Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мечките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мечките

    Не можах да намеря по-подходящо място за питането си и за това го наместих в тази секция. На администратора ако не му харесва нека го премести.
    От последното преброяване на популациите на диви животни за 2003 е включена цифрата 890 за мечките. Това ме навежда на мисълта, че някой си е направил труда да пообиколи тук там и да преброи животинките. Демек знае къде са. Та питането ми е следното. От вас бродещи из природата има ли някой, който да е срещал мечка? Знаете ли къде може да се срещне този изчезващ вид по нашите земи? На един нашенски сайт намерих карта на животинските видове в България обаче изглеждаше много обща. Ако имате някой познат, който има информация за леговище на този вид ще съм благодарен ако я споделите с мен. Ако не желаете да публикувате тази информация на сайта може да ми пратите бележка или да ми пишете на адрес tuxbg@yahoo.com

  • #2
    В момента водим разговори с наши партньори от екологични организации за съвместни акции по преброяването на диви животни и птици. Ще се радвам в инициативата да се включат повече хора и така да може и ти да разбереш за мечките от първа ръка
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      мечки и др. диви животни

      има ги на много места, но не е толкова лесно да ги видиш - и те като всяко диво същество бягат от човека... и са съвсем прави...
      а и мечките не се броят като зайците - да се организира една хайка и да се преброи колко зайци /мечки/ ще се "вдигнат"...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Нямам нищо против да участвам в подобно мероприятие.
        Така, че бройте и мен в групата.

        Коментар


        • #5
          Да сме живи и здрави и да си оправя техниката ...
          С една дума бройте и мене !

          Коментар


          • #6
            )))Един бивш колега, лека му пръст, имаше вила някъде към Своге. И веднъж както си берял гъбки и ягодки в гората, видял от храстите да стърчи на мечката задника, и тя нещо там промишлявала. И след 15 минути треснал зад гърба си вратата на купето
            "Чакай бе, Тони, тя нали гарата е на 15 километра?"
            "Е да де..."
            А аз само веднъж се борих с мечката ... пред Синьото кафе А после едни други цигани я черпиха с бира, е тва беше верно големо чудо))

            Коментар


            • #7
              И аз, барабар Петко с Мъжете

              Коментар


              • #8
                Re: мечки и др. диви животни

                Първоначално публикуван от LJ73
                има ги на много места, но не е толкова лесно да ги видиш - и те като всяко диво същество бягат от човека... и са съвсем прави...
                а и мечките не се броят като зайците - да се организира една хайка и да се преброи колко зайци /мечки/ ще се "вдигнат"...
                Аз не искам да ги гледам ще ги снимам, а ако се наредят в редичка може и да ги преброя даже.
                Сега серизно. Вече поразпитах в няколко ловни дружинки в чиито територии има подобни екземпляри, но ще изчакам и тази седмица, когато приключва ловния сезон за да не ме сбъркат с някое прасе

                Коментар


                • #9
                  Ей макар и закаснял за разговора идеята ми харесва ще се радвам да участвам.
                  LZ1DMR

                  Коментар


                  • #10
                    Ако има някой глухи животни за броене, може и аз да се включа с моят мотор

                    Виждал съм сърни, кошути, лисици, зайци, роми, диви прасета, вълци (или по скоро кучета), но мечки не!

                    Между другото всяка година виждам все по малко животни в гората (ако исключим ромите)!

                    Коментар


                    • #11
                      Мечката изобщо не е изчезващ вид по планините ни.Данните от890 екземпляра отчетени от таксацийте са малко завишени.Броят им се движи между 750 и 800 екземпляра.Мечка с мечета са минавали ня колко п ъти до мен.Повярвайте гледката не е много приятна.Отпрет тичат малките мама е на 10-15 метра след тях.Точно мама е най-опасна заради малките атакува веднага ако се окажеш в непосредствена близост/90 на 100 от случаите разбирай растояние 5-15м./до нея на пътеката.Леговища/бърлоги/ на мечки има във всички наши планини но най-голяма е популацията в средна Стара планина Рила Родопите Пирин.Приятелю на пръсти се броят тези които знаят родовите бърлоги и повярвай никой няма да ти каже къде са те по простата причина че никой не знае че те знаят къде са.Да срешнеш мечка в естествения и ареал денем е висше благоволение на вселенските сили.Щастливец е този който го е споходила съдбата.

                      Коментар


                      • #12
                        Темата е супер.Яко съм за.Сега по-конкретно,стига общи приказки.
                        Най-близкото място където можеш да видиш"босия циганин"-
                        демек баба Меца ,ако си от София е Витоша.Много пъти вкл.
                        и това лято,над Драгалевци м/у манастира и каменните реки.
                        Идват от резервата Студена,той откъм Витоша явно нее добре ограден.Пак наблизо на Плана-там даже минахме на похода
                        до езерата.Между другото тук в този район не съм срещал
                        стръвница.Друга бира е в Родопите.Там в един мното малък
                        район близо до резерват Карамуш се въртят и правят много
                        поразии едни хищни разбойници.Ако има ентусиасти напролет
                        може да си направим разходка до там,има къде да се спи
                        и при малко късмет може да се види меца.Ама си трябва
                        и дупе щото пък там май вегетарианци меци май няма.
                        И други местенца знам ама по-нататък.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          Re: мечки и др. диви животни

                          Първоначално публикуван от Веселин (linux.lab)
                          Първоначално публикуван от LJ73
                          има ги на много места, но не е толкова лесно да ги видиш - и те като всяко диво същество бягат от човека... и са съвсем прави...
                          а и мечките не се броят като зайците - да се организира една хайка и да се преброи колко зайци /мечки/ ще се "вдигнат"...
                          Аз не искам да ги гледам ще ги снимам, а ако се наредят в редичка може и да ги преброя даже.
                          Сега серизно. Вече поразпитах в няколко ловни дружинки в чиито територии има подобни екземпляри, но ще изчакам и тази седмица, когато приключва ловния сезон за да не ме сбъркат с някое прасе
                          Наистина ли смяташ, че ако примерно аз знам къде спи едно такова уважавано от мен животно, ще те заведа заедно с група бодри ентусиасти да си правите снимки пред леговището му?!
                          Не че знам, но никога не бих го казал на друг освен кучето си, защото знам какво става след това, просто мечешката кожа е в комплект с камината и червеното вино, а камини и вино има много...

                          P.S. Скоро четох някъде, че са 1035...
                          Мечките са агресивни към хората, защото се изправят на задни лапи когато влизат в двубой и понякога инстиктивно възприемат човек като изправена мечка, затова ако не е успяла да те забележи навреме и да избяга от страх, винаги се отдръпваш от пътеката и смирено се изнасяш, иначе "ше те гази мечка", а ако е с малки тежко ти!!
                          Не съм срещал мечка, но съм слушал какво казват старците по селата..

                          Коментар


                          • #14
                            Volk,недей така.Хората са пацифисти/ентусиасти/-няма
                            да ги гърмят.Аз мисля да ги поодведа,ако до тогава
                            все още има желаещи,пък ще им гледам сеира как
                            срещу мечка се стои с фотоапарат.Щото да гледаш
                            Енимал планет е едно ама да стоиш срещу мецана
                            "гол и бос" си е направо трето.

                            Ч.Н.Г.на всички смелчаци.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              Hunter, аз още не съм готов за "моята мечка", но знам че ще е първа и последна и ще ми грее душата заедно с винцето пред камината, ако стане чудо и остарея...Наздраве и за много години!! /не в смисъл на съдебна присъда!/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X