Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jazz-арска тема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jazz-арска тема

    Амии... блусарската на Кольо върви супер, много и се кефя, ма "еманацията" на музиката за мен си остава джаза. Блусът е рожба на тъгата и лошотията в живота, джаза е рожба на свободните духом. Никога не съм свирил, не съм слухар, най-добрата музика за мен е тишината, но от как Петьо Парчето преди много години ми показа какво е да си свободен в един затворен свят, лично и с подкрепата на Йълдъз, Теодоси, други, живея с убеждението че това са търсили всички големи. Надявам се че има и други, дето парчета като

    o

    ги гъделичкат под лъжичката. Почти съм сигурен че и Вивалди щеше да е в джаза, ако се беше родил двеста години по-късно.

    Обещавам да съм повече читател, отколкото писател в тази тема

  • #2

    Коментар


    • #3
      Както сте я почнали...сте за темата с кавърите.
      Хайде и аз.....преди да е дошъл Божич да ни напляска, че се бъркаме в територията му.

      Коментар


      • #4
        https://youtu.be/cH2PH0auTUU



        https://youtu.be/reAZI4cjo3w



        https://youtu.be/B5hyBbtm-Tg

        Последно редактирано от сто; 08-10-20, 19:57.

        Коментар


        • #5
          ЛУИС ПРИМА имате ли го за джаз-изпълнител?
          Жалко, че "по ньегу врьеми" не е имало (почти) стерео записи и повечето му гениални, вечни, много повтаряни и реаранжирани, крадени, "кавърирани" и т.н. хитове, вече не се слушат в оригинал.
          Един стар стерео-запис е оцелял - в ролята на Орангутана-цар на маймуните, който, разбира се, се казва "Крал Луи" 1967 г., Уолт Дисни:

          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6

            Коментар


            • #7
              Поздрави!

              Коментар


              • #8

                Коментар


                • #9
                  Слушам си аз

                  Коментар


                  • #10
                    Много ви здраве!


                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Много ви здраве!

                      ...
                      Джазът нек`си беше убегнАл на другарите от Шесто (дали пък заради връзката на Батето с Кеми ТодороW ) и не му придиряха много, за разлика от рока и попа, където надзорът и цензурата бяха яки. Та имаме страхотни попадения от "ньегу врьеми".

                      Прочее, исках да пусна "Самба-Боса Нова" на Оркестър София със Стефка Оникян, ама пусто никъде не го намирам
                      Беше ми любимо парче в тинейджърските години заради кретенски-гениалното "скат-пеене" на Оникян, звучащо нещо подобно на това:

                      "Бая-будесба
                      Алоба-диба-д`еба
                      Бая-будесба
                      А шиба-д`eба
                      Баю-ба-а-а-а-а...
                      Баю-ба-а-а-а-а-а..."

                      Сещаш ли се?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • сто
                        сто коментира
                        Редактиране на коментар
                        Всъщност не съм от най-паметливите, особено пък да запомня или възпроизведа музика
                        Определено, обаче, след като чух за първи път джаз на живо преди години, вече не мога а слушам спокойно (па какво остава да се кефя на) разни метъли, рок-изцепки и други подобни. Не помня дали писах, ма за мен блус е музика на тъгата, рок е енергия, метъла си е гняв, граничещ с истерия, а джазът е свобода. Така го чувствам.

                    • #12
                      А това какво е ?

                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • сто
                        сто коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не е метъл
                        Неповторим, прелива от блус към джаз, лети...

                      • Bogoljub Gagic
                        Bogoljub Gagic коментира
                        Редактиране на коментар
                        "Кервансарай" се сочи за "джаз-албума на Сантана"
                        https://www.youtube.com/watch?v=QS67...nnel=SevmaiSol

                    • #13
                      В памет на първия 007:


                      Коментар


                      • #14
                        Поздрави с една от любимите ми банди на концерт, организиран от една от любимите ми марки бира!

                        Коментар


                        • #15
                          Почти същата компания:

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X