Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Стойностни книги - препоръки и информация

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    А нещеш ли Дерсу Узала от АрсениевКуонаб от Ловци в северните гориОт Ърнест Томпсън Сетън И Улукиткан на изследователите на сопките в Далечния изтокПървата книга която прочетох беше за тайгата нямах пьрви клас

    А бе дъртий...ти си ми чел от мойте книжки докът ме е немало...Бе,да...
    А кажете ми кой е автора на книгата "Пучини"?Бех малък кат я четох,ма много ревах-това,за насока за афтора.
    ПП и беше баят дебела-тъмън колкот мене.

    Коментар


    • До: Стойностни книги - препоръки и информация

      Янош Бокай.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • До: Стойностни книги - препоръки и информация

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Янош Бокай.

        Верно не го знаех...

        Коментар


        • До: Стойностни книги - препоръки и информация

          Тази поредица от девет книги я четох наскоро.За любителите на фантастиката,а и за хората с по-друг поглед я препоръчвам.Къде свършва измислицата и къде почва истината не знам.Сами преценете.


          http://chitanka.info/lib/author/Робърт+Дохърти

          Също и Стивън Кинг-Дългата разходка...
          Последно редактирано от Мещера; 29-03-10, 00:20.

          Коментар


          • До: Стойностни книги - препоръки и информация

            Четох цялата тема неотдавна но не мога да се сетя бяха ли споменати Илф и Петров?!
            Ако не-баси пропуска!

            "Дванадестте стола"
            "Златният телец"- по памет:

            "...великият комбинатор пишеше в папката.Както при всички пишещи,лицето му имаше измъчен вид.В стаята на хотел Карлсбад влетя Балаганов:
            -бият Паниковски!
            -Вече?нещо,много бързо...

            Но все пак,да идем,да погледаме.А след това ще ви направя сцена при фонтана..."

            Златният телец ми е настолна книга.Знам я наизуст.ОТКРИХ я преди да вляза в казармата и тогава "последният напън на младостта-38 години" на нелегалният милионер Корейко ми се струваше безкрайно далече и звучеше успокоително.Постоянно четейки тази книга,се само наблюдавах...И сега,когато този последен напън е зад гърба ми,а аз съм си още млад-съм доволен и някак щастлив.Ще прочета и на преклонна възраст тази книга и ще ви споделя впечатленията си,приятели!

            ПП Великият комбинатор Остап Бендер е брилянтно въплътен от Андрей Миронов,лека му пръст.

            Коментар


            • До: Стойностни книги - препоръки и информация

              Сетих се за една моя любима книга от детството... Емил от Льонеберя на Астрид Линдгрен. Супер весела и яка книжка дори и за порастнали деца...
              Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

              Коментар


              • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                Робин Кук - уверен и професионален писач на медицински трилъри. Идеите му винаги са интересни и показват, изненадващо за мен, че "болестите" на нашите лекари са били познати на много по-развити системи за здравеопазване по света. "Успокоително" е даже, че сега не сме толкова зле - може и по-зле да стане. Търсенето на здраве нараства и бизнесът загрубява. Лошите в системата са не лекарите, а здравните мениджъри и администратори и за външен човек е интересно и образователно да надникне в кухнята.

                Коментар


                • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Ако някой, си пада по медицински трилъри препоръчвам много "Вируси" на Патрик Линч..велика книга. На Робин Кук много ме кефи "Хромозома 6" . "Фантастично пътешествие" на Айзък Азимов също е супер...миниатюризират подводница и я вкарват в тялото на човек...става много интересно...
                  Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                  Коментар


                  • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Някой може ли да ми препоръча книги за разузнаване, контраразузнаване, служби и т.н.? Предпочитам да са достоверни, дори документални!

                    Коментар


                    • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Джон льо Каре и Греъм Грийн. Това си е класика в шпионската литература.

                      Коментар


                      • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                        Най-добра е тази книга Владимир Богомолов. Момент истины (В августе сорок четвертого), ама как си със руски?

                        Коментар


                        • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Една книга, която преобърна представите ми за живота преди доста години...
                          "Тибетска книга за живота и смъртта" - Согиал Ринпоче
                          Трудно се чете, особено в началото, няма пряка реч..

                          Коментар


                          • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                            тя поначало трудно се чете , щото си е обучение да се подготвиш как да умреш

                            Коментар


                            • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Не мога да се сетя всичко изчетено но ще спомена някой любими автори - Стайнбек , Хемингуей , Фокнър , Маркес ,Кен Киси , Антъни Бърджест ,Дъглъс Адамс , Том Робинс , Хашек , Джоузеф Хелър ,Филип Хосе Фармър ,Толкин , Урсула Ле Гуин и още ,още , още .........
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                                тя поначало трудно се чете , щото си е обучение да се подготвиш как да умреш
                                Щом е неизбежно, по-добре да съм подготвена

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X