Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Стойностни книги - препоръки и информация

    Първоначално публикуван от lemon-70 Преглед на мнение
    Мерси колега!
    По цял ден съм на ПС то и вечер предпочитам хартията!
    Ще търся да си го купя.
    Аз пък,обратно.Увеличавам размера на текста,пускам на бавно въртене и за нула време "поемам"бая големи по обем книги.Особено пък,ако са интересни.Солженицин го почнах,стигнах почти средата и...спрях.тежък е за четене.Но по-натам...

    Коментар


    • До: Стойностни книги - препоръки и информация

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      В момента чета Записки по Българските Въстаниястаро издание от Захари Стоянов 1000 страници неорязаноЧета идва ми да си ударя главата у стената пак чета пак ми идва.........
      а някой да знае продажба на старо издание (около 1900-та) на Записките ?
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • До: Стойностни книги - препоръки и информация

        Такова нещо и да намериш, то надали ще се продава - стойността му е огромна! В големите библиотеки сигурно има /примерно Националната/, но може да се види не по обикновения ред , а да се изнесе е абсолютно невъзможно - т. е. и да се уредиш, ще трябва да четеш намясто.
        Практически, бих ти препоръчал да намериш едно издание от 1996 год:
        Издателство Класика, печат Балкан Прес, разпространител Пегас ООД - Пловдив, ISBN 954-481-011-0
        Това издание е в максимално близък до оригинала вид. Запазен е дори езикът /диалекта/ на автора.
        Текста е напечатан по:
        "Записки по Българските възстания /разказ на очевидци/" от Захарий Стоянов
        Том I Пловдив 1884; Том II Русе 1887; Том III "Затвори"
        Издава се от съпругата на автора Анастасия Стоянова, София 1892
        Аз /поскоро семейството ни/ притежаваме един много ценен оригинал, но това нещо от вкъщи може да излезе само при война, или жесток природен катаклизъм!!!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • До: Стойностни книги - препоръки и информация

          Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
          Солженицин го почнах,стигнах почти средата и...спрях.тежък е за четене.Но по-натам...
          Бих предложила (ако не сте го чели) да започнете с друго произведение на Солженицин, показващо ГУЛаг отвътре - "Един ден от живота на Иван Денисович". И като обем е по-малка и ако прочете първо нея, ще имате по-конкретна гледна точка към глобалния "Архипелаг..".
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • До: Стойностни книги - препоръки и информация

            Джоузеф Хелър - "Бог знае". За мен това е най-хубавата книга.
            Георги Донев, 0889 437 687
            Nissan Patrol Y60

            Коментар


            • До: Стойностни книги - препоръки и информация

              За малко повече от две седмици излапах четири романа на Гришам - направо като топли гевреци! Не бях чел нищо негово, в главата ми бяха набити нечии критики, че е скучен и слаб писач на адвокатски историики. Рекох си, все трябва за обща култура да разбера защо е толкова популярен и прочетох "Камерата", а след това моментално "Наследници", "Партньори" и "Адвокат на улицата" . И няма да спра до тук!
              Брилянтен, комбинативен ум. Вярно, историите му се въртят все около три неща - затвор, съд и мръсотията около тях, но това, последното, все пак е светът!
              Един друг голям човек бе написал, че е важна историята, а не разказвачът, но ако и той е добър, тогава удоволствието е пълно. Гришам разказва доста телеграфно като за бивш адвокат. В две изречения от двайсетина думи описва събития, за които негов по-утвърден "некомерсиален" колега със словесно разстройство използва толкова хартия, че ми става жал за тропическите гори...
              Препоръчвам, но едва ли е останал друг такъв като мен, който да не го е чел

              Коментар


              • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Един друг голям човек бе написал, че е важна историята, а не разказвачът...
                Аз пък съм на точно обратното мнение. Не е толкова важна историята, а начинът, по който е разказана тя
                Иначе на Гришъм съм изчел повечето романи, с изключение на тези от последните години. М/у другото, предполагам че Гришъм ще се хареса на тези, които харесват Артър Хейли (и обратното), с тази разлика, че Гришъм се е профилирал почти само в правото, докато Хейли пише за различни "отрасли" .

                Коментар


                • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Саймън Бекет, Chemistry of the Death, Written in Bone и Whispers of the Dead, незнам как/дали са преведени на Български.

                  Коментар


                  • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Такова нещо и да намериш, то надали ще се продава - стойността му е огромна! В големите библиотеки сигурно има /примерно Националната/, но може да се види не по обикновения ред , а да се изнесе е абсолютно невъзможно - т. е. и да се уредиш, ще трябва да четеш намясто.
                    Практически, бих ти препоръчал да намериш едно издание от 1996 год:
                    Издателство Класика, печат Балкан Прес, разпространител Пегас ООД - Пловдив, ISBN 954-481-011-0
                    Това издание е в максимално близък до оригинала вид. Запазен е дори езикът /диалекта/ на автора.
                    Текста е напечатан по:
                    "Записки по Българските възстания /разказ на очевидци/" от Захарий Стоянов
                    Том I Пловдив 1884; Том II Русе 1887; Том III "Затвори"
                    Издава се от съпругата на автора Анастасия Стоянова, София 1892
                    Аз /поскоро семейството ни/ притежаваме един много ценен оригинал, но това нещо от вкъщи може да излезе само при война, или жесток природен катаклизъм!!!
                    Знаеш кво е ценно аз тези ги пазя отделно от другите книги това е документирана истинаПоздрави.
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Сред стотиците книги, които съм прочел, все още смятам за най-стойностните "Малкият принц" на Екзюпери и "Старецът и морето" на Хемингуей.
                      Това според мен са две книги , които четейки и между редовете казват всичко за живота. Препоръчвам ги на всеки!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                        А нещеш ли Дерсу Узала от АрсениевКуонаб от Ловци в северните гориОт Ърнест Томпсън Сетън И Улукиткан на изследователите на сопките в Далечния изтокПървата книга която прочетох беше за тайгата нямах пьрви клас
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Препоръчвам, но едва ли е останал друг такъв като мен, който да не го е чел
                          Гришам е изчерпан. Последните му книги са катастрофа. Постави рекорд с "Да работиш за пица". После се опитва да се върне към правото, но май неуспешно.
                          Е, пак мое мнение...
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Гришам е изчерпан. Последните му книги са катастрофа. Постави рекорд с "Да работиш за пица". После се опитва да се върне към правото, но май неуспешно.
                            Е, на мен ми предстои да проверя това Напоследък темповете ми са добри... Значи, скоро.

                            Коментар


                            • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Сега погледнах Записките които чета в момента са издание от 1977 г.Както казва Давс запазен е оригиналния диалект и словоред с много турски думи и изразиМного цветисто звучи направо се потапяш в атмосферата на онези времена
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                ...
                                Практически, бих ти препоръчал да намериш едно издание от 1996 год:
                                Издателство Класика, печат Балкан Прес, разпространител Пегас ООД - Пловдив, ISBN 954-481-011-0
                                Това издание е в максимално близък до оригинала вид. Запазен е дори езикът /диалекта/ на автора.
                                Текста е напечатан по:
                                "Записки по Българските възстания /разказ на очевидци/" от Захарий Стоянов
                                Том I Пловдив 1884; Том II Русе 1887; Том III "Затвори"
                                Издава се от съпругата на автора Анастасия Стоянова, София 1892
                                Аз /поскоро семейството ни/ притежаваме един много ценен оригинал, но това нещо от вкъщи може да излезе само при война, или жесток природен катаклизъм!!!
                                Благодаря много, ще търся ... и абсолютно завиждам за оригинала.

                                а иначе стойностните книги... уф много са: ще караме от детството насам

                                Незнайко,
                                Без Дом ,
                                Маншон Полуобувка и Мъхеста брада
                                Братята лъвски сърца ,
                                почти всичко на Жул Верн,
                                Незавършения роман на една студентка ,
                                на Ал.Беляев - Последният човек от Атлантида,продавач на въздух,
                                владетелят на света

                                после:
                                Пътеводителя на Дъглас Адамс ,
                                Законите на Паркинсън - изключителна! най-готиното мнение с което съм съгласен за нея беше : Законите на г-жа Паркинсън са библията за семейния живот.
                                Суров и опасен, Синухе египтянина, Махалото на Фуко, Мисли на Паскал,
                                "Билет за Транай" и всичко на Робърт Шекли
                                "Две седмици в друг град" и всичко на Ъруин Шоу


                                Задочните репортажи на Г.Марков !

                                май ще е интересно да сложим една анкета от 50 заглавия и да гласуваме.
                                Последно редактирано от DBRS; 24-03-10, 11:47.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X