Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Стойностни книги - препоръки и информация

    Хора, затова има книги за деца и книги за възрастни!
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
    A2 (+)

    Коментар


    • #47
      До: Стойностни книги - препоръки и информация

      Явно мащабната рекламна кампания на "Потър"-а ви е накарала да си мислите, че това е някаква сериозна книга. Това си е детска приказка, просто много дълга такава. Но не е безинтересна, разглеждана вътре в тази само светлина. Какви дълбоки сюжети очаквате, какви 5 лева ?
      Пълното й отричане пък ми напомня за един мой дъблоко религиозен приятел, който, без да е прочел и 1 ред от въпросния "Потър", го беше заклеймил като някаква глуха ерес. В смисъл, щото има, там, вещици и магьосници - все еретични работи. Нали осъзнавате колко е абсурдно това ? Зер и "Червената шапчица" да на правим ерес, че там пък има говорещи животни.
      "Потър"-ът е по-модерен вариант на "Алиса", примерно, и толкоз. Само дето тя си остава по-добрата приказка...
      Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

      Коментар


      • #48
        До: Стойностни книги - препоръки и информация

        Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
        Много, много любими автори и книги имам, чудя се как да избера един-двама и да ги препоръчам???
        За любителителите на природата и природозащитниците - всичко на големия Джералд Даръл - огромна любов към природата и хората, пътешествия, екзотика и великолепното английско чувство за хумор!
        "Хванете ми Колобус","Моето семейство и други животни","Три билета до Ъдвенчър","Двама в степта".Страхотен автор,великолепни книги!
        Толкова е необятен списъкът с прекрасни книги,че темата ще стане необятна!
        Някой от любимите ми автори и книги:
        Българските класици-много,Джек Лондон-всичко,братя Стругатски-всичко,Стонислав Лем-почти всичко,Карл Май,Майн Рид,Ремарк,Хемингуей,Ярослав Хашек-"Паноптикум на стари криминални случай" и "Паноптикум на град Прага",Хенрих Сенкевич-"Кръстоносци",Чарлс Дикенс,Андре Мороа,Стендал-"Червено и черно",Стайнбек-"Тортила флед","Улица Консервна","На исток от рая",Жул Верн,П.Г.Удхаус-"Стрихнин в супата",Рей Бредбъри,Агата Кристи,Жорж Сименон и много други.
        Ferrum dum ignis candet cudendum est.

        Коментар


        • #49
          До: Стойностни книги - препоръки и информация

          Първоначално публикуван от Blacksmith Преглед на мнение
          "Хванете ми Колобус","Моето семейство и други животни","Три билета до Ъдвенчър","Двама в степта".Страхотен автор,великолепни книги!
          Толкова е необятен списъкът с прекрасни книги,че темата ще стане необятна!
          Някой от любимите ми автори и книги:
          Българските класици-много,Джек Лондон-всичко,братя Стругатски-всичко,Стонислав Лем-почти всичко,Карл Май,Майн Рид,Ремарк,Хемингуей,Ярослав Хашек-"Паноптикум на стари криминални случай" и "Паноптикум на град Прага",Хенрих Сенкевич-"Кръстоносци",Чарлс Дикенс,Андре Мороа,Стендал-"Червено и черно",Стайнбек-"Тортила флед","Улица Консервна","На исток от рая",Жул Верн,П.Г.Удхаус-"Стрихнин в супата",Рей Бредбъри,Агата Кристи,Жорж Сименон и много други.

          На Удхаус цялата поредица с Джийвс е страшно забавна , рядко се смея на книга толкова..
          Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

          Коментар


          • #50
            До: Стойностни книги - препоръки и информация

            Бихте могли да надникнитв в книгите на Лазарев и Мулдашев. Промених много неща в мисленето ми и възприятията ми за света въобще.

            Коментар


            • #51
              До: Стойностни книги - препоръки и информация

              Мненията за стойностните книги в миналото и днес са преместени тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40961
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                До: Стойностни книги - препоръки и информация

                Един пример не от класиката.
                Специално за почитателите на т.нар. твърда научна фантастика (hard science fiction), в последните години се изявява писателят Стивън Бакстър (Stephen Baxter). Авторът е англичанин, има сериозна библиография за дузина години и, както всички представители на "твърдия" поджанр, той също е колкото писател, толкова и математик/физик/инженер. Това обуславя характерните за поджанра творби, изпълнени с много научна терминология, завоалирано обяснена и подложена на силна спекулация за целите на фантастичния, все пак, сюжет. Имам две-три неща от него (издавани у нас), като последното е романът му "Време" (Time).
                http://www.sfsite.com/~silverag/time.html
                По принцип, типично за всичките му работи е закачката с времеви преходи, пътуване във времето, паралелни вселени и прочие в тази насока (дори през 1995 г. е написал продължение на "The Time Machine" на Х. Уелс). Заигравката с черни дупки, неутронни звезди, квантови физични истории и т.н. стои в основата на разказа. В тази книга е довел тия неща до брутален мащаб, с оглед на факта, че героите "прескачат" с милиарди години напред в бъдещето и стават свидетели буквално на смъртта на Вселената (при това без да използват адронен колайдер, хм).
                За феновете на поджанра този автор несъмнено ще се окаже интригуващ. Ако по принцип не харесвате научна фантастика (моля да не се бърка с т.нар. фентъзи, обаче), то със сигурност трябва да стоите далеч от твърдата такава. Започнете ли направо с нея, това е най-сигурният начин да се отвратите и откажете.
                Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                Коментар


                • #53
                  До: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
                  ...то със сигурност трябва да стоите далеч от твърдата такава. Започнете ли направо с нея, това е най-сигурният начин да се отвратите и откажете.
                  Нещо като твърдата дрога, а?
                  Мисля, че малцина вече се изкушават от научната фантастика, или от екстремисткото и крило, за което говориш. След като всеки е обграден от толкова техника, че на фантастите им се оказа бедна фантазията...
                  Хората се насочиха към "душевното" - любовта във всичките и форми: между половете, вътре в тях и въобще извън тях.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Стойностни книги - препоръки и информация

                    аз мога да препоръчам един автор който обаче не знам дали е превеждан на български - Бохумил Храбал. Всеки който знае чешки е чел нещо от него а мисля че всеки е гледал филм направен по негови разкази... като Строго следени влакове, Чучулиги на конец, Обслужвал съм ангилйския крал и други много популярни в Чехия филми (Slavnosti snezenek, Postrizny, ...)
                    Ако ви падне нещо от този автор не се чудете и се зачетете.
                    Има например една новела която е само от едно изречение и е дълга над 30 стр. нещо невероятно!
                    Храбал ако може да се опише с едно изречение: Това е Хашек на втората половина на 20 век.
                    Има ли някой информация дали е превеждан в БГ?
                    born to be wild
                    Кольо Ковачев

                    Коментар


                    • #55
                      До: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Превеждан е. Чел съм на български "Строго охранявани влакове" и "Милионите на Арлекин". Има и други, но не мога да ги цитирам.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #56
                        До: Стойностни книги - препоръки и информация

                        Задължително е всеки нормален човек да прочете Операция Буря отИгор Бунич ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #57
                          До: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Моля тук всеки да сподели за книгите които би препоръчал и на останалите... Книгите които намира за най-важни и интересни...
                          Едно към едно, в отговор мисля, че всеки четящ (не знам статистика, но като че ли, все по намаляща част от човечеството) трябва да е чел Джеймс Клавел, било заради далечния изток, евроазиатската раса, Хонконг, чая и опиума, оцеляване, философия на изтока и т.н.( "Шогун", "Търговска къща", "Цар плъх", "Тай-пан"."Гай-Джин"...) близкия изток, Иран, петрола ("Вихрушка"). Всеки прочит на този автор преоткрива нещо ново.
                          Артър Хейли - изключителен автор ("Окончателна диагноза", "Живот по върховете", "Летище", "Колела", "Свръхнатоварване")... чете се на един дъх.
                          Едва ли са най-важните, но определено са интересни.
                          Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                          Коментар


                          • #58
                            До: Стойностни книги - препоръки и информация

                            А някой спомена ли Хемингуей, че не помня...."Старецът и морето", "Острови на течението"..

                            Между другото "Свръхнатоварване" на Артър Хейли ще стане доста актуална в най-близко бъдеще, така че е интересна.


                            От по-съвременните автори искам да добавя Ричард Марчинко със "Свирепия" 1, както и част от "Червената клетка", също така Майкъл Крайтън "Състояние на страх", "Хромозома 6" от по-новите..
                            Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                            Коментар


                            • #59
                              До: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Енерган 22 от Хаим Оливер за който обича фантастика.
                              Преди имах раздвоение на личността, но сега взимаме хапчета и сме много добре.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Стойностни книги - препоръки и информация

                                от руските автори още Лев Толстой "Възкресение" и Чингиз Айтматов "Голгота" и "Шареното куче тича край морето"

                                и от западните - Антъни Бърджес "Портокал с часовников механизъм" (има и филм на Стенли Кубрик по него), Ричард Бротиган "Едно сомбреро пада от небето", повечето книги на Уилям Уортън, но най-вече "Гордост", "Пилето" (не може да не сте гледали филма на Алън Паркър по него), "Франки фърбо"
                                и приказките на Ханс Кристиян Андерсен и Вилхелм Хауф, които някои смятат за детски, но всъщност не е съвсем така
                                Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X