Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Месоядни цветя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Месоядни цветя

    В Германия, в луксозен магазин за сувенири и подаръци, имаше доста време изложени за продаване от Dionaea muscipula. Честно казано никой не им обръщаше внимание, докато продавачите не сложиха бележка с надпис: "Моля, не дразнете цветята!". Редовно минавах покрай тях и им пробвах рефлексите, много са забавни.
    889377712

    Коментар


    • #32
      До: Месоядни цветя

      Първоначално публикуван от 6tur4e Преглед на мнение
      Тези цветя ме грабнаха. Днес отидох на пазара за животни в Подуяне и си купих едно. Ето го и моя мъник.
      Mожеш ли някаква цена да дадеш ?
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #33
        До: Месоядни цветя

        Цената му беше 7 лева. За сега се развива добре. Сипвам му в подложката преварена вода. Хапва мухи и комари. Но капанчето, което е убило няколко мухи изсъхва. Иска повече светлина.

        Коментар


        • #34
          До: Месоядни цветя

          Първоначално публикуван от 6tur4e Преглед на мнение
          Тези цветя ме грабнаха. Днес отидох на пазара за животни в Подуяне и си купих едно. Ето го и моя мъник.
          Аз събота сутрин ходих до пазара в Пудуене, но за съжаление нямаше нито една сергия с растения (може да не бяха дошли хората още). Купих си от друго място сарацения - http://www.zoo-info.org/plants/sarracenia.jpg . Ама още нищо не е изяла, мухите си я кацат, седят си там по половин час, но нито една не е влязла в тръбичката...

          Коментар


          • #35
            До: Месоядни цветя

            Първоначално публикуван от sasho_tzvetanov Преглед на мнение
            Аз събота сутрин ходих до пазара в Пудуене, но за съжаление нямаше нито една сергия с растения (може да не бяха дошли хората още). Купих си от друго място сарацения - http://www.zoo-info.org/plants/sarracenia.jpg . Ама още нищо не е изяла, мухите си я кацат, седят си там по половин час, но нито една не е влязла в тръбичката...
            Трябва да ги научиш ...
            Слагаш мъха, и затваряш дулицата... После им показваш как да дъвчат, и така
            Където Бирата, Там и Аз...

            Коментар


            • #36
              До: Месоядни цветя

              На пазара в Подуяне ги продава Мишо - сергия 60 (мисля, че това е номера). Точно до него отляво продават аксесоари на AquaEL.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • #37
                До: Месоядни цветя

                преди време и аз си бях взел такова,само че семенца,едното изобщо не поникна,другото порастна около 2-3см над саксията и дотам,но вече явно има готови ,които са по лесни за отглеждане.
                защо не кажете това онова за отглеждането-поливане,светлина,влажност и т.н,ще е полезно за всичко "мухояди"

                Коментар


                • #38
                  До: Месоядни цветя

                  Баба ми имаше навремето едно много подвижно растение. Беше като живо. Докато го докоснеш с пръст и то се свива като попарено. Местата в които си движеше клонките много приличаха на стави. Не беше месоядно, но беше много атрактивно. Викаха му "Спяща мимоза" , но сега го откривам като "Срамежлива мимоза" http://www.gradina.bg/bg/articles/31...va-mimoza.html
                  Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X