Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

    Снощи свалих екипажа на "нестинарката" до "цивилизацията" и хората се оплакаха,че залудо са били път до тук-не им бяха разрешили да вкарат в действие тая машина"чудо".Този който я кара е изпитателя на завода производител и каза,че ако са ги били повикали два дни по-рано можеби сами са могли да овладеят пожара.Доста интересни неща ми поразказа за възможностите на това чудо и съм склонен да му вярвам.

    Коментар


    • От: Пожар на Витоша

      Първоначално публикуван от dadokoko Преглед на мнение
      ..Интересното е че снимките се появиха в нета, после изчезнаха, докато накрая се оказаха в Булфото.
      Булфото плаща за снимки, доколкото е информационна агенция.
      Условието е да не са публикувани другаде.
      Очевидно, човекът , които ги е постнал някъде е получил предложение от Булфото, или съвет от приятел как да вземе едни кинти и се е възползвал.
      Това е ключа към загадката.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Пожар на Витоша

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        По "Хоризонт" цитираха Фандъкова, че е било умишлен палеж...
        ето интересна снимка
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0000025553.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5388413
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

          Има ли снимки да го видим това чудо ?
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • От: Пожар на Витоша

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            ето интересна снимка
            [ATTACH=CONFIG]469301[/ATTACH]

            Ако това отдясно е огън, защо над него няма дим?

            Коментар


            • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

              Абе какво ще овладеят тия с "нестинарката" - стига майтапи Тоя пожар имаше 3 основни страни, това че горе на Академика се движеше техника, изобщо не описва цялата картина от север/реката и от към каменните реки....

              От север цялото положение го спаси една помпа хонда, 1.2км (!) шлангове и много блъскане....

              Коментар


              • От: Пожар на Витоша

                Току що от балкона на мои съседи видях изпълнение на една вековна индийска или китайска традиция.
                Пускаха си хартиени балончета със запален течен парафин под тях.
                Топлия въздух надува балончето то се издига и лети в небето над града.
                Много куул нали ????
                Пуснаха си поне десетина сериозни балона с много огън.
                Балоните весело се разклатиха и нощният ветрец ги понесе към Витоша.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                  Като гледам снимките от първите моменти на запалването, мога определено да формулирам хипотеза, че няколкото огнища на места недостъпни за човешки крак са предизвикани от серийно пускане на китайски балони с течен парафин или друга запалителна смес, някъде в покрайнините над Бистрица.
                  Явно компания е празнувала Джулай Морнинг и си е правила COOL с китайски балони.
                  Балоните са излетели и са поети от въздушното течение, като са разпръснати из Бистришко Бранище.
                  Там течният парафин, или друга горяща смес е предизвикала запалване на огнища разпилени из падналите дървета.
                  Ако съдим по времето, балоните са били пуснати точно преди изгрев слънце.

                  Тази хипотеза обяснява всички неизвестни около възникването на пожара в няколко точки на места недостъпни за човешки крак.
                  Мисля че още утре полицията трябва да изземе от търговската мрежа тези запалителни балони.
                  http://bezpanika.com/index.php?optio...d=518&Itemid=0
                  Защото са неподходящи за нашите атмосферни условия - суша и пек.
                  Последно редактирано от Nik Nikolov; 06-07-12, 00:20.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Като гледам снимките от първите моменти на запалването, мога определено да формулирам хипотеза, че няколкото огнища на места недостъпни за човешки крак са предизвикани от серийно пускане на китайски балони с течен парафин или друга запалителна смес, някъде в покрайнините над Бистрица.
                    Явно компания е празнувала Джулай Морнинг и си е правила COOL с китайски балони.
                    Балоните са излетели и са поети от въздушното течение, като са разпръснати из Бистришко Бранище.
                    Там течният парафин, или друга горяща смес е предизвикала запалване на огнища разпилени из падналите дървета.
                    Ако съдим по времето, балоните са били пуснати точно преди изгрев слънце.

                    Тази хипотеза обяснява всички неизвестни около възникването на пожара в няколко точки на места недостъпни за човешки крак.
                    Мисля че още утре полицията трябва да изземе от търговската мрежа тези запалителни балони.

                    Защото са неподходящи за нашите атмосферни условия - суша и пек.
                    Ник, ти това сериозно ли ?!?!?!?

                    Въпросните " балони" падат от набраната височина след като изгори пламъкът и падат изгаснали.
                    Пожарът започва след 12:30 на обяд!!! Какво са правили тия балони 6 часа след джулая и къде са летели, та са решили да се приземят след половин ден. Такъв фенер лети не повече от 10-15 минути! Или твърдиш, че някой е посрещал джулай нуун, а не джулай морнинг!
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                      Виж им описанието, специално го пуснах.
                      Освен това характерно за старата дървесина е, че се разгаря бавно и има нужда от запалителна течност.
                      Първите снимки са от сутринта на 01.07.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                        Ники , стига глупости.......... китайски балончета..........Пффффф.
                        Нали за да падне тоя балон долу , трябва парафина да му е изгорял !
                        Или какво ? Балона се е разбил и то точно там..........
                        Много са въпросите ама многоооооо .
                        Никой никога няма да разбере причината за пожара !
                        Всеки си има свое виждане къде е вината !

                        За мен вината за пожара са еколозите !
                        Вината им е ,че са оставили на произвола една изсъхнала гора която с всеки един изминал ден става все по опасна и опасна !
                        Супер "еко" е изсъхналата гора сама да се съживи след известен период от години .
                        Може би не трябваше изобщо да гасим парка ,че нали в "еко системите" се случват и такива неща .Пък той парк Витоша след време и сам щеше да се съживи .
                        Лудак

                        Коментар


                        • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                          Да, виновни са еколозите и хората като цяло, особено хората по цял свят, където в биосферни резервати е забранена човешка намеса. Въобще трябва да се разреши на човека да гази където реши, защото ние вече сме много усъвършенствани индивиди и може да контролираме природата.
                          Шансът на това място да стане непредумишлен палеж е минимален и се изчерпва в общи линии с падането на мълния, по мое скромно мнение.
                          На толкова труднодостъпен и интересен от инвеститорска гледна точка терен си мисля, че случайни неща трудно се случват.
                          Не е проблем и това, че е в биосферен резерват и затова се забавили с гасенето, защото и в закона пише, че в случай на пожар и природни бедствия може да се правят и просеки и сеч, но трябваше да минат 3 дни в разтягане на локуми от страна на управляващите.
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • От: Пожар на Витоша

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            ...Днес такъв прахоляк е горе че като го свалих шефа на 4-та пожарна бяло ни беше само в окото и зъбите. Взеха ни за негри еб@ си, имахме прахоляк и в .....
                            Много си впечатлен, `щот не беше на трасето във вторник ...след двата булдозера, които освен прах, вдигаха и двеста-килограмови морени зад себеси (ма накрая пък станахме големи приятели). А в сряда беше като на магистрала, десетина ЗиЛ-а ринеха нагоре-надолу като свине в тикви - прахоляка сигурно се е виждал колкото пушека от пожара.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Пожар на Витоша

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Много си впечатлен, `щот не беше на трасето във вторник ...след двата булдозера, които освен прах, вдигаха и двеста-килограмови морени зад себеси (ма накрая пък станахме големи приятели). А в сряда беше като на магистрала, десетина ЗиЛ-а ринеха нагоре-надолу като свине в тикви - прахоляка сигурно се е виждал колкото пушека от пожара.
                              Дали ?? Аз съм там от 5ч в понеделник и някак си нямам ангажименти да присъствам ката ден денонощно там, въпреки че и тази сутрин ме вдигнаха от щаба в 7ч., а си бях легнал в 5. Все един ден почивка ми се полага. Днес прахта ще е повече от вчера и онзи ден, просто си роптая, а прах за една година в Сахара съм виждал и ял доста..

                              Относно теорията на Ники за балоните и аз съм скептичен защото наистина падат след като изгаснат. В гората пожарите стават най-вече от човешки дейности, мълнии и ..общо взето е известно от какво. Когато се качихме с Люси на Меча поляна му показах и един изпробван вече на Витоша метод за предизвикване на пожари от "туристи"- три бутилки наредени по изключително подходящ начин на също така подходящо за пожар място. Така преди години се подпали торфа на платото, а има и други случаи. Абе варианти много. Интересно ми е ако е злоумишлено действие, какъв би бил интереса точно към тази част на планината? Знае се че е биосферен резерват и каквото и да се случи на никой няма да му се отвори парашута за далавера. Имам си теория но по-нататък.
                              Последно редактирано от derhunter; 06-07-12, 07:51.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Пожар на Витоша

                                Първоначално публикуван от Lynx Преглед на мнение
                                Ако това отдясно е огън, защо над него няма дим?
                                Видимостта на дима зависи от фона, светлината и режима на горене.

                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                балони
                                И при мен има един такъв. Цяло лято ме е шубе да го пусна, май ще изчакам есенните дъждове. Съвсем достоверна теория, но малко хронологията и куца.
                                Запалването от капки роса/стъклени парчета е поне толкова достоверно.
                                Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                                Ники , стига глупости.......... китайски балончета..........Пффффф.
                                Нали за да падне тоя балон долу , трябва парафина да му е изгорял ! ...

                                Супер "еко" е изсъхналата гора сама да се съживи след известен период от години .
                                Може би не трябваше изобщо да гасим парка ,че нали в "еко системите" се случват и такива неща .Пък той парк Витоша след време и сам щеше да се съживи .
                                Това не са патрони за автоматично оръжие, а хартиени увеселителни изделия от Китай. Шансове да паднат имат много и не се изчерпват с изгаряне на горивото.

                                А идеята, да не се гаси резерватът има своите поддръжници. Засега няма доказателства, че живата гора беше склонна да гори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X