Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дърворезбарите във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дърворезбарите във форума

    Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
    Благодаря Ви от сърце!
    ... Да зъболекарска машина би дала страхотни възможности! Особено за миниатюри. Но няма как да намеря
    Поздравления.....професионална работа от най-висока класа!
    Kолега,можеш да опиташ с Dremel(има и по евтини марки )-малки шлайф машинки имат комплект остриета и шкуркички!
    опппсс..вече са ти дали такива идеи ....!!
    Последно редактирано от marmatoneca; 29-08-12, 21:32. Причина: допълнение

    Коментар


    • #47
      От: Дърворезбарите във форума

      Благодаря ти все пак, нищо, че вече го споменаха в по-горните постове.
      Мисля скоро да се сдобия с машинката.
      Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

      Коментар


      • #48
        От: Дърворезбарите във форума

        Много орех в темата ...ето сега нещо от липа, допада ми за работа.
        За съжаление нямам снимки от процеса на работа...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:krst_lipa.jpg
Прегледи:1
Размер:38.5 КБ
ID:5407709
        Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

        Коментар


        • #49
          От: Дърворезбарите във форума

          Специално за дърворезбарите, вижте, какво намерих, докато се рових в нета. Гениално е!!! http://fakti.bg/avto/48278-osobenost...erioren-dizain
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #50
            От: Дърворезбарите във форума

            Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
            Специално за дърворезбарите, вижте, какво намерих, докато се рових в нета. Гениално е!!! http://fakti.bg/avto/48278-osobenost...erioren-dizain
            Аууу Никога не съм и допускала, че ще видя и това ... виждала съм коли облепени и керамични парченца, подредени в мозайки ... и какво ли още не .... Каква идея само!
            Благодаря, че го показа!
            Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

            Коментар


            • #51
              От: Дърворезбарите във форума



              Ейй и да пропусна темата . Много добре идея е и тук да има такъв раздел, да опсъждаме, техники, технологии, литература и всички хитринки в този практически безкраен аспект от занаятчихството.
              Аз от малък се нещо чепкам, ходил съм насам на там по разни даскали, ама то нали знаете детски акъл, все нещо ми омръзваше. Сега какво ли не бих дал да има с кого да поработя и да опсъдя изпълнението на даден проект. Самоук съм !

              - поклон пред творбите на Son4o a и на другите колеги от форума занимаващи се с дърворезба.
              Моите инструменти съм купувал от Слави Гуевски, също от оръжейна стомана.
              *Сега мисля да си взема един копирен трион за издрязване на фините и малки елементи, а и изцяло за изрязване, понеже се получава много фино - всеедно е шлайфано
              -и една оберфрезичка, за да попълня липсващия инвентар.

              Ето и нещо от мен, е нее като вашите, но все пак е от НАЧИНАЕЩ !
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02232.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5408531 - в процес на изработка;
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02262.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5408532 - вече завършено преи байца;
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02266.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5408533 - готово !

              - матерял Бяла Мура,
              - размери 65x35см.

              Ами това е от мен -
              Поздрави !

              Коментар


              • #52
                От: Дърворезбарите във форума

                Аз също се занимавам правя си поставките за ловни трофеи изработени са ръчно ето някой снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard0154.jpg
Прегледи:1
Размер:204.8 КБ
ID:5408632Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard0111.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5408633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard0122.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5408634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard0144.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5408635

                Коментар


                • #53
                  От: Дърворезбарите във форума

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

                  Ейй и да пропусна темата . Много добре идея е и тук да има такъв раздел, да опсъждаме, техники, технологии, литература и всички хитринки в този практически безкраен аспект от занаятчихството.
                  Аз от малък се нещо чепкам, ходил съм насам на там по разни даскали, ама то нали знаете детски акъл, все нещо ми омръзваше. Сега какво ли не бих дал да има с кого да поработя и да опсъдя изпълнението на даден проект. Самоук съм !

                  - поклон пред творбите на Son4o a и на другите колеги от форума занимаващи се с дърворезба.
                  Моите инструменти съм купувал от Слави Гуевски, също от оръжейна стомана.
                  *Сега мисля да си взема един копирен трион за издрязване на фините и малки елементи, а и изцяло за изрязване, понеже се получава много фино - всеедно е шлайфано
                  -и една оберфрезичка, за да попълня липсващия инвентар.

                  Ето и нещо от мен, е нее като вашите, но все пак е от НАЧИНАЕЩ !
                  [ATTACH=CONFIG]493892[/ATTACH] - в процес на изработка;
                  [ATTACH=CONFIG]493893[/ATTACH] - вече завършено преи байца;
                  [ATTACH=CONFIG]493894[/ATTACH] - готово !

                  - матерял Бяла Мура,
                  - размери 65x35см.

                  Ами това е от мен -
                  Поздрави !

                  Здравей! Поздравявам те! ... Начинаещ, напреднал - това не е от значение, по-важен и мигът, в който се ражда нещо в главата ти и те предизвиква да седнеш с длетото в ръка.
                  Аз не съм се докосвала досега до мура, нямам представа какво е да я работиш. Покажи ни още

                  Първоначално публикуван от beniosev Преглед на мнение
                  Аз също се занимавам правя си поставките за ловни трофеи изработени са ръчно ето някой снимки:[ATTACH=CONFIG]494157[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]494158[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]494159[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]494160[/ATTACH]
                  Добре дошъл и на теб Интересни са композициите ти ... подходящи за трофеи. Какъв е материалът?
                  Прилича ми на орех, но може би ме подлъгва лака...
                  Сподели още
                  Радвам се много, че се появяват нови хора, които се занимават с това
                  Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дърворезбарите във форума

                    Ще кача още снимки след работа

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дърворезбарите във форума

                      Здравейте, ние не сме дърворезбари, но пък се борим за едни дърворезби, може би ще ви бъде интересно: https://www.facebook.com/media/set/?...0721460&type=3

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дърворезбарите във форума

                        Първоначално публикуван от BulgarianReality Преглед на мнение
                        Здравейте, ние не сме дърворезбари, но пък се борим за едни дърворезби, може би ще ви бъде интересно..
                        Още по-интересно ще ни е ако не ни препращаш "някъде си", а ни разкажеш и покажеш тук!
                        Поздрав!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дърворезбарите във форума

                          Става въпрос за "Замък" на Рачо Ангелов, има тема във форума: цък
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дърворезбарите във форума

                            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                            Още по-интересно ще ни е ако не ни препращаш "някъде си", а ни разкажеш и покажеш тук!
                            Поздрав!
                            Здравейте, нямах намерение да ви затруднявам, "препращайки ви някъде си", просто там картината е малко по- пълна. Споделяйки тази информация се надявах че не препращането е сложно, а комуникацията. Но може би тук просто става въпрос за личен PR, изглежда в днешно време дори един "клик" е уморителен. Щом е така, моля:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:2
Размер:72.3 КБ
ID:5412476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:91.3 КБ
ID:5412477Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:115.0 КБ
ID:5412478Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:46.6 КБ
ID:5412479

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дърворезбарите във форума

                              Първоначално публикуван от BulgarianReality Преглед на мнение
                              Здравейте, нямах намерение да ви затруднявам, "препращайки ви някъде си", просто там картината е малко по- пълна. Споделяйки тази информация се надявах че не препращането е сложно, а комуникацията. Но може би тук просто става въпрос за личен PR, изглежда в днешно време дори един "клик" е уморителен. Щом е така, моля:[ATTACH=CONFIG]498095[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]498096[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]498097[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]498098[/ATTACH]
                              Не е проблема в кликването. Като си направи човек труда да си подготви тема или поне поста му да е пълноценен, показва отношение към хората, които го четат. Ако искаме да видим нещо в ...бука, ще си четем там. Този форум не е шорткът към други сайтове. Аз лично съм за и подкрепям инициативата за спасяване на "Замъка" на Рачо Ангелов.
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дърворезбарите във форума

                                Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                                Не е проблема в кликването. Като си направи човек труда да си подготви тема или поне поста му да е пълноценен, показва отношение към хората, които го четат. Ако искаме да видим нещо в ...бука, ще си четем там. Този форум не е шорткът към други сайтове. Аз лично съм за и подкрепям инициативата за спасяване на "Замъка" на Рачо Ангелов.

                                Моля да извините препратката, там сме качили всички документи и снимки на дърворезбите които събираме в продължение на три години. Ще опитам накратко да разкажа. Приложените снимки са много малка част от комплекс от осем постройки свързани помежду си с дърворезби и каменни пластики, заемали обща площ от 1100m2 на ул. Незабравка в София. Творени са в продължение на 25 години от един човек на име Рачо Ангелов. След смъртта му през 1993г. никоя институция не поема пряка отговорност за съхранението и опазването им, въпреки че през 2002 са обявени за недвижим етнографски паметник на културата на България. И така през 2008г. непреки наследници получават разрешение, цитирам разрешението издадено от тогавашното НИПК- "за преместване на обект "Комплекс от дърворезбени сгради с каменна и керамична пластика"". Само че новият им собственик тълкува закона повратно, изкъртва само дърворезбите които му допадат, а останалото оставя да гние на ул. Незабравка. Казвам изкъртва, поради това че имаме снимков материал който доказва същото. Освен това, според указанията на закона е длъжен да възстанови комплекса в автентичен вид, което също тълкува повратни и поставя дърворезбите в ранчото си по свой вкус, освен че всъщност и въобще не ги реставрира (което доказва наш снимков материал от юни 2012). През цялото това време обаче, на всички писма към институциите отговорни за културната памет на България, същите отговарят че нямат правомощия над този паметник на културата.
                                А реално този комплекс е бил нещо уникално, което не бива да потъне в забвение в нечии частен имот. Именно за това се борим- да бъде върнат и възстановен отново в София в автентичен вид.
                                Ще помоля ако някой има снимков материал от времето преди преместването му, както и ако някой е познавал майстор Рачо Ангелов да се свърже с нас. Предстои да направим 3D възстановка на замъка във вида в който е бил замислен от създателя му. Благодаря Ви!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X