Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

    Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
    Лелееее, и аз явно вече съм старец (набор '73) но помня, живеехме зад "Халите", на 100 метра от "Централна баня" София и не ме е срам да призная, че въпреки, че имахме бойлер вкъщи ходихме там всяка седмица, майка ми взимаше стая с вана за децата да се наплацикат на воля, нещо като СПА, а в душ-отделенията имаше панички с които да се поливаш, и на тях пишеше "Крадено" Толкова ли остаряхме...
    Че то и теляка, беше на почит. И басеин имаше. И мен са ме водели, като спираше ТЕЦа. А съм доста по-дрът -57ми. И не беше далече от Алабин и Борис.

    Коментар


    • #47
      От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

      за начало може да се провери как тоя "проф.Старчев" е станал професор... Явно не е с умения в скулптурата, а с "умения" в соц. натегачеството...
      Все си мисля, че е е редно да се издирят и накажат и "архитектите" създали панелните ж.к.-та... Това са си престъпления с/у човечеството, геноцид - не може да има давност...
      Гласувах паметника да се премести на друго място - във "Вторични суровини"
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #48
        От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        за начало може да се провери как тоя "проф.Старчев" е станал професор... Явно не е с умения в скулптурата, а с "умения" в соц. натегачеството...
        Все си мисля, че е е редно да се издирят и накажат и "архитектите" създали панелните ж.к.-та... Това са си престъпления с/у човечеството, геноцид - не може да има давност...
        Гласувах паметника да се премести на друго място - във "Вторични суровини"
        Как е станал професор, така, както стана д-р Христо Стоичков, как иначе? А панелите са друга тема, за тях или добро или нищо
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #49
          От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

          Хайде да не бъдем чак такива специалисти. Човекът си е артист, специалист и преподавател. Как се оценява творчеството му е въпрос на вкус.

          А конкретно за петохуйника - до колкото съм чувал крайният резултат е имал доста малко общо с първоначалните планове на автора, и промените са били през главата му.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #50
            От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            А конкретно за петохуйника - до колкото съм чувал крайният резултат е имал доста малко общо с първоначалните планове на автора, и промените са били през главата му.
            Ами ако е наистина така, сега съм малко по-спокоен. Представете си какъв удар по достойнството на автора е, да се предприеме таква масова кампания срещу негово произведение и дори да се стигне до унищоването му.

            Но нещо друго. Давте идеи да се върнат паметните плочи. А не ви ли минава през ума че има огромна вероятност те да бъдат осквернени? От една страна разни деградяги да започнат да ги връщат на вторични, защото са метални а от друга да са чудесен фон за графити. Според мен мястото им е единствено и само във Военния музей или парка на Военната акдемия, който вече е достъпен за граждани, но все пак се охранява. Всичко друго е риск. Предполагам ще се съгласите, колкото и неприятно да е.

            Коментар


            • #51
              От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

              Най-сетне махат грозотията пред НДК

              http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5035011

              LZ1ZAH

              Коментар


              • #52
                От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                Мда. А ако беше направен като хората, тоя въпрос хич нямаше да стои и всички щяха да са доволни. Мавзолея например беше направен като хората - едвам го бутнаха (дали правилно или не - друг въпрос).
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                  А защо паметника не се използва като основа за изкуствена стена за катерене? При подходящото оформление смятам ще се впише в обществената архитектура на централната градска част на София, още повече пространството пред НДК е любимо място за любителите на силни усещания - колоездачи и скейтбордисти.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                    Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                    А защо паметника не се използва като основа за изкуствена стена за катерене? При подходящото оформление смятам ще се впише в обществената архитектура на централната градска част на София, още повече пространството пред НДК е любимо място за любителите на силни усещания - колоездачи и скейтбордисти.
                    Защото самата конструкция "поддава" - едно време не е била изчислена без панелите върху нея играещи и ролята на допълнителна защита. Един познат е инспектирал съоръжението и според неговите думи още тогава в "зора" да сдадат паметника предсрочно са допуснати редица компромиси ... Падналите панели и времето са си свършили работата за другото. Разбира се е възможно да се укрепи и възстанови , но това ще изисква време и средства.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                      Нещо забавно: http://transformatori.net/ndk/

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                        Вече лети над София хиликоптера.
                        Нов опит за демонтиране на паметника "1300 години България" ще бъде направен днес от 11.00 часа. Хеликоптери ще участват в акцията по демонтирането на паметника "1300 години България" пред Националния дворец на културата. Очаква се да бъдат демонтирани над 500 тона от металната конструкция и бетонните панели. Металът от паметника, който се руши от години, ще бъде предаден на вторични суровини. Пилотът, ангажиран с разрушаването на паметника, е ученик на пилота, който участва в преместването на червената звезда от сградата на Народното събрание в Музея на социалистическото изкуство. Паметникът пред НДК е дело на Валентин Старчев и е издигнат през 1981 г. по повод 1300 години от основаването на България.

                        Link
                        LZ1ZAH

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                          За сега хеликоптера не успя да направи нищо. Заходи на два пъти, но явно неще пречи на работата.
                          М-у другото, колко тона може да вдигне Ми-6, на тази надморска височина?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            За сега хеликоптера не успя да направи нищо. Заходи на два пъти, но явно неще пречи на работата.
                            М-у другото, колко тона може да вдигне Ми-6, на тази надморска височина?
                            Според http://bg.wikipedia.org/wiki/Ми-6
                            12 000 кг
                            LZ1ZAH

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                              Кьорфишек, току що съобщиха по радиото че Диков нищо не знаел, и тепърва щял да се организира конкурс за бъдъщето.
                              Само че, факта е че хеликоптера беше там. Кой го е поръчал, кой е дал разрешение за полета, кой е платил...?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво да е бъдещето на паметника пред НДК "1300 г. България

                                Телевизия платила на хеликоптер да имитира демонтаж на паметника "1300 години България" пред НДК, за да използва кадрите за реклама или тв филм.

                                След два захода и около 3 минути стоене над конструкцията машината се обърна и си тръгна. След 20 мин. машината се върна за втори опит, но и той се оказа "неуспешен". Хеликоптерът е собственост на "Хели Ер".

                                Хеликоптер не може и не трябва да демонтира паметника, заяви главният архитект на София Петър Диков.

                                Той обяви, че не е запознат с акцията и не е давал разрешение за демонтаж. Какво ще е съдбата на самия паметник е още неясна. Столична община направи допитване на сайта си какво да се прави с него. Много гласове събра идеята да се превърне в гигантска катерица или в огромен пулт за диджеи.

                                от тук

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X