Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живачните термометри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Живачните термометри

    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
    Сигурен ли си, че ги слагаш на правилното място...

    Всичко ми е ясно, само какво да правя с амалгамата на пломбите си...
    Не ги слагам аз, а сестрите.Те знаят кое къде да слагат. А иначе количеството от един термометър не е проблем-зависи обаче колко е голям термометъра. Имам един стаен от дядо ми в който сигурно има поне 10 грама живак.

    Коментар


    • #47
      До: Живачните термометри

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Ох тоз Дявол и това Евангелие

      Що ли никъде не прочетох "Чупете термометри и ги пийте" ?
      Или ще обясниш с формулка че всъщност точно това пише ?
      Да - в пряка реч не са казали "правете като нас". Но хвалбата с печен живак на печка и още повече онзи, който с приятелчето си като малки "изяли живака от два термометъра"... Чудесни примери за подражание при подрастващите.

      Тя и баба яде хапчета и нищо й няма. Ама и баба учи детето да не й пипа хапчетата...

      Коментар


      • #48
        До: Живачните термометри

        Това,че живака е вреден за човешкия организъм е от ясно по-ясно,но не трябва и силно да се преувеличава или пък да се подценява.Темата за живака стана актуална след като в медиите се появиха съобщения за извършени терористични атаки с разпръскването на живак на обществени места,но никой не е умрял на това местото.Така,че трябва да се внимава как се разяснява вредата от живака иначе може да се внесе ненужна паника всред обществото-на този етап само това ни трябва.В много стари електорнни прибори се вкарваха живачни пари заради електронната емисия,а и някои осветителни тела имат живачни съединения в колбите си.Преди доста години в ел.бойлерите се монтираха живачни прекъсвачи към терморелетата и в тях количеството живак беше доста голямо.Живака може да служи на човека,но може и да му вреди.Това,че няма от къде да се намери информация как да се деиства и какви мерки да се вземат при открит досег с живак вече е друга работа.По-горе в публикация е посочен начин как да се неутрализира живак.За подрастващото поколение има друг начин да се обясни кое е вредно и кое полезно за това се изучава химия,физика и др.учебни предмети.

        Коментар


        • #49
          До: Живачните термометри

          Останал бил малоумен човека. Напикава се. Ама не е умрял - не се брои. Те някои в "зеленчуци" ги превръщат - примерно едно такова момиче го блъсна Хамър на известен спортист. И то не се брои - жива е... Какво като не може да се движи и да говори?

          Като малък на един му паднала саксия на главата. Днес човекът на 40 години и се хвали колко му е корава главата - след тая саксия му тръгнало и чупил керемиди, тухли и какво ли още не с нея - всичко в курса по карате, където взел даже черен колан. Ама от тогава му тръгнало на зле в училище с оценките, но то образователната система е кофти - затова така. И накрая па се изпъчи, та се изока: "Е видите ли ме сега къв съм здрав и прав, а? К'во ми е бе?".

          На такива въпроси не може да се даде никакъв отговор. Има много субективни фактори, които влияят на оценката. На много хора след редовен бой по главата наистина им няма нищо... Ама са можели да станат Айнщайн, а не продавачи на обувки... не се брои!
          Последно редактирано от Filthy@JvruceR; 20-05-10, 07:55.

          Коментар


          • #50
            До: Живачните термометри

            Живак има във всички луминисцентни, енергоспестяващи, улични, ксенонови и какви ли не други лампи без жица в тях. Във всички тях, капката живак е със съвсем видим размер. Да сте чували за инфраструктура за рециклирането им? Не, че не е простотия липсата и, просто е обективен факт, пред който всички термометри бледнеят.

            А с разливането на живак по улиците, намирането му в селски къщи и паниката в Гражданска Защита историята е съвсем друга. Живакът е прекурсор за едно много важно иницииращо взривно вещество. В милиционерските глави, ако някой има живак, той прави детонатори. Затова е и цялото шоу.

            Коментар


            • #51
              До: Живачните термометри

              Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
              Останал бил малоумен човека. Напикава се. Ама не е умрял - не се брои. Те някои в "зеленчуци" ги превръщат - примерно едно такова момиче го блъсна Хамър на известен спортист. И то не се брои - жива е... Какво като не може да се движи и да говори?

              Като малък на един му паднала саксия на главата. Днес човекът на 40 години и се хвали колко му е корава главата - след тая саксия му тръгнало и чупил керемиди, тухли и какво ли още не с нея - всичко в курса по карате, където взел даже черен колан. Ама от тогава му тръгнало на зле в училище с оценките, но то образователната система е кофти - затова така. И накрая па се изпъчи, та се изока: "Е видите ли ме сега къв съм здрав и прав, а? К'во ми е бе?".

              На такива въпроси не може да се даде никакъв отговор. Има много субективни фактори, които влияят на оценката. На много хора след редовен бой по главата наистина им няма нищо... Ама са можели да станат Айнщайн, а не продавачи на обувки... не се брои!
              Ако сравняваме отравянето с живак с удър по главата, то количеството и условията при счупен термометър се равняват на нещо то сорта на бой с възглавници или айде, да е най-много удър в касата на ниска врата.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                До: Живачните термометри

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Да сте чували за инфраструктура за рециклирането им? Не, че не е простотия липсата и, просто е обективен факт, пред който всички термометри бледнеят.
                Да, чувал съм за такава инфраструктура в нормалните държави. Само тук хората ядат пържен живак, след като са си играли на топчета с него...

                Коментар


                • #53
                  До: Живачните термометри

                  Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                  Да, чувал съм за такава инфраструктура в нормалните държави. Само тук хората ядат пържен живак, след като са си играли на топчета с него...
                  Тук няма. Тук не съм виждал и кошчета за стари батерии, например.

                  А ще проима, когато някой ни наложи санкция.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Живачните термометри

                    Кошчета за батерии вече има, макар и малко. В Конрад има от години, в Метро - отскоро. Сигурно има и на други места, защото носи и някакви пари.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Живачните термометри

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Кошчета за батерии вече има, макар и малко. В Конрад има от години, в Метро - отскоро. Сигурно има и на други места, защото носи и някакви пари.
                      По-интересното е къде отиват батериите от кошчетата. Някой изкупува ли такива отпадъци, тук или навън?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Живачните термометри

                        В Надин изкупуват и преработват какво ли не... вярвам и батерии. Аз често си нося стари компютърни чаркове и електроника там... и то въпреки, че поне миналата година субсидията от държавата била спряла и затова не плащаха за изкупуваните материали от електроника...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Живачните термометри

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          По-интересното е къде отиват батериите от кошчетата. Някой изкупува ли такива отпадъци, тук или навън?
                          О, бъди сигурен че изкупуват. Това манган, литий, цинк, никел - все скъпи напоследък суровини. До голяма степен по заслуга на батериите.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Живачните термометри

                            А бе те ги изкупуват,но как ги съхраняват и уползвотворяват.Да не става така,че от депа предназначени да предпазват околната среда да се получи точно обратното.Точно след идването на демокрацията у нас бяха създадени бази в които от цялата страна се събираха пестициди,хербициди,инсектициди и др.с изтекъл срок на годност за да не замърсяват природата и в последствие се окоза,че станаха опасни поради липса на съоръжения за съхранявяне или пък не бяха годни за това.Думата беше за живака.Почти всеки ден се сблъскваме с отпадъци които в една или друга степен са токсични и храни пълни с нитрати,колбаси с какви ли не Е-та ,маргарини с съмнителни витамини и др.подобни и ги консумираме всекидневно,но не всеки ден имаме досег с живак.И ще се окаже,че един сандвич с маргарин,сирене,домат или колбас е по-опасен от живака,а контролните органи-шапка на тояга.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Живачните термометри

                              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                              ...а контролните органи-шапка на тояга.
                              А правораздавателните органи - и те.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Живачните термометри

                                Това с кошчетата за батерий е поредната неработеща наредба. Хубаво ще сложат кошчета надписани за изхвърляне на съответния продукт и собственика (управителя) на съответния магазин след края на работното време изсипва съдържанието на кошчето в един тъмен найлонов плик и по пътя за дома си го мята в някой обикновен контейнер за смет. Така и вълкът сит и агнето цяло и пред европа всичко е ОК.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X