Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Стойностни книги - препоръки и информация

    Здравейте,

    Ето и едно мое предложение. Тази два тома много си ги харесвам и за нищо не ги давам:

    -> Математически Анализ на Дойчин Дойчинов част 1 и 2 = без философии, подлежащи на време и разбирания, без предразсъдъци, без празни приказки, неостаряваща. Просто чиста мисъл. Не е достатъчно да се прочете веднъж, за да бъде напълно разбрана.

    Поздрави,
    Последно редактирано от asterix85; 12-03-10, 00:08.

    Коментар


    • До: Стойностни книги - препоръки и информация

      Мдаам,незнам отде да почна.
      Не се спомена Борис Априлов с неговия Лиско и приключенията му.Съвсем скоро си го препрочитах и разликата е че се смях малко ПО-малко от...едно време. ЕГН...
      Не се спомена неповторимият със стила си Реймънд Чандлър-всичко от него.В този ред на мисли -и Богомил Райнов,и Вежинов.
      Минал съм и през Белю Пушилката,и през Джура,Угрюм река,Звездния навигатор Пиркс,Мулдашев...а бе мацаница.

      Но това е данъкът да бъдем Хора.

      Коментар


      • До: Стойностни книги - препоръки и информация

        Ами Александър Беляев с неговите книги, особено актуални сега (а на времето фантасмагорични) - опити за присаждане на отрязана глава към чуждо тяло, клониране и кръстоски между какви ли не видове, ГМО-тата дори... все едно е виждал в бъдещето...
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

        Коментар


        • До: Стойностни книги - препоръки и информация

          Търся "Архипелаг Гулаг" на Солженицин?
          На площад Славейков ми поискаха 100лв..?

          Коментар


          • До: Стойностни книги - препоръки и информация

            В читанката го има, ако не ти е проблем да четеш на екран и/или ако имаш принтер с евтин (или служебен ) тонер.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • До: Стойностни книги - препоръки и информация

              Почти никой не е посочил моят любим автор - Джеймс Клавел. Засега съм прочел от него "Цар Плъх" и "Шогун", и ги препоръчвам.
              Нещо по-ново, което четох наскоро и ми хареса - двете книги на Халед Хюсейни - "1000 сияйни слънца", и "Ловецът на хвърчила".
              Останалите сте ги споменали.

              Коментар


              • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                В момента чета Записки по Българските Въстаниястаро издание от Захари Стоянов 1000 страници неорязаноЧета идва ми да си ударя главата у стената пак чета пак ми идва.........
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Гьоте-Фауст

                  Коментар


                  • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                    В момента чета Записки по Българските Въстаниястаро издание от Захари Стоянов 1000 страници неорязаноЧета идва ми да си ударя главата у стената пак чета пак ми идва.........

                    Като я прочетеш тази книга, прочети и някое издание от 80-те години - ще ти се сторят различни произвединия от различни автори, със нищо общо помежду си!!!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Като я прочетеш тази книга, прочети и някое издание от 80-те години - ще ти се сторят различни произвединия от различни автори, със нищо общо помежду си!!!
                      Те точно това ми прави впечатление
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                        При тази книга може да се допусне, че с времето и вижданията стават различни, но не е само до нея. Това, което съм чел едно време и преиздадено през демокрацията звучи различно. Май всеки преводач си има собствено мнение. Но защо всичко е в полза на старите издания?
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Времето си тече и всичко се променя, и вижданията търпят развитие, но тук изобщо не става въпрос за това. Автора създава произведението си ВЕДНЪЖ, според собствените си виждания и разбиране /и съответно с таланта си, разбира се/. Оттам нататък, на нас може да ни харесва съответното произведение, или не; да ни вълнува, или не, та даже може и да го прочетем, или не
                          Редакциите, в посока промяна на съдържанието на дадено произведение, което достига до размер на подмяна на смисъла, не е нищо друго освен фалшификат. Точно така седи въпроса със "Записките". Тази книга и автора и са доведени до статут на икони, провокиращи безрезервна вяра. След което, под същото заглавие на нас ни се представя това, в което редактиралия желае да вярваме.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Първоначално публикуван от lemon-70 Преглед на мнение
                            Търся "Архипелаг Гулаг" на Солженицин?
                            На площад Славейков ми поискаха 100лв..?
                            Заповядай.

                            http://chitanka.info/lib/text/3533

                            Коментар


                            • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Мерси колега!
                              По цял ден съм на ПС то и вечер предпочитам хартията!
                              Ще търся да си го купя.

                              Коментар


                              • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Първоначално публикуван от lemon-70 Преглед на мнение
                                Мерси колега!
                                По цял ден съм на ПС то и вечер предпочитам хартията!
                                Ще търся да си го купя.
                                Разпечатай си го ... както правя аз
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X