от професионални актьори и екипът е от поне 4 души.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • #9
                  От: Субтитри или дублаж?

                  Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                  Субтитрите на филмите се правят от хора които не получават пари за това /говоря за филмите по торентите/. Не бих казал че са лоши и грешни. Обикновенно имат проблеми с термините единствено, или с разни жаргонни думи.
                  Имам предвид филми по телевизията, много са малко торентите с дублаж.
                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  Аз самият правя субтитри (даже може някой от вас да ги ползва), така че твърдо - субтитри. Дават възможност да разбереш репликата, дори да е казана бързо, изкрещяна, жаргонна и т.н.
                  Има и филми с добър дублаж, но са изключение - когато се правят от професионални актьори и екипът е от поне 4 души.
                  И аз това исках да кажа. Ако е добър бублажа го предпочитам пред субтитрите.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Субтитри или дублаж?

                    За глухар като мен не може и да мисля за дублаж, а и нашите дубльори колко са изразителни...
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      От: Субтитри или дублаж?

                      На така зададеният въпрос...твърдо дублаж.
                      За кино...отговорът щеше да е друг.
                      Дублираните филми позволяват следене и едновременно вършене на нещо друго.
                      А и има доста примери на добре дублирани филми, например Ало,ало...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Субтитри или дублаж?

                        Гласувах за "субтитри", но добър дублаж (пр. Ледена епоха) не отказвам!
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #13
                          От: Субтитри или дублаж?

                          Дублаж!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Субтитри или дублаж?

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Гласувах за "субтитри", но добър дублаж (пр. Ледена епоха) не отказвам!
                            Е "Ледена епоха" е за деца(не че на мен не ми е интересен ) така, че е нормално да е дублаж.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Субтитри или дублаж?

                              Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                              ... Не бих казал че са лоши и грешни. Обикновенно имат проблеми с термините единствено, или с разни жаргонни думи.
                              Много често са и лоши, и грешни (променят смисъла на казаното на 180*), а авторите им имат сериозни проблеми с българския език ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X