Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спасени птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Уловен голям жив орел

    Въпреки, че късно видях темата, съм горд да бъда част от този ФОРУМ ! Браво на всички замесени! Ама красавец, а !

    Коментар


    • #62
      До: Уловен голям жив орел

      Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
      Въпреки, че късно видях темата, съм горд да бъда част от този ФОРУМ ! Браво на всички замесени! Ама красавец, а !
      Красавец, млад, як и глупав. Сега като му сложат пръстен и го пуснат, бъдете сигурни, че повече няма и да помисли да гони кокошки от шубе.
      А иначе ако ще и на всяко дърво по 3 да има такива, пак е грехота дори едно перо да им откъснеш. Страхотни птици са, около Пловдив седят на дърветата около магистралата и я чистят от всичко сгазено. А и щом се развъждат, значи има нужда от тях. Природата си пази равновесието.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #63
        До: Уловен голям жив орел

        Орел и кокошка
        "Бащин език за малки деца"-трета година
        1877 година
        Един орел изпаднал в ръцете на едного, който го турил в една желязна клетка.Орелът мълчал начумерено в клетката и диво се озъртал наоколо, без да погледне сладкото месо, що било сложено пред него.Клетката с орела била на двора, дето имало кокошки.Кокошките първо не доближавали до клетката, и все плахо поглеждали на страшний орел, но после видяли, че той не може да им стори нищо през желязната решетка, та малко по малко се престрашили, зели свободно да си ходят близо до клетката и най-сетне зели дори да се разговарят с орела.Една милостива яричка му рекла-"Защо не ядеш?Нима не виждаш пред себе си храната що обичаш?Я виж ние, как сладко си кълвеме нашето жито.Яж де и ти, домакинът ще ти даде още.Без храна не се живее, а животът в робство не е до толкова лош, както ти се чини,на и клетката ти е доста широка."
        Начумереният роб едвам изслушал кокошето бръщолевене, и най-сетне продумал: "За кокошките е така, но за орлите не е.Вас днес, утре, ще сложат варени или печени на трапезата, но вие сте безумни, та не знаете това нещо.Вие от голямо робство сте се покварили, та не познавате, какво се вика свобода, както я познавам аз.Вие сте си продоли свободата за едно зърно жито, а за мене животът без свобода не е живот!"

        Коментар


        • #64
          До: Уловен голям жив орел

          Първоначално публикуван от divak_13 Преглед на мнение
          Благодаря ви колеги но ми е малко далечко софия.
          Аз съм от Ямбол и Орела се намира в ямболския окръг.
          Пред голяма дилема съм какво да го правя ако го пускам трябва да е доста далече защото има вероятност да се върне това е птица с обсег от голям радиос,а и аз нямам път скоро за някъде на далеч.
          Помагайте давайте предложения защото невярвам птицата да живее много дълго в клетка/пъснал съм го в клетка от бивш заечарник
          Не бях изчел темата докрай,радвам се че всичко е минало добре
          Последно редактирано от hamilton; 01-01-09, 17:18.

          Коментар


          • #65
            До: Уловен голям жив орел

            Здравейте всички,

            За много години желая на всички най-вече здраве и късмет!

            Относно ястреба, действително голям красавец и абсолютен младок. Вчера вечерта го донесоха, но го разгледахме по обстойно по обяд след дългата нощ. Като цяло въпреки че изглеждаше напълно здрав открихме една малка луксация в областта на метакарпалните кости “китковата става”. Това означава че птицата има нужда от кратко лечение. Пробвахме да лети но лявото крило е по-слабо и го боли. В момента пациента е в центъра и се възстановява. При първа възможност ще го пуснем на свобода. Прилагам малко снимки за който е интересно!

            Относно другите коментари аз лично много се впечатлих, че се заформи такава тема. Това е чудесно особено ако се има предвид броя застъпилите се за природата и животните. Това означава, че въпреки постоянното натякване, че българите не пазим природата това не е точно така. И тази дискусия го показа. Човека, който пусна сигнала за птицата постъпи много правилно. Все пак никой не е длъжен да познава всички птици. Затова си има специалисти. Относно орлите освен изброените в България се срещат още няколко вида.

            Относно природозащитния статус на хищни птици ви уверявам, че тези видове са доста редки и застрашени от изчезване. Това, че ги има през зимата означава, че те просто зимуват на определени места и това ни подвежда, че се срещат често. Това са така наречените вертикални миграции на птиците. Подобни оплаквания съм чувал стотици пъти от най-вече ловци. За съжаление грабливите птици са почни на върха на хранителната пирамида. Те контролират броя на гризачите и други, което доста сложен процес в природата и смятам, че човека не е дорасъл да проумее това. Сега в този форум нямам време да пиша по тази тема, но има много какво да се каже. Действително някои грабливи птици създават проблеми на малки стопанства, но това е част от играта няма как! Надявам се за напред все повече хора да разберат че опазването на заобикалящата ни среда и нейното устойчиво ползване е важно за всички нас. Дано не звуча като поредния популист!

            Ако имате и друг път такива сигнали вече знаете към кой да се обърнете. Също всеки, който иска може да посети центъра като минава през Стара Загора. На сайта ни можете да видите подробности как да ни намерите - http://www.greenbalkans-wrbc.org/
            Също от сайта на Центъра можете да научите понеме за нашите дийности и всеки може да се включва както иска и може. Също информация за дейностите на Зелени Балкани можете намерите на главния ни сайт - http://www.greenbalkans.org/

            Благодаря на всички съдействали по случая

            Ивайло Клисуров – Зелени Балкани
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #66
              До: Уловен голям жив орел

              Първоначално публикуван от unatata Преглед на мнение
              Ако имате и друг път такива сигнали вече знаете към кой да се обърнете.
              Всъщност и друг път от форума сме се обръщали към вас.
              Помогнете да спасим патето!
              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
              A2 (+)

              Коментар


              • #67
                До: Уловен голям жив орел

                Здравейте,

                Ако си спомняте онази сага със спасения за едни красив ястреб, а за други враг номер едно ви прилагам малко снимки от неговото пускане.

                Птицата беше освободена миналата седмица в околностите на Стара Загора, близо до Спасителния център.

                Още веднъж благодарим на всички, които съдействаха за спасяването на птицата.

                С най – добри пожелания
                Ивайло Клисуров
                Спасителен център – Зелени Балкани
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #68
                  До: Уловен голям жив орел

                  Да е жив и здрав красавеца. Благодаря и на Вас за помощта. Едно диво същество си е отново на мястото.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #69
                    До: Уловен голям жив орел

                    Ей хора с каквото може трябва да помагаме да спасим тези птици и за тези след нас.Поздрави
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #70
                      До: Уловен голям жив орел

                      Много красива птица, поздравления, че сте я спасили! Вълнува ме от доста време еден въпрос - на два пъти ставам свидетел на самоубийство, според мен на такива ястреби. Както си кръжи, изведнъж полита стремеглаво надолу и се забива в земята без видима причина - няма нищо живо долу. Единият път беше в града, между блоковете...Може би има някакво обяснетние, но аз не знам. Ако някой знае, моля да сподели!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Уловен голям жив орел

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Вълнува ме от доста време еден въпрос - на два пъти ставам свидетел на самоубийство, според мен
                        За тези с по-висша нервна дейност (бозайници) съм сигурен че се самоубиват. Как стигат до това незнам.
                        Но ако не е някой много добър с пушката, при теб може и да става дума за болест или дори за инфаркт (така ми е умирало коте на около година ) Живея накрай града (разбирай в полето) и съм виждал не едно умиращо животно (включително и мои). Специално за това пиле, когато моето (от пост13 в тази тема) го оперираха, изненада докторите с количеството упойка която по "каталог" му се полагаше (колкотоза куче 20-тина кила, а то беше около 1кг. по спомени от преди 6-7г.), после те се консултираха с някой по телефона, той каза "да", сложиха му е.....и нищо 1-2 минути ...после цоп, като убито (даже и докторите се изненадаха), след 20-25мин. отвори очи и хоп пак стана същото диво пиле, все едно че не е било с упойка и не е оперирано. Просто явно тяхната нервна система и възприятието им на болка е по-друго от нашите представи. Вървят докато паднат и до там....
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #72
                          До: Уловен голям жив орел

                          И отново на СВОБОДА Страхотно е, че приказката е с добър край .... и заживял щастливо на свобода! Браво на всички съпричастни и на Зелени балкани за бързата реакция, а и за това че ни държат в течение какво се случва с Ястреба!

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Уловен голям жив орел

                            Хе-хе. Колко е малък света. Аз съм член отдавна на Зелени Балкани, но си признавам, че не съм особено инициативен. Радвам се, че всичко е завършило благополучно и още повече се радвам, че животното е попаднало в ръцета на Ивелин - мой стар приятел. Даже преди няколко дни се чухме за организиране на излети с цел гледане на птици. Колега от Зелени Балкани, нядавам се да си сътрудничите с хора от форума и друг път и искам да ви информирам, че повечето хора от форума също са отворени за инициативи или най-малко помощ в подобни ситуации.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • #74
                              До: Уловен голям жив орел

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              Вълнува ме от доста време еден въпрос - на два пъти ставам свидетел на самоубийство, според мен на такива ястреби. Както си кръжи, изведнъж полита стремеглаво надолу и се забива в земята без видима причина - няма нищо живо долу. Единият път беше в града, между блоковете...Може би има някакво обяснетние, но аз не знам. Ако някой знае, моля да сподели!
                              Не съм запозната с птиците, но скоро четох "Старуха Изергиль" на Горьки и там ми направи впечатление същото нещо, само че става дума за орел. Ето цитат от разказа:

                              "... когда он стал слабеть, то поднялся в последний раз высоко в небо и, сложив крылья, тяжело упал оттуда на острые уступы горы, насмерть разбился о них..."
                              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                              A2 (+)

                              Коментар


                              • #75
                                До: Уловен голям жив орел

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Много красива птица, поздравления, че сте я спасили! Вълнува ме от доста време еден въпрос - на два пъти ставам свидетел на самоубийство, според мен на такива ястреби. Както си кръжи, изведнъж полита стремеглаво надолу и се забива в земята без видима причина - няма нищо живо долу. Единият път беше в града, между блоковете...Може би има някакво обяснетние, но аз не знам. Ако някой знае, моля да сподели!
                                Споделям!....
                                Обяснението е чисто физично. През 2008 година е започнала смяната на оста на Земята, която ще приключи 2012 година. Птиците губят ориентация и полюса! Смяната на полюсите е била година и половина.Такова " самоубийство " няма връзка с вида, дали е ястреб, врабче,а въобще с факта, че е птица.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X