Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оповестяване при незаконна сеч? Възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оповестяване при незаконна сеч? Възможно ли е?

    Първоначално публикуван от roumen5
    Инициативата за засаждането на дръвчета е похвална! Радвам се , че толкова хора откликват на нея и бих се включил. С малко медиина помощсъм сигурен, че ще има още много мераклии.
    Има обаче нещо друго: става въпрос за незаконнота изсичане на горите от мутрите и нелегален износ на дървен материал за Гърция, където се обработва и пак се връща у нас под форма на мебели. Идеята ми е ако има мераклии да направим авто - мото патрул, който да снима незаконните дървосекачи и след това да се алармират органите към министерствата. Ако не обълнат внимание може да повдигнем въпроса пред медиите с наличния материал.
    Отдавна мислиме по въпроса с оповестяването на съответните органи но няма да е лесно. Много срещи съм имал и много приказки съм изговорил, надявам се че някой ден ще успеем да създадем някаква организация която реално да може да работи по въпроса.
    VPetrov.photography

  • #2
    законодателството ни е толкова извратено, че като снимаш някой докато извършва престъпление, той ти завежда дело за нарушаване на конституционните права

    вижте какво става държавата:
    1. ВКС и Прокуратурата - Филчев разследва Григоров за корупция, а той от своя страна вади /фалшиво?/ досие от лудницата за Филчев

    2. Пиян циганин напада автопатрул с брадва... полицаите от немай-къде стрелят във въздуха /ако бяха го застреляли сега щяха да са в ареста /... Циганинът се оправдава, че се целел в жена си /и няма кой да го прибере за опит за убийство на съпругата/...

    А вие искате да снимате дървари и бракониери /които си пият пиенето с полицаите и горския/

    ПС: имам пряко впечатление от Филчев, че може би е единствения наш държавник, който спазва ограничението /120кмч/ по магистрала Тракия със служ си брониран мерцедес...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Точно и затова съм написал, че до момента сме говорили с много хора и институции и още не се е намерил законосъобразен начин за взаимодействие. И един от основните проблеми е всъщност от "наша" страна - що за организация ще има, за да може да и се конституират съответни пълномощия. Има добри идеи в тази насока и работим по тях. Ще се радвам и на повече хора мислещи как да направим нещо подобно, а що се отнася до евентуална медийна експонация, смятам, че може само да е от полза...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Венцислав Петров
        Точно и затова съм написал, че до момента сме говорили с много хора и институции и още не се е намерил законосъобразен начин за взаимодействие. И един от основните проблеми е всъщност от "наша" страна - що за организация ще има, за да може да и се конституират съответни пълномощия. Има добри идеи в тази насока и работим по тях. Ще се радвам и на повече хора мислещи как да направим нещо подобно, а що се отнася до евентуална медийна експонация, смятам, че може само да е от полза...

        Това нещо спорет мен в България е невъзможно!Това нещо неможе да бъде спряно!Ако забележат че са ги видяли или снимали въпросните нарушители най-нагло си продължават работата а чак като си намерят по-добро място чак тогава се местят и пак така!
        В България ЗАКОНИ НЯМА!
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #5
          по-вероятно е да има ефект, ако се работи с медиите, отколкото с властите... като стане обществен скандал, въпреки нежеланието си взимат някакви мерки... за съжаление медиите чакат първо някой да умре...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            колеги от доста време сам в този бранш и сам виждал какво ли не
            нямя скоро да се оправим
            за жалост
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              по-вероятно е да има ефект, ако се работи с медиите, отколкото с властите... като стане обществен скандал, въпреки нежеланието си взимат някакви мерки... за съжаление медиите чакат първо някой да умре...
              Приятелю, ти имаш ли пари да платиш на медиите за да се занимаят с този проблем? Защото в България независими медии НЯМА, като бивш PR го казвам. Уви...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Камен Калчев
                колеги от доста време сам в този бранш и сам виждал какво ли не
                нямя скоро да се оправим
                за жалост
                За жалост и аз съм на същото мнение. Имам поглед "отвътре" за работата на горските.
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #9
                  Що се отнася до медиите аз ви давам дума, че въпроса може да се уреди. не е нужно нито да се купуват, нито да се уговарят хора. Адз съм журналист и ми е нужен единствено качествен и реален видеоматериал. Стига да знам къде се извършва бракониерство мога и аз да го снимам. Знам , че най-много се сече по Странджа и Родопите. Идеята ми е ,който види подобно безчинство или да снима или да се обади, но е хубаво да има повече съмишленици. Надявям се, че това може да се спре, въпреки, че далаверата е голяма и ще има ужилени. Просто съм за едно щателно разследване с имена и факти, а материал по ТV ще има .
                  Живей за всеки дъх!

                  Коментар


                  • #10
                    Скоро няма да спре това безобразие
                    Горите останаха вече от малкото цицки, от които може да се цоца. Другите почнаха да пресъхват една по една и всички гледат да се вредят на тази.
                    Скоро из нашия район на Стара Планина се изсичаше пак наред млада гора и на нашия въпрос "Защо така, не трябва ли това да става подборно?" - отговорът беше: " Иди се жалвай на министъра!"
                    На косъм бях на тоя да му изпъна един камък в канчето.
                    Циганите са по-малката беда. Ей тия, уж легалните са най-страшни, че те секат наред и по много
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от roumen5
                      ................ Просто съм за едно щателно разследване с имена и факти, а материал по ТV ще има .
                      Ми ако ти се занимава с мутри ...... действай .
                      Както казва Жоро тия легалните са най-страшни. Пример - новите писти на Банско които ги направиха преди няколко години
                      Жалкото е че хората които трябва да пазят гората всъщност са станали най-големите й душмани.
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от roumen5
                        Що се отнася до медиите аз ви давам дума, че въпроса може да се уреди. не е нужно нито да се купуват, нито да се уговарят хора. Адз съм журналист и ми е нужен единствено качествен и реален видеоматериал. Стига да знам къде се извършва бракониерство мога и аз да го снимам. Знам , че най-много се сече по Странджа и Родопите. Идеята ми е ,който види подобно безчинство или да снима или да се обади, но е хубаво да има повече съмишленици. Надявям се, че това може да се спре, въпреки, че далаверата е голяма и ще има ужилени. Просто съм за едно щателно разследване с имена и факти, а материал по ТV ще има .
                        Ти материал може да снимаш, ама директора на канала няма да го пусне...нали и той е човек, и той пари взима, иначе журналисти и аз познавам доста...пробвали сме - не става
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Ще го пусне. Гарантирам. Само да го съберем. Вече е уговорено да има такъв материал в "Темата " по Нова ТV и ако го направим никой не може да го спре.
                          Живей за всеки дъх!

                          Коментар


                          • #14
                            OK, ще направим опит. Например по време на тазгодишния преход Рила, Пирин Родопите и Странджа-Сакара специално ще снимаме по въпроса...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Радвам се! Благодаря!По-едно време ми се стори, че някой каза да си троша сам главата с мутрите!
                              Живей за всеки дъх!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X