Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

    На 29 април тази година Клуб за военни реконструкции „Братя по оръжие“ възпроизведе забележителна битка на Българската армия от Втората световна война - началото на Дравската епопея.
    Събитието се проведе на езерото до село Негован пред много ентусиазирана публика и в присъствието на няколко останали живи участници във войната.
    В екшъна всичко – оръжието, техниката, униформите, дори поведението на бойците беше толкова реалистично и автентично, че многобройната публика на моменти се чувстваше като попаднала на истинското бойно поле.

    7 камери на UVT заснеха възстановката от всички гледни точки – от въздуха, от земята и от водата.
    Участва екип от 12 професионалисти, който засне много атрактивна картина на подготовката, сраженията и разговори с ветераните, участниците, публиката. UVT засне реконструкцията за своя сметка.



    Материалът е толкова интересен, че екипът реши да произведе не само разширен репортаж за събитието, но и среднометражен документален филм с идея да се подсетим за подцененото участие на Българската армия във Втората световна война на страната на Антифашистката коалиция и немалката роля, която Първа Българска армия има за ускоряванаето на нейния край.

    Въпреки дадените жертви България не само не е призната за съюзник на Антихитлеристката коалиция, но и за съвоюваща страна. Дравската операция е изключително съдбоносна, а ние удържаме фронта. Това, разбира се, се вписва в общия принос на Антихитлеристката коалиция, и въпреки това, не сме признати за съвоюваща страна. И плащаме жестоки репарации. За съжаление за този и за много други факти от нашата история не се говори, младите хора не знаят за тях.

    Затова ние имаме намерение да създадем серия от документални филми, базирани на историческите реконструкции на клуб „Братя по оръжие“, посветени на най-славните битки на Българската армия.

    Но, за да намерим необходимото финансиране за тези филми, трябва да покажем първия от тях пред поканените спонсори. Това ще направи възможността да успеем да набавим поне част от финансирането реална. Сега са ни необходими не много средства за довършване на филма – монтаж и озвучаване.

    Всяка помощ, независимо от размера ще бъде отразена във финалните надписи на филма. Имаме намерение да се излъчи по национална телевизия, да направим премиера, на която ще бъдат поканени като гости всички подпомогнали производството...

    За повече информация и при желание за спонсорство и подпомагане на проекта, може да пишете на soho'at'uvt.bg или на лични съобщения.
    Последно редактирано от Веско; 23-06-17, 11:36.
    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

    Браво! Който не помни историята, повтаря едни и същи грешки...
    Тъкмо преди два дни се разправяхме в друг форум, че няма филми, обясняващи на младото поколение историята...
    Също както няма интервюта на хора, които са били фактори в миналото.. А предоставянето на такава информация би позволило на доста хора да направят по-точна преценка на събитията в миналото и да си направят изводи за настоящото..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

      Абсолютно съм съгласен с горния пост,и адмирирам всеки материал,показващ без изопачения миналото ни,при възможност ще кача мой принос към темата.

      Коментар


      • #4
        От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

        Уважаеми колеги, това което правят хората на тези възстановки е достойно и в пълна степен покрива това което се нарича патриотизъм... но истински, не трибунен... А усилията на нашият колега Веско който е впрегнал такъв ресурс в заснемане и обработка са достойни за възхищение. Ще се радвам ако повече хора подкрепите тази наистина патриотична кауза...!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

          Впечатляващо, наистина

          За съжаление думата „патриоти" също е на път да се изпразни от съдържание.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

            във връзка с един проект посветен на годишнината от тези славни битки на Българската армия ,съм обиколил почти всички места ,където са се водили битките и където сме извоювали славни победи. Ако мога с несщо да ти бъда полезен пиши. Комплименти за това ,което правиш!

            Коментар


            • #7
              От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

              Благодаря за мненията, одобрението и пожеланията!

              Ще се радваме, ако всички подпомогнат и новия ни Youtube канал.

              Имаме заснети стотици филми и клипове, най-интересните от които постепенно ще прехвърлим.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

                Има ли, ще има ли за Тутраканската епопея? И новостите които е постигнал тогава ген.Колев с кавалерия?
                За нея бих участвал в покриване на разходи.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #9
                  От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

                  Реконструкциите, които ще послужат за бъдещи филми (дано успеем да завършим сегашния...), се планират доста време напред от клуба "Братя по оръжие" и изискват сериозна подготовка.
                  За всяка реконструкция има много и сериозни бойни тренировки, ушиване на униформи, конструиране реплики на оръжия... Перфекционисти са и не искат да има неточност и в най-малкия детайл от униформите, снаряжението и оръжията.

                  Не знам техните планове, но ако някой от тях иска да се включи, може да разкаже повече!
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

                    Аз също бих желал да помогна, с каквото мога. Лично познавам непрекия наследник на Ген. Колев днес - бабата на моя приятел и жената на Ген. Колев са били сестри. Обещал ми е да ми покаже личния самовар на Генерала с подписите на други генерали върху него,когато е вече на лечение във Виена. Моят дядо на когото съм кръстен лично е участвал в отбраната на София по време на бомбардировките и след това е участвал в Дравската епопея. Баща ми пази все още сабята му. Бих искал да подпомогна и финансово проекта на Веско, с колкото мога и ще му пиша на майла, който е оставил. Желая много успехи за това страхотно начинание и дано скоро имаме и филм за битките от войните за национално освобождение. Там също мога да помогна по-скоро с оригинални артефакти от личната ми колекция, разбира се и ако финансите позволяват и с пари до колкото мога.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

                      За всички, подпомогнали проекта - Голямо БЛАГОДАРЯ!
                      Вече мислим за премиера
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

                        Няколко души се отзоваха и помогнаха да продължим работа!

                        Надявам се, че ще има и фирми, ткоито ще се включат в проекта. Всички спомоществователи ще бъдат включени във финалните надписи на филма. А този, помогнал най-много, ще бъде основен дарител, с голям надпис и лого!
                        Филма ще бъде излъчен и по Българската Национална Телевизия.
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

                          След сключен договор с БНТ за излъчване (и доста чакане) филмът „Българската епопея - река Драва, Унгария, март 1945“, ще може да се види по БНТ Свят на 16 март от 19 часа.
                          Повторение - неделя 18 март, от 15 часа.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

                            Искам да благодаря отново на всички, помогнали да стане този филм! И специално благодаря на Жоро и Деян, помогнали и финансово за реализацията му.

                            Утре, 16 март от 19 часа ще може да се види филма по БНТ свят.

                            Повторението ще е в неделя, 18 март - много рано сутринта - в 3 часа! В горния пост съм дал неверен час...
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ще има ли Патриотични филми? "Дравската епопея"

                              Успех от мен, Веско! Дано успея да се върна до 18 часа немско време,че да го гледам. Дядо ми, на когото съм кръстен, е бил там през 1945г.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X