Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слъчевата енергия...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слъчевата енергия...

    ...е официално най-евтина https://www.popularmechanics.com/sci...t-energy-ever/
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

  • #2
    Линка нещо ме псува...

    Обаче наистина слънчевата енергия е най-евтина, тя си е напълно безплатна.
    Само дето начина по който искаме да я ползваме(да я преобразуваме в електрическа) е скъп.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Вече най-евтина за изграждане долар/единица мощност.

    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      И съхранението е скъпо, че работят малко часове.

  • #3
    Това теоретично може и да е така.Ама има по-важни подробности-качество,надеждност,аварийност на евтините китайски компоненти и панелиГаранция на цялата система,за колко време ще стане ремонта?А ток докато се оправи,откъде?Много важни детайли-а не да ми приемат,че всичко ще е "ток и жица"20-25 години на честна дума.Аз имам съмнения в качеството...

    Коментар


    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      Има паркове които работят над 10 години, дано и сегашните панели са добри. Иначе имат 12 години продуктова гаранция и 25 години, че няма капацитета да падне под 80%.. Инверторите са с 5 години, но срещу около 10% от цената става двойна.

  • #4
    Сравнено с ВЕЦ, ТЕЦ и АЕЦ и вятърните ФЕЦ е по лесно и по-евтино обезопасима.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      И заема доста място, сега нашите искат от Европа милиарди за панели на панелките, което е добра идея.

  • #5
    Близо сме еле за алки централки или персонални изпълнения, големите електрически около пътя не знам какво правят и какви пари струват,но малките почва да си заслужава.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #6
      https://www.google.com/amp/s/electre...elon-musk/amp/
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X