Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

    От доста време се говори за предложението на кмета и неговата администрация от началото на следващата година да се забрани използването на найлонови торбички на територията на общината. Вчера на заседанието на Общинския съвет това решение беше гласувано и прието. Разбира се ако някой търговец реши, че ще продава стоката си в найлонови торбички, то ОС е определил такса от 3000лв на кв.м., за центъра и 1000лв извън. Глоби - също.
    От екологична гледна точка, аз мисля, че решението е правилно. А Вие?
    На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

  • #2
    До: Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

    малко фифти- фифити,хем да си измият ръцете,хем някой лев да изкарат




    Поздрави

    Коментар


    • #3
      До: Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

      Първоначално публикуван от gotin Преглед на мнение
      От доста време се говори за предложението на кмета и неговата администрация от началото на следващата година да се забрани използването на найлонови торбички на територията на общината. Вчера на заседанието на Общинския съвет това решение беше гласувано и прието. Разбира се ако някой търговец реши, че ще продава стоката си в найлонови торбички, то ОС е определил такса от 3000лв на кв.м., за центъра и 1000лв извън. Глоби - също.
      От екологична гледна точка, аз мисля, че решението е правилно. А Вие?
      Неправилното е че започна от Сливен, мина към Кюстендил, а трябваше да се удари злото в сърцето или директно в мозъка - не потреблението, а вноса и производството да се натоварят!
      И то зверски!
      А не Екопак да правят кампании "за чиста природа", след като са прибрали кинтите и са избълвали от тази гадост за няколко поколения напред!

      Коментар


      • #4
        До: Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

        Първоначално публикуван от gotin Преглед на мнение
        ...От екологична гледна точка, аз мисля, че решението е правилно. А Вие?
        Разбира се, че е правилно! Нека изсечем всички гадни дървета и да ги направим на хартиени торбички! А на внуците си ще показваме снимки на дървета, напечатани на пластмасова хартия, щото тогава няма да има хартиена хартия!
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          До: Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

          маи заводите за преработка на отпадъци са по-доброто решение и нови работни места ще отворят. когато се тръгва с рогата непред малко се постига . и да не стане " ти не ме гледаи какво правя , а ме слушаи какво ти говоря"

          Коментар


          • #6
            До: Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

            Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
            " ти не ме гледаи какво правя , а ме слушаи какво ти говоря"
            за това имам особено мнение

            Като разпространител на найлонови торбички мисля да мина на деграленови, знам,че не са твърде "екологични", но поне се разпадат за година две, а и не са по-скъпи от обикновените. Обаче като свършат промоционалните сори.
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #7
              До: Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

              между другото наблюдавам радваща тенденция: ората вече не ги искат ако не им трябват наистина. преди понеже бяха на аванта никой не ги отказваше, сега си слагат нещото в джоба ако могат
              а, и не е само в БГ. ето типичен Марокански пеизаж
              Прикачени файлове
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #8
                До: Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

                доста пътувам и тези пеизажи са често срещани в наща мила родина за съжаление . помня че когато бях малък имаше така наречените " мрежи " сплетени торби и тогава нямаше проблем наилонови торби . някои добър чичко ще измисли алтернатива , ако вече не е направено . но въпросат е как ще "преквалифицираме" заводите за производство на наилонови торбички и какъв ще е косурът на новото

                Коментар


                • #9
                  До: Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

                  , а вноса и производството да се натоварят!
                  И то зверски!
                  А не Екопак да правят кампании "за чиста природа", след като са прибрали кинтите и са избълвали от тази гадост за няколко поколения напред![/quote]
                  Вносът и производството са ,,натоварени'' достатъчно с така наречената продуктова такса,но си спретнаха организации за оползотворяване и таксата падна на 10%...
                  Тия организации са АД-та,с акционери самите производители и вносители,демек офис на същите и по закон няма право АД-то да разпределя печалба.А всъщност каква я вършат:
                  -лъскави офиси ,коли ,командировки (обмяна на чуждестранен опит) и всички благинки от близко и далечно минало...
                  -сбор от неверни данни във вид на отчети към М-во на околната среда и водите и лют пазарлък с министъра,за паричките естествено...
                  -създаване на нови фирмички,които постепенно навлизат в почистването на градовете,щото контейнерите са ,,наши'',а знаете как е там...
                  -гласуване на общото събрание 10% продуктова такса...
                  Има още много да се пише...
                  А колкото до забраната за ползване на торбичките -чист пиар на третия по известност кмет,пък и глобите няма да издържат в съда...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кюстендил без найлонови торбички от 01.01.2009

                    Какво е това чудо взимаш две гайки слагат ти ги в найлонова торбичкаедно ножче за бръснене пак торбичкаТорбичките за еднократна употреба трябва да бъдат тотално забранени за производство и разпространениеТОТАЛНОПомен да не остане от тая гадост.Едно време имаше книжни пликове и амбалажна хартия а у джоба си носиш мрежичка или сгънат плик от по яките като на Била.Слагаш си нещата и си носиш .Не бойте се за горите.Хартия се произвежда от всякаква дървесина .А гората си расте ако не я набара некоя фирма на ДПС
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X