Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Същността на човека според външността му.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Същността на човека според външността му.

    Някога четох за това, как можем да съдим за даден човек по външни белези. Авторът развенчаваше разпространеното мнение, че "очите говорят най-убедително". Не! Казва той: очите лъжат! Погледнете устните на човека! Благ поглед и хищни устни. Изпепеляващ поглед и топли усмихнати устни. ТЕ характеризират човека!
    Повод за тези разсъждения ми даде една говорителка в сутрешния блок на испанската телевизия tve. Руси прави коси, удължена фигура, изящни дълги ръце и пръсти. Най-често с пуловер "Маяковски" на вертикални ромбове.
    Това момиче говори много изразително. Всички сладурански мимики съответстват на текста, който чете. Това е дарба! Но идва ГЛАВНОТО. - Моментът - част от секундата - когато завърши фразата и ни хвърли такъв откровено душеразсъблечен поглед: Ето - това съм аз!
    Ей това малцина го могат! А като НЕЯ - никой!
    Погледайте Я, насладете се...че ми трудно да го опиша с думи.

  • #2
    До: Същността на човека според външността му.

    Само като погледнеш даден човек и можеш да разбереш кой е какъв е какво може.Физиономията говори когато даден човек мълчи.Дядо ми само като погледнеше човек и веднага каже тоя е хубав човек а тоя чурук бегай далече от него.И 100 процента познаваше.Тази дарба съм наследил от него Бог да го прости на 80 процента.Чат пат се излъжем а при него грешка немаше
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      До: Същността на човека според външността му.

      Има една наука - френология, която прави връзка между външните белези на човек и същността му. Става въпрос за черти на лицето стойка, походка, форми на частите на тялото... Много е интересно и точно
      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
      Omnia vincit amor !

      Коментар


      • #4
        До: Същността на човека според външността му.

        Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
        Има една наука - френология...
        Много популярна по времето на Третия райх
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Същността на човека според външността му.

          Много права наука в много правия Трети Райх жалко че не се е осъществила напълно.Много жалко
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Същността на човека според външността му.

            И според Тери Прачет, променяйки определени форми по черепа, се постига задоволителен резултат в посока промяна характера на човека. С прости дървени чукове. Поредица "Светът на диска".
            LZ1AIV

            Коментар


            • #7
              До: Същността на човека според външността му.

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Много популярна по времето на Третия райх
              Aaaa, не! Има някакво объркване на понятията! Това, за което говоря, няма нищо общо с третия райх!
              Ако последният случайно е използвал идеи от тази наука за собствените си извратени нужди, то това не е причина тя да се оплюва!
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #8
                До: Същността на човека според външността му.

                Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                Много права наука в много правия Трети Райх жалко че не се е осъществила напълно.Много жалко
                Ъ!!!
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Същността на човека според външността му.

                  Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                  Само като погледнеш даден човек и можеш да разбереш кой е какъв е какво може.Физиономията говори когато даден човек мълчи.Дядо ми само като погледнеше човек и веднага каже тоя е хубав човек а тоя чурук бегай далече от него.И 100 процента познаваше.Тази дарба съм наследил от него Бог да го прости на 80 процента.Чат пат се излъжем а при него грешка немаше
                  ммм нещо ми се струва ,че това граничи с научната фантастика

                  Какво би казал за този мой приятел :
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Същността на човека според външността му.

                    Ай сеа ... Аз кат си погледна снимката в паспорта бегам с писъци, ти ...
                    Кво да кажа. Кротък човек, обича да си почива, весел ...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Същността на човека според външността му.

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Ай сеа ... Аз кат си погледна снимката в паспорта бегам с писъци, ти ...
                      Кво да кажа. Кротък човек, обича да си почива, весел ...
                      Обича да похапва... когато има какво
                      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Същността на човека според външността му.

                        Вкъщи се мота някакъв учебник, доста дебел, "Визуална психология". Синътт ми си го беше взел от библиотеката, ама жене ми много и хареса и си го купи. Хвърлих му един поглед.. много интересен има много картинки. Обаче взех да се притеснявам: ако половинката го освои и ме разкрие що за същество съм???. Добре че няма време да го чете, иначе всяка вечр щях да седя гол пред нея за да ми прави психоанализа.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #13
                          До: Същността на човека според външността му.

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение

                          Какво би казал за този мой приятел :
                          Това което е в ръцете ,не му подхожда на визията. Снимката ми говори следното -Вижте каква играчка си намерих ама за какво ли се ползва.
                          Дали съм прав ,как мислиш.

                          Тази тема е много интересна и напълно съм съгласен че по външния вид и първите казани думи може да определиш какъв човек стои пред теб. Смея да твърдя че преценката ми за хората с които се срещам направена по този метод не е била подвеждаща.Винаги съм уцелвал характера на дадения човек.
                          Последно редактирано от banjo; 26-03-08, 01:46.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #14
                            До: Същността на човека според външността му.

                            Въх
                            Да, това е най-кроткия, спокоен и наивен човек който познавам

                            Значи, при мен куца тая работа , щото никога не познавам хората и често
                            си патя

                            п.с. пищова е детски

                            Коментар


                            • #15
                              До: Същността на човека според външността му.

                              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение

                              Какво би казал за този мой приятел :
                              Симпатяга
                              B+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X