Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

    Благодаря на Злати, на екипа и на форума за проекта и предоставените факти (останалите спорове изобщо нямам и намерение да ги чета).

    Коментар


    • #62
      До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

      Първоначално публикуван от boyko100 Преглед на мнение
      Аз най-искрено се надявам Общественият съвет към форума да вземе най-правилното решение! Понеже съм нов във форума, може ли някой да ми разясни - как точно е формиран Общественият съвет и на какъв принцип функионира (имам впредвид, как се избира, гласува ли се, мандат и прочее) разгледах внимателно темите, нищо не намерих, ако нещо съм пропуснал може ли линк??!

      Поздрави
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=72733
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #63
        До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Мисля си, дали няма да е добре, да се инвестира в помощ за разкриването на временна щатна бройка. Било към горското или общината.Нали трябва да е упълномощено лице. Все пак става въпрос за около 4 месеца през годината. Какво му трябва - лодка, пушка и пълномощно. И да обикаля и глобява, да взима и процент от глобите. Както и да събира определена такса, било за палатка, каравана или дърва за огън. Скоро ще е на самоиздръжка, че и печалба може да формира.
        П.С. Върл противник съм на тоталните забрани. Връщат ме доста години назад.
        До колкото знам събраните такси за къмпигуване отиват направо в бюджета, така че за самоиздръжка трудно може да се говори. Те за това толко и ги събират.

        Коментар


        • #64
          До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

          Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
          До колкото знам събраните такси за къмпигуване отиват направо в бюджета, така че за самоиздръжка трудно може да се говори. Те за това толко и ги събират.
          Не знам, дали е така, ама какво пречи глобите да са за общината, както и таксата за дърва да е за горското?

          Коментар


          • #65
            Върнах се от 2 дневно отсъствие и внимателно прочетох всичко. Като Модератор на раздела и създадтел на тази тема ще изтрия всички излишни спамове и обвинения, без никакви последствия за писалите ги. Но занапред всеки ще си носи последствията и ще помоля да се гледа сериозно на темата и да се спазва контекста и.
            Само за да успокоя колегата Бойко 100, (който както личи от мненията му, май не е прочел сериозно заглавните мнения в темата и не е отворил файловете), всичките 16 души, които бяхме там, сме против Феста в този му вид, но и против останалата свинщина. Всички сме работили абсолютно обективно и безпристрастно. Обръщам внимание и на Тодор за два факта. Първо, дървесината, използвана от Феста, е официално закупена от Горското, и второ, освен глинената къщичка и един кей всичко друго не беше налично на 14 ноември, явно са си го прибрали. Снимките, сложени тук на действащия фест от Тодор, са публикувани и в темата за него, всички останали от тях огнища и прочие са детайлно описани в тази тема. Какво е било юли е малко без значение, важно е какво е останало след това и то се вижда в нашия отчет. Също така за пълнота искам да допълня, че всичко снимано в отделния пост с некартирания бивак се покрива с показаните снимки от Бойко100, но последните показват територията само частично. Пищещи тук хора, са били там по време на феста и бивака им е бил ограден с лента от Организаторите, за да не влизат участници в него. Дали после някой друг е дощъл и е насрал, аз не знам. Но виждам какво е в момента. Бих искал след коментара за изгорените от хората на Феста клонки да чуя и нещо за нарязаните цели здрави и прави дървета, използвани за маси и столове, за десетките снимки на поголовна и варварска сеч. Хора, отново призовавам, не делете нещата на Феста и бивакуващи, просто гледайте и коментирайте обективно. И моля всеки да си мери приказките и тълкуванията по отношение на хората, отделили от времето си, за да могат всички тук да видят истинското лице на мястото и гигантската свинщина, направена там.

            Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
            Кея от снимката аз съм го правил, но как да докажа че сала с бутилките и стола не са моя работа. Кея го оставих защото хората след мен също го ползваха.
            Не е нужно нищо да се доказва, достатъчно е да се каже просто. Аз приемам нещата, казани от сериозен човек на сериозно, и докато нямам повод за обратното, вярвам на казаното.

            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
            .....Ситуацията е хвани едните, удари другите и е такава от десетилетия

            За да са едните криви, не е задължително другите да са прави, ....
            Ето това според мен е точно казано, само с уточнението, че едните наистина са там от десетилетия, а другите за пръв път. Което не значи, че не трябва да е последен.
            Последно редактирано от zzlatev; 30-04-10, 14:53.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #66
              До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Върнах се от 2 дневно отсъстние и внимателно прочетох всичко. Като Модератор на раздела и създадтел на тази тема ще изтрия всички излишни спамове и обвинения, без никакви последствия за писалите ги. Но занапред всеки ще си носи последствията и ще помоля да се гледа сериозно на темата и да се спазва контекста и.
              Само за да успокоя колегата Бойко 100, (който както личи от мненията му, май не е прочел сериозно заглавните мнения в темата и не е отворил файловете), всичките 16 души, които бяхме там, сме против Феста в този му вид, но и против останалата свинщина. Всички сме работили абсолютно обективно и безпристрастно. Обръщам внимание и на Тодор за два факта. Първо, дървесината, използвана от Феста, е официално закупена от Горското, и второ, освен глинената къщичка и един кей всичко друго не беше налично на 14 ноември, явно са си го прибрали. Снимките, сложени тук на действащия фест са публикувани и в темата за него, всички останали от тях огнища и прочие са детайлно описани. Какво е било юли е малко без значение, важно е какво е останало след това и то се вижда в нашия отчет. Също така за пълнота искам да допълня, че всичко снимано в отделния пост с некартирания бивак се покрива с показаните снимки, но последните показват територията само частично. Пищещи тук хора, са били там по време на феста и бивака им е бил ограден с лента от Организаторите, за да не влизат участници в него. Дали после някой друг е дощъл и е насрал, аз не знам. Но виждам какво е в момента и моля всеки да си мери приказките и тълкуванията по отношение на хората, отделили от времето си, за да могат всички тук да видят истинското лице на мястото и гигантската свинщина, направена там.


              Не е нужно нищо да се доказва, достатъчно е да се каже просто. Аз приемам нещата, казани от сериозен човек на сериозно, и докато нямам повод за обратното, вярвам на казаното.
              До сега не съм писал нито една лоша дума за хората заснели околностите на яз. Голям Беглик, напротив приветствам идеята им и съм готов да им помагам по всякакъв начин. Огнищата по време на феста съм ги показал, защото в тях има живи дървета, вгледайте се по внимателно. Закупените от организаторите дърва за горене свършиха на третия ден. Особенно в неделя се гореше каквото падне.

              Коментар


              • #67
                До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                Огнищата по време на феста съм ги показал, защото в тях има живи дървета, вгледайте се по внимателно. Закупените от организаторите дърва за горене свършиха на третия ден. Особенно в неделя се гореше каквото падне.
                Ще помоля още веднъж, изкоментирайте през Вашия поглед и останалите 50 снимки на незаконна сеч на живи дървета, които са горени от бивакуващите, за сечените за борина живи дървета, за масите и пейките от дебели живи стволове( вижте снимките). Направете го заради обективността на темата поне. Стига с тоя Фест. Нека говорим за свинщината въобще, останалото от Феста е част от нея.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #68
                  До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  Ще помоля още веднъж, изкоментирайте през Вашия поглед и останалите 50 снимки на незаконна сеч на живи дървета, които са горени от бивакуващите, за сечените за борина живи дървета, за масите и пейките от дебели живи стволове( вижте снимките). Направете го заради обективността на темата поне. Стига с тоя Фест. Нека говорим за свинщината въобще, останалото от Феста е част от нея.
                  Аз съм един от бивакуващите.
                  Не сме отсекли нито едно живо дърво. А и за какво? То не гори.
                  Борина се добива от много изсъхнало коренище - паднало дърво. Другото са трески.
                  На маса или пейка от живо дърво не пожелавам на никой да сяда. Още повече по къси гащи.
                  Всичко това го казвам, за да е ясно кой прави боклука. Според мен "хора" за еднократно отишли там, без идея да се връщат.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Всичко това го казвам, за да е ясно кой прави боклука. Според мен "хора" за еднократно отишли там, без идея да се връщат.
                    Защо хора без идея да се връщат правят сериозни маси и столове, ползвайки живи стволове с диаметър повече от 30 сантиметра? Защо в живи дървета се коват етажерки? Защо от млади зелени стволове се строят тоалетни и други странни постройки? Моля, въпроса е риторичен и не е насочен пряко към Вас, но погледнете и от този ъгъл.
                    ПП Сега разгледах сложените от Вас снимки от Феста и видях едни черни чували за боклук. На 14 ноември ги нямаше, явно някой ги е събрал и е почистил(сигурно самите Фестаджии са почистили след себе си). Това май си струва да се отбележи като лъч надежда на фона на свинщината.
                    Последно редактирано от zzlatev; 26-11-09, 20:36.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #70
                      До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Защо хора без идея да се връщат правят сериозни маси и столове, ползвайки живи стволове с диаметър повече от 30 сантиметра? Защо в живи дървета се коват етажерки? Защо от млади зелени стволове се строят тоалетни и други странни постройки? Моля, въпроса е риторичен и не е насочен пряко към Вас, но погледнете и от този ъгъл.
                      ПП Сега разгледах сложените от Вас снимки от Феста и видях едни черни чували за боклук. На 14 ноември ги нямаше, явно някой ги е събрал и е почистил. Това май си струва да се отбележи като лъч надежда на фона на свинщината.
                      На първото питане отговора ми е - не знам! Може би са си купили резачка за 200 и надолу лева.
                      пп Аз снимки май не съм слагал. Иначе чували си носим.
                      Последно редактирано от Пенчо; 26-11-09, 19:05. Причина: грешка.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                        Пардон, снимките са от Тодор.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #72
                          До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                          Нали в тая тема нямаше да коментираме за и против феста, за и против къмпирането. Тук документираме щетите нанесени на природата. Феста е един частен случай на къмпиране. Никой не отрича усилията на организаторите да почистят по време и непосредственно след феста. По отношение на боклук от рода на бутилки, хартии, опаковки и др. поляната беше идеално почистена. Имаше такива които разхвърляха, цапаха и си тръгваха а организаторите чистеха след тях. Проблема не е само да се почисти след мърлячите, а да се заставят да не цапат.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                            Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                            Нали в тая тема нямаше да коментираме за и против феста, за и против къмпирането. Тук документираме щетите нанесени на природата. Феста е един частен случай на къмпиране. Никой не отрича усилията на организаторите да почистят по време и непосредственно след феста. По отношение на боклук от рода на бутилки, хартии, опаковки и др. поляната беше идеално почистена. Имаше такива които разхвърляха, цапаха и си тръгваха а организаторите чистеха след тях. Проблема не е само да се почисти след мърлячите, а да се заставят да не цапат.
                            Ето това е сериозна приказка. Напълно съм съгласен да спрем по залитанията към любимия на всички фест, публикуването на снимки от него и прочие коментари и да мислим как да се почисти навсякъде и да се спре цапането занапред.
                            Последно редактирано от zzlatev; 27-11-09, 09:05.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #74
                              До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                              Хора, раберете, че НЕ поляните са замърсени!
                              Там се чисти по метода "с метлата под килима".
                              През топлите сезони тревата е висока, храстите гъсти и всичкия дребен боклук лесно се скрива в близкото храстче.
                              Наесен излиза наяве.
                              Около всеки бивак има една зона в радиус, която е осеяна с бутилки, капачки, салфетки, дамски превръзки,
                              тоалетна хартия и какво ли още не.

                              Все още си чакам за отговор на моя въпрос към пишещите тук "жители" на Беглика.

                              Познавате ли хората строили "именията" по Беглика?
                              Например собствениците на "селището" при върха на полуострова?




                              Или "стопанина" с наколното жилище със забранителни табели

                              Коментар


                              • #75
                                До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Ето това е сериозна приказка. Напълно съм съгласен да спрем по залитанията към любимия на всички фест, публикуването на снимки от него и прочие коментари и да мислим как да се почисти навсякъде и да се спре цапането занапред.
                                Проблема е че държавата в лицето горско и РИОСВ нацяло е изоставила проблема, но това е едната страна на въпроса другата е в съзнанието на хората. Ние в града не можем да ги накараме да не хвърлят боклуци от терасите, а какво остава за гората.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X