Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уранова мина в... национален парк.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уранова мина в... национален парк.

    Тази снимка на Yann Arthus-Bertrand (препоръчвам ви да прегледате сайта, има страхотни снимки):



    ме подтикна да търся повече информация. Уранова мина в национален парк?!?

    Оказва се, че да, можело: http://en.wikipedia.org/wiki/Uranium..._National_Park

    Независимо от това, че Австралия не използва ядрена енергия, явно австралийците осъзнават, че само с чист въздух не се живее...

  • #2
    До: Уранова мина в... национален парк.

    Коя технология използват бате Туги.Едва ли е като нашата по Тошово време в Кътина дупчат и вкарват в дупките сярна киселина а в вилна зона Ромча пият вода от изворчетата и викат ей това е вода чиста изворнаПоздрави и приятно да изкараш Новата Година
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      До: Уранова мина в... национален парк.

      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
      Едва ли е като в вилна зона Ромча пият вода от изворчетата и викат ей това е вода чиста изворна
      Не знам,Старче,каква е водата във вилната зона на Ромча,не съм я изследвал.Но точно там живеят родителите ми.Когато отидоха там,баща ми беше на 58 г.,сега е на 82,здрав,подвижен и с акъла си напълно.Бабата е на 76 и също е здрава.Двамата заедно пият по-малко хапчета от мен.
      Та не е ясно радиацията ли ги поддържа,що ли ?Аз се катеря горе всяка събота от няколко години насам и мисля даже да се местя там.
      Чул съм,че имало някакви уранови мини в района,но те май са в землището на Курило,а Ромча е на 8 км от там.
      За много години !
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #4
        До: Уранова мина в... национален парк.

        С благословията на др. Ф. Димитров, затрихме и уранодобива.
        Какво като е парк, нали е върху тая планина, в която си стои уранът
        Във всяка гранитна планина има много уран.

        Коментар


        • #5
          До: Уранова мина в... национален парк.

          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
          Не знам,Старче,каква е водата във вилната зона на Ромча,не съм я изследвал.Но точно там живеят родителите ми.Когато отидоха там,баща ми беше на 58 г.,сега е на 82,здрав,подвижен и с акъла си напълно.Бабата е на 76 и също е здрава.Двамата заедно пият по-малко хапчета от мен.
          Та не е ясно радиацията ли ги поддържа,що ли ?Аз се катеря горе всяка събота от няколко години насам и мисля даже да се местя там.
          Чул съм,че имало някакви уранови мини в района,но те май са в землището на Курило,а Ромча е на 8 км от там.
          За много години !
          Ей Хала аз стигнах до извода че сигурно е полезна.Дъртия(баща ми)бачка в урановите рудници в Бухово Сеславци и Кътина 35 набор тича като момче и е здрав като бик.Не знае кво е настинкаТа незнам това къде го говорят за радиацията вреди ли помага лиТочно за твоя район къде писах дупчеха от към страната на Кътина дълбоки сондажи после вкарваха сярна киселина тя се свързва с урана .После я изпомпват и някакси го извличат.Целия балкан между Кътина и Ромча е надупчен .Аз взех от там едно метално хале седи ми на двора па още не съм умрял от радиацията му.Поздрави дефилето е прекрасен район за живеене.Не се притеснявай нали виждаш старците
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Уранова мина в... национален парк.

            мината в Google Maps. Технологията на Rio Tinto (собственика на мината) е класическа - раздробяване, обработка със сярна киселина с добавки на желязна и манганова руда.

            Коментар


            • #7
              До: Уранова мина в... национален парк.

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              С благословията на др. Ф. Димитров, затрихме и уранодобива.
              Какво като е парк, нали е върху тая планина, в която си стои уранът
              Във всяка гранитна планина има много уран.
              Чак пък във всяка и много!?

              В национален парк "Какаду" планината е от седименти. Уран има и във въглищни пластове (Чехия) и в метаморфни образувания.

              Коментар


              • #8
                До: Уранова мина в... национален парк.

                Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                Чак пък във всяка и много!?

                В национален парк "Какаду" планината е от седименти. Уран има и във въглищни пластове (Чехия) и в метаморфни образувания.
                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                При сегашния темп на стоителство на АЕЦ, уранът стига за 150 години. При очакваният - за 70...
                И си задаваме въпроса: Аджеба, кое от двете е вярно?

                П. С. Въросът е чисто риторичен, отговора го знаем

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X