Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Стойностни книги - препоръки и информация

    Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
    Хора, затова има книги за деца и книги за възрастни!
    Не съм съвсем съгласен с тебе, Цветенце.... Истински хубавата детска книга се чете до живот...
    Първата преведена у нас книга на Толкин - "Билбо Бегинс - до там и обратно" намерих при приказките в библиотеката на баба ми...
    Защо си мислим, че децата са олигофренчета, способни да рзбират само елементарни послания? Ако така ги развиваме, такива и ще станат....
    В този ред на мисли, препоръчвам на всички да прочетете приказките на Туве Янсон.
    Повече информация тук, примерно: http://www.librousse.bg/Kakvo_novo/M...on/janson.html
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #62
      До: Стойностни книги - препоръки и информация

      Купих си и чета с удоволствие, а вие ми завиждате -"Английският съсед" на Михаил Вешин. Силно ви я препоръчвам. Ще получите това на което индийците казват нирвана, а турците - кеф!

      Англичанин си купил къща в българско село и докато ги учил на европейски обноски, се научил да...псува по български.

      Книгата е номинирана от ЕС за роман на Европейския Съюз, или нещо подобно.
      Миналата година е била номинирана "Мисия Лондон" на Алек Попов, но ония разбират ли от книга?! Не му присъдили.

      Коментар


      • #63
        До: Стойностни книги - препоръки и информация

        Стойностни книги има много- за тях трябват и читатели. Тук си спускаме списъци с книги- всеки казва кои книги за него са стойностни, отправяме препоръки, но мисля, че за да посегне човек към дадена книга, и след това, за да остави тя следа в него, човекът трябва да разчете езикът й- т.е в различните си етапи на развитие човек е способен да разбира езика на различни книги. За да се случва това обаче е нужно у индивида да съществува любопитство. Според мен то е в основата на всяко развитие. Когато захранваме любопитството си понякога уж "случайно" откриваме и книги, които прелиствайки ги ни говорят на разбираем език- магическо общуване, открития сякаш на собствените ни мисли и усещания, споделени в страниците.....Да не преставаме да любопитстваме.....

        Коментар


        • #64
          До: Стойностни книги - препоръки и информация

          Първоначално публикуван от kanela Преглед на мнение
          Когато захранваме любопитството си понякога уж "случайно" откриваме и книги, които прелиствайки ги ни говорят на разбираем език- магическо общуване, открития сякаш на собствените ни мисли и усещания, споделени в страниците.....Да не преставаме да любопитстваме.....
          Мда! Много съгласен!
          Има книги, които са ми силно препоръчвани, но когато ги започна, се разочаровам - въпрос на вкусове и най-вече различно състояние на духа на четящите... и спойката не става. Затова избягвам да чета след препоръка и да препоръчвам другиму заглавия.
          А четящите сме малко - и толкова по-добре! Там, където има навалица, обикновено не е библиотека, а чалготека. Много ми е кеф, че не сме на едно място!
          Ние сме като кокошки в хамбар - всяка си търси точно нейното си зрънце сред тоновете жито; и ако трябва ще рови до дъното на хамбара, за да си клъвне точно него!

          Коментар


          • #65
            До: Стойностни книги - препоръки и информация

            По препоръка на Симеон си купих и прочетох "Английският съсед" от Михаил Вешим - невероятна е, наистина! Смехът ми е малко смях през сълзи, защото много точно е уловил и предал изкривената ни от годините на "прехода" същност...
            Покрай децата гледах на 3D кино "Пътуване до центъра на Земята" и веднага след това те сами пожелаха да прочетат нещо от Жюл Верн - сега сме на "Капитан Немо", казват, че била "страхотна".
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • #66
              До: Стойностни книги - препоръки и информация

              Наскоро прочетох от ново Угрюм река пълен кеф супер просто се вживях
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #67
                До: Стойностни книги - препоръки и информация

                Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                Наскоро прочетох от ново Угрюм река пълен кеф супер просто се вживях
                Ако е чужда и искаш да имаш твоя ще ти я дам.

                Коментар


                • #68
                  До: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Не моя си е.Мерси за предложениетоСега прочетох Югоизточна Европа под османско владичество 1354---1804г. от Питър Шугър много хубави и систематизирани данни има.Ако те интересува история имам страшно много книги особенно за Балканите.
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #69
                    До: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Бих ви препоръчал Тери Пратчет - изключително забавни и интелигентно написани книги.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Чета най различни книги и писатели.Но любим писател ми е Джек Лондон.Всички произведения са му добри.Но все пак бих препоръчал "Сияйна зора" има поуки които могат да се извлекат от нея.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Стойностни книги - препоръки и информация

                        В момента чета историческата поредица на Даниъл Дж. Бурстин-Откривателите/ за известните и не толкова пътешественици от древноста до наши дни/Творците/е, ясно е за кого е:поети, писатели, архитекти, художници.../ Не можах да си намеря третата част-Търсачите
                        Сериозен труд от сериозен автор-18 години ръководител на Националната библиотека на САЩ, директор на Национални музей за история и техника, главен историк на Смитсъновия институт във Вашингтон, 25 преподавател в Чикагския университет и т.н. и т.н.

                        Препоръчвам горещо на всички, интересуващи се от тези теми.
                        Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Стойностни книги - препоръки и информация

                          За прехода, на който сме свидетели, казват че трябвало да минат десетилетия, та от дистанцията на времето да се опише.
                          За тези, които после ще го описват ще им са от полза спомените на съвременници.
                          В книгата на Евгени Тодоров "Записки по българския преход" са събрани 200 страници от блога на писателя www.zaprehoda.blog.bg с многобройни коментари.
                          Средите, в които се е движил писателят-журналист, са му дали интересни случаи да бъде свидетел:

                          На събрание на демократична общественост в Пловдив млад симпатичен мъж се провиква "Нищо не трябва да се променя! Всичко, което се говори тук е предателство!" Младежът се казваше Жан Виденов.

                          Един много опитен адвокат ни помагаше да си регистрираме първата фирма. По-късно той стана президент на България.


                          Никак не са случайни наблюденията на автора. Наопаки - много точни!

                          Препоръчвам четивото.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Не е справедливо!

                            Пловдивчани - море ли имат?

                            Витоша ли имат?

                            че любимият ми поет и писател Евгени Евтушенко да си представя книгата у тях????

                            Георги Гергов е направил добре, като е спонсорирал изданието и НЕ ДОБРЕ!!! като закупил 1000 екземпляра и ги е раздавал на промоцията! По този начин в един кюп слага и Любомир Левчев (мен) и личности-авантаджии и любители на автографи.

                            Комуто е ТРЯБВАЛА книгата, той си я е купил.

                            След развода си с Белла Ахтмадулина Евтушенко написва едно от най-хубавите стихотворения за любовта.http://www.litera.ru/stixiya/authors...mnoyu-vot.html

                            "Со мною вот что происходит, ко мне не мой старый друг не ходит..." и романа " Ягодные места".( Все забравям българското заглавие. )

                            Тази книга ми е била най-евтиният и верен лакмус за хора, предимно дами, напиращи да заемат място в ума, сърцето, чаршафите ми.
                            Като им дам да прочетат книгата и се срещнем, лакмусът безпогрешно е определял кръвните ни групи, резус фактор и валентност.

                            Ако поместя в раздела "Сентенции,...." по един ред от буквално всяка страница от общо 750-те на "тухлата" "Вълчи билет", ще се задръсти мощният компютър на Офроуд-а.

                            23 лева са три килограма скумрия.

                            Предпочетете КНИГАТА!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Симеоне, не се коси ами заповядай в Пловдив на гости - тъкмо ще те срещнем утре с пловдивската група!

                              И благодаря за идеите за интересни книги, ще се възползвам при първа възможност.
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Стойностни книги - препоръки и информация

                                За Симеон:

                                Евгени Евтушенко представя във Варна мемоарната си книга "Вълчи паспорт"

                                Варна /КРОСС/ Световноизвестният руски поет Евгений Евтушенко пристигна във Варна, за да представи мемоарната си книга "Вълчи паспорт", съобщи БНР - Варна.Срещата с публиката е утре – 4 юни, от 18.30 ч. в зала "Пленарна" на Община Варна. Книгата излиза за пръв път на български език и е определяна като "явление" в съвременната мемоарна проза. Тя е уникален разказ за срещите на автора с Пабло Пикасо, Борис Пастернак, Робърт Кенеди, Пабло Неруда, Шостакович, Фелини, Че Гевара и още редица други известни личности. "В тази книга са събрани най-добрите ми статии, а подтекстът е, че нашето поколение – на така наречените "шестидесятници", е поколение на десантчиците на 21 век” – обяснява Евтушенко.
                                Поетът е рецитирал свои стихове в 96 страни, творчеството му е преведено на 72 езика.

                                Източник "Агенция КРОСС"
                                http://www.cross-bg.net/index.php?op...0%B0&Itemid=76

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X