Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щъркел(и)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щъркел(и)

    Случката е следната:
    В неделя, след събора в Копривщица намерихме възрастен щъркел с открита фрактура на едното крило, което висеше на една кожичка и силно кръвотечение. С колегата Davc и съпругата му го хванахме при проливен дъжд и отнесохме на ветеринар. Това след ДВА сигнала на 112 и уверението, че специализираните служби ще ни се обадят до няколко минути. Още чакаме....
    Докторът направи каквото беше възможно, за да спаси живота му, но за жалост птицата повече няма да лети.
    Добър човек, който отглежда щъркели с подобна съдба го приюти и сега е добре.
    Днес открихме, че другият възрастен щъркел също го няма, в гнездото а там има три малки, които са доста едри и развити, но още не могат да летят, респективно да се хранят. Понеже на ръст са колкото възрастни, мислехме, че малките са две а едното е другият възрастен. Оказа се, обаче че са тазгодишните. Познавало се по цвета на клюна и краката, които не са червени, както при възрастните а черни.
    Без помощ със сигурност ще умрат от глад. Изглеждат доста умърлушени, въпреки че се изправят в гнездото. То се намира върху един електрически стълб, та задачата с изхранването им е нетривиална.
    Гнездото с щъркелчетата се намира в с. Григорево до гр. Елин Пелин.
    Казвайте как да помогнем, защото е спешно.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

  • #2
    От: Щъркел(и)

    знам че се хранят сьс жаби. но сьс летенето може да е трудно защото родителите ги насьрчават да излетят от гнездото.

    Коментар


    • #3
      От: Щъркел(и)

      Утре звънни в центъра за диви животни.

      http://www.greenbalkans-wrbc.org/bg/

      За съжаление само те се занимават с подобни проблеми.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Щъркел(и)

        Преди много години сина ми ме изненада с щъркел с счупено крило. Извиках ветеринар шинира крилото. И е оказа , че щъркела не яде жаби. Сина ходеше да му лови риба, че друго не щеше да яде . След месец живот в градина го занесохме на село и там стана цар сред домашните любимци на майка ми защото с клюн разгонваше кучето и котките и първи се нахранваше . Не искаше да си ходи. Живееше свободен ходеше до реката и пак се връщаше в двора. Късмета беше, че доктора обичаше много птици и намести крилото . Имах приятел орнитолог , но държавните институции нищо не направиха !

        Коментар


        • #5
          От: Щъркел(и)

          ... м/у другото, към 21:00 тръгвайки си от КАМ Моторс в Бенковски, видях един щъркел да маа гащи пеш по улицата пред сервиза, и ми направи впечатление, че единият му крак около ставата беше намазан с нещо бяло. Разхождаше се смело и без да се притеснява, и веднага си помислих, че явно е бил в подобна ситуация и се е социализирал защото не изпитваше никакви притеснения, а наоколо имаше и хора пред къщите си.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Щъркел(и)

            Работата се свежда в следното - трябва някак да се свалят от гнездото. Човекът, който прибра големия, ще прибере и малките. Големият е осъден да си доживява като кокошка, но малките имат всички шансове да щъркелеят истински.

            ПП
            Тези в Стара Загора, хич не ги бройте. Автовижка е нереален вариант (освен, ако някой от форума не пожелае да предостави собствена). Някой, ако намери от тези "качвалки" за крака, като от енергото - аз се наемам да се кача (енергаджийски колан имам).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Щъркел(и)

              Митак, с цялото ми уважение към професионалните ти възможности, но съм сигурен, че щъркели като домашни любимци не си гледАл. Не подценявай хората които се занимават професионално с това. Звъннете утре за съвет как да процедирате. Това не са нито кокошки, нито патици, а диви животни, въпреки че имат някакъв урбанистичен начин на живот.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Щъркел(и)

                Въобще не става въпрос, аз да ги гледам. Човекът, за който става въпрос гледа няколко (десетина няколко) от години - очевидно се справя. Онези от Стара Загора, инструктирали доктора (при друг случай отпреди време, откогато той изобщо и не ги търси): "Сложи го в кашон и го прати по автобуса...".
                Последно редактирано от davc; 11-07-18, 23:18.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Щъркел(и)

                  Лошото е ,че май и електрозахранването май трябва да се спре, а и докато си чешем по "клавишите" часовете си минават, а малките гладуват...БДЗП може да се опитат да помогнат и с тях трябва да се потърси контакт.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Щъркел(и)

                    Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
                    Лошото е ,че май и електрозахранването май трябва да се спре...
                    Имам и парче (метър и педесет) пътека от тези, които слагат в трафопостовете - 20 киловолта. (За собственият ми гъз, никой не може да се загрижи повече от мен - никакъв Матросов не съм!)
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Щъркел(и)

                      Зарежете 112. ОБадете се на дивите животни. Още утре.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Щъркел(и)

                        А някой замисля ли се, че колкото по-малко се бъркаме в работите на природата, тя толкова по-добре се развива. Без намесата на човека, природата много добре си поддържа баланса, а баланс трябва да има.Помислете и над тоя вариянт.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Щъркел(и)

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Работата се свежда в следното - трябва някак да се свалят от гнездото. Човекът, който прибра големия, ще прибере и малките. Големият е осъден да си доживява като кокошка, но малките имат всички шансове да щъркелеят истински.

                          ПП
                          Тези в Стара Загора, хич не ги бройте. Автовижка е нереален вариант (освен, ако някой от форума не пожелае да предостави собствена). Някой, ако намери от тези "качвалки" за крака, като от енергото - аз се наемам да се кача (енергаджийски колан имам).
                          Обадете се в електроразпределителното дружество и обяснете проблема.В техен интерес е да помогнат.Аварийната група не само ,че ще спре ел.захранването,но и имат всичко необходимо за качване по стълбове.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Щъркел(и)

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Зарежете 112. ОБадете се на дивите животни. Още утре.
                            СВързах се с тях сутринта. Казаха, че това е от компетенцията на РИОСВ, които трябвало да се свържат с ЧЕЗ за да изключат напрежението и да осигурят средство за достъп до гнездото. Поеха ангажимент да задвижат нещата и да се обадят, но засега телефонът мълчи. Дано не стане твърде късно, предвид че добичетата не са се хранили от няколко дни...
                            Тъпото е, че не мога да направя нищо. Оказа се че помощта за диви животни от частни лица, всъщност е дълбоко незаконна.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Щъркел(и)

                              Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                              Обадете се в електроразпределителното дружество и обяснете проблема.В техен интерес е да помогнат.Аварийната група не само ,че ще спре ел.захранването,но и имат всичко необходимо за качване по стълбове.
                              Това е най-добрия вариант. Би трябвало да съдействат, но действайте на местно ниво, чрез районния клон.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X