Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oфроуд-патрули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Oфроуд-патрули

    Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
    Най-големите бракониери са там!
    С удоволствие бих работил и с клуба на г-н Тенев, за мен няма значение, а времето ще покаже кой какъв е.
    Чакам конкретни предложения.
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • До: Oфроуд-патрули

      И какво да работим?
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • До: Oфроуд-патрули

        Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
        И какво да работим?
        Щом желаете дискусията да бъде публична - О.К.
        Както аз разбирам темата, тя е как да се обедини офроуда с желанието на много от хората в този форум да помогнат за спиране на беззаконията в гората, за опазване на природата и за вършене покрай приятното и нещо полезно.
        Какво е най-ценното на темата в този форум?
        Чете се от много хора, дава ценна информация и обединява хора, надвили на "масрафа" си и с желание и възможности да бъдат полезни не само на себе си. И каращи високопроходими машини.
        И още нещо - писаното остава...

        Когато човек желае да бъде полезен - винаги има как.
        Да се отвори път за пожарните автомобили, например.
        Да може да се разчита при горски пожар на тези хора.
        Дори и само това, да може да им се има доверие, че няма да допуснат бракониери в редиците си.
        Най-трудно се печели доверието.
        Направих си неофициална анкета между нормалните, "средностатистически" хора. Първата асоциация за пригоден за офроуд "джип" е бракониер. Втората е мутра.
        Дори и това да се промени, все е нещо. Заради колегите, които не са.
        Поздрави.
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • До: Oфроуд-патрули

          И аз съм се опитвал да разговарям с приятели ловджии на джипове и АТВ-та и има ли ловци в компанията винаги излиза на преден фон темата как с джипка и АТВ се бракониерства и си "неуловим". Явно е такава асоциацията поне сред ловците за наше съжаление. И аз който съм убивал случайно само заек, защото не съм успял да спра, в ловджийските очи съм в числото на бракониерите. За мое съжаление.

          Снощи на биричка точно тази идея обсъждахме в моето село и като обяснявам, че не съм бракониер не ми вярваха...
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • До: Oфроуд-патрули

            Гадефф, ще ти предложа следващия път като хванете някой дето хвърля боклуци по нивята и горите и го глобите, непременно да го снимате и да го пуснеш тук.
            Пък ние ще отваряме път за пожарната команда, даже и огънят ще им поддържаме докато дойдат.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • До: Oфроуд-патрули

              Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
              Гадефф, ще ти предложа следващия път като хванете някой дето хвърля боклуци по нивята и горите и го глобите, непременно да го снимате и да го пуснеш тук.
              Пък ние ще отваряме път за пожарната команда, даже и огънят ще им поддържаме докато дойдат.
              Нямам навикът да се разхождам с фотоапарат из гората. И определено не ми е основната работа да дебна да снимам кой и кога хвърля боклуци. Оптиката, която често нося не предразполага към снимки, макар не веднъж да ми е минавало през главата да "фотографирам" някого. И определено не бих пуснал снимки след това.

              Инициативата "Офроуд-патрули" или както решим да я назовем е доброволна.
              Много по-лесно би се изградила организация, като се ползват клубовете. Не ме интересуват лични проблеми и взаимоотношения между отделни хора или клубове. Всеки решава за себе си. На гората също и е все едно.

              Ще помоля уважаемият г-н Пламен Тенев да не си прави шеги с пожарите, защото например миналата година ни се е.а ма.ата и само който е бил в огъня знае. И никога не се шегува. Има снимки на вече загасени такива тук: http://htftp.offroad-bulgaria.com/ga...nimki/pozhari/; съжалявам, но когато гори нещо май забравям да снимам.

              Ако някой има конкретни предложения какво и как да се направи за да не ни псуват внуците - тука е мястото. За "шегички" има други теми.
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • До: Oфроуд-патрули

                Колегата gadeff много добре го каза! Моля съфорумците да не разводняват темата, а ако нямат нещо важно и конструктивно за казване просто само да четат
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • До: Oфроуд-патрули

                  Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
                  Гадефф, ще ти предложа следващия път като хванете някой дето хвърля боклуци по нивята и горите и го глобите, непременно да го снимате и да го пуснеш тук.
                  Пък ние ще отваряме път за пожарната команда, даже и огънят ще им поддържаме докато дойдат.
                  Ne sutor ultra crepidam!
                  НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                  Omnia vincit amor !

                  Коментар


                  • До: Oфроуд-патрули

                    Доста жалко е да имаме горски (лесничеи), които се разхождат из ловните си поля въоражени със оная специалната оптика. Май доста хора(от тук) не са разбрали какво съм имал в предвид с поддържането на огъня ама жалко за тях. "Хубави" снимки от изпепелени полета, но кой точно и кога загаси огъня, а кой го запали?
                    Снимал си, но къде беше като горя и огъня бе малък.
                    Не се изказвай неподговен защото съм бил в екшъна на горски пожар и съм гасил.
                    И не разбрах все пак има ли санкционирани нарушители или само ще си останем с добрите пожелания.

                    p.s.
                    добре е че има верни на темата момичета, които със смислени постове да балансират нашите напъни да пазим гората от вредители.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • До: Oфроуд-патрули

                      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                      Ne sutor ultra crepidam!
                      Но "знаещият не е всезнаещ, всезнаещият не е знаещ" - нали така е казал мъдрецът Лао Дзъ.
                      така че сещай се!
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • До: Oфроуд-патрули

                        Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
                        Доста жалко е да имаме горски (лесничеи), които се разхождат из ловните си поля въоражени със оная специалната оптика. Май доста хора(от тук) не са разбрали какво съм имал в предвид с поддържането на огъня ама жалко за тях. "Хубави" снимки от изпепелени полета, но кой точно и кога загаси огъня, а кой го запали?
                        Снимал си, но къде беше като горя и огъня бе малък.
                        Не се изказвай неподговен защото съм бил в екшъна на горски пожар и съм гасил.
                        И не разбрах все пак има ли санкционирани нарушители или само ще си останем с добрите пожелания.

                        p.s.
                        добре е че има верни на темата момичета, които със смислени постове да балансират нашите напъни да пазим гората от вредители.
                        Отказвам да коментирам повече постовете на г-н Тенев, с когото не се чувствам толкова близък, че да говоря на ти.
                        Случайно съм учавствал в гасенето на повечето пожари. Случайно ме познават служителите на РСПАБ от Балчик, Каварна, Тошево, Аксаково, Албена и Добрич. Случайно в задълженията ми влиза борбата с вредния дивеч и съвсем случайно знам законите и имам необходимите документи за оръжието, което нося.
                        Това, че полицаите носят оръжие не значи, че са убийци.
                        Има регистър на съставените актове и всеки може да провери кога и на кого са съставени. Не малка част са в прокуратурата.
                        Край, отказвам да се поддавам повече на провокации.
                        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                        Коментар


                        • До: Oфроуд-патрули

                          Колеги, дайте да мислим за гората и какво можем да направим заедно - за личните нападки тук не мястото, нито пък е добър вкус.

                          Аз уважавам това което прави gadeff и нека всички му помогнем!

                          Много хора, за съжаление нямат познанията и опита, който той има, и трябва да намерим начин да популяризираме вред всички ни тези ценни знания!
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • До: Oфроуд-патрули

                            Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                            Отказвам да коментирам повече постовете на г-н Тенев, с когото не се чувствам толкова близък, че да говоря на ти.
                            Случайно съм учавствал в гасенето на повечето пожари. Случайно ме познават служителите на РСПАБ от Балчик, Каварна, Тошево, Аксаково, Албена и Добрич. Случайно в задълженията ми влиза борбата с вредния дивеч и съвсем случайно знам законите и имам необходимите документи за оръжието, което нося.
                            Това, че полицаите носят оръжие не значи, че са убийци.
                            Има регистър на съставените актове и всеки може да провери кога и на кого са съставени. Не малка част са в прокуратурата.
                            Край, отказвам да се поддавам повече на провокации.
                            Вие господине не сте ли на ясно с идеята ни:
                            -ДА ПРЕСЕЧЕМ ОПИТИТЕ НА МАЛОУМНИЦИТЕ ДА НИ ПОВРЕДЯТ ЗАОБИКАЛЯЩИЯТ НИ СВЯТ!
                            (извинете за големите букви)
                            Вие като лесничей ни пазите от:
                            -румънски вълци;
                            --/- мечки;
                            -свръх чудовища и др.
                            Но нека заедно да направим така, че другата измет(дето не става за отстрел според закона) да си слага боклука там където му е мястото.
                            Разбирам ви, не ви е работа.
                            Вие господине и другите ви колеги, ако се бяхте взели на сериозно може би нямаще да има нужда от тази тема!

                            На мен въобще не ми е работа да се шляя и да снимам из гората, но актовете благодарение на снимките ми са факт.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • До: Oфроуд-патрули

                              Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
                              ..............
                              Пламене, в доста твои изказвания забелязвам ехидност, враждебност, високомерие, подхвърляне на намеци и незачитане на опонента. Всичко това прави разговорът с теб доста труден.... А във всички видове общуване разбирателството, търпимостта и взаимното уважение са изключително важни. За да е възможен разговорът ВЪОБЩЕ !
                              Не искам да се конфронтираме тук. Аз самата нямам проблеми с егото си и нямам нужда да се доказвам, освен това съм убедена, че от всеки един човек - от големите обществени авторитети до последния изпаднал циганин - има какво да се научи.
                              Затова ти отправям покана: първите няколко дни на август ще съм сравнително близо до Варна - каня те на кафе (или друго питие) и на разговор по въпросите, които живо интересуват всички, писали в тази тема. Наистина се надявам, че ще се запозная с един любезен, спокоен и толерантен човек. Като членове на едно голямо семейство (форума) и още по-голямо (Земята) наше задължение, право и благословия е да се разбираме.

                              П.П. Благодаря за "момичетата". Ще почерпя.
                              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                              Omnia vincit amor !

                              Коментар


                              • До: Oфроуд-патрули

                                Аз имам още по-добра идея. Всички, които имат желание и възможност, октомври да се съберем за 2-3 дни в Балчик. Колегата Гадефф ще ни помогне в настаняването и ще ни организира двудневен теоретично-практичен семинар заедно със своите колеги. За това какво се прави и не се прави в гората и от посетителите, и от лесничеите, как се реагира при горски пожари, как се прави санитарна сеч и защо, как се залесява, какво се прави при установена незаконна сеч или бракониерство и въобще да ни научи на всичко полезно и важно за гората, което можем да правим и ние.
                                Някой ще каже, че Балчик е далече, но пък там може на място да ни се покаже всичко. Ако има желаещи и възможност от страна на колегата Гадефф за организация, аз се наемам с координацията на семинара. Той ще е чудесно обучение и за офф роуд патрулите, и за МСС.
                                А на колегата Пламен ще кажа, че вместо да спорим и да се заяждаме, е по-добре да изчистим всичко от миналото и да стартираме на чисто. Защото всички страдаме, когато колона от 10 джипа, "господари на три планини" създаде проблеми с охраната на някой Националн парк и после същата тая охрана гледа враждебно на всичко, що е джип.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X