Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oфроуд-патрули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Oфроуд-патрули

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Колеги, мисля си, че почистването на язовир Въча на 31 май може да е едно добро начало и за тази инициатива. Да, малко мръсна и неблагодарна работа е, но е важна и полезна за природата. Дайте да се видим там, пък ще мислим и за залесяване.
    Почистването е много важна стъпка - равнопоставена на залесяването. Аз съм за! Ще трябват чували, лопати, мрежи и много мераклии.
    Злати, почвай организацията, да действаме!
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • До: Oфроуд-патрули

      Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
      Почистването е много важна стъпка - равнопоставена на залесяването. Аз съм за! Ще трябват чували, лопати, мрежи и много мераклии.
      Злати, почвай организацията, да действаме!
      Погледнете тук просто http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28841

      Коментар


      • До: Oфроуд-патрули

        За- наистина трябва се направи нещо за да опазим хубавата природа и дано да успеем Гад хубава идея -но ще е доста друдно наистина освен ако от Грийнпийс не помогнат няма как да стане то и политически сили има дето няма го позволятзаради ЛИЧНИ ИНТЕРЕСИ и всякви дето са или бракониери или дърво секачи и аз със удоволствие бих се присаединил.

        Коментар


        • До: Oфроуд-патрули

          Уважавайки на всеки мнението по темата ще си позволя да цитирам:

          "Човек трябва да бъде умерен реалист, макар че понякога реалността е по-страшна от черногледството. Но докато черногледството е нагласа, реалността е даденост."

          Следващият сигурно също сте го чели, но мисля, че няма да пречи и да се повтори.

          "Някъде, на брега на океана, един възрастен човек правеше своята обичайна разходка по плажа на залез слънце. До неотдавна бе бушувала страшна буря. Небето преливаше от ярко червено в оранжево, а вълните, сякаш вече уморени, нежно галеха брега. Възрастният човек се наслаждаваше на гледката и с удоволствие вдишваше свежия морския въздух, който сега изглеждаше сякаш още по-чист.
          Беше се замислил за нещо свое, когато забеляза едно дете. То вземаше нещо от пясъка и после го хвърляше във водата. Възрастният човек предположи, че това е може би по-различно от игра и воден от любопитството си се запъти към детето. Когато приближи, той забеляза, че момчето взима изхвърлените от бурята на брега морски звезди и ги хвърля обратно в океана.
          Едва сега мъжът забеляза, че целият плаж е обсипан със стотици, може би хиляди морски звезди.

          Момчето сякаш не го забелязваше. Старецът си помисли нещо и попита:
          - Какво правиш? - Ти си само едно малко момче, а тези звезди са хиляди. Нима мислиш, че би могъл да промениш нещата?!

          Момчето го погледна, взе една морска звезда от пясъка, хвърли я в океана и каза:
          - Ами аз току що промених нещата за тази морска звезда!"
          ... to be continued

          Коментар


          • До: Oфроуд-патрули

            Вчера на една хубава поляна край Тънково някаква кампания бе изпила десетина бири и разхвърляла бутилките.
            Аз съм си прибран човек. И ако видя някой да събира бутилки в града, или на сметището, бих му посъчувствал.
            Но взех че събрах тези бутилки и ги върнах в Билла.
            Въобще не се почувствах клошар. Обратно.

            Коментар


            • До: Oфроуд-патрули

              Участвала съм в почистване на Стара Планина от Рай до Дерменка , водила съм групи ученици и студенти сред природата инициирах също и БодиАрт на плажа във Варна в защита на Иракли (медиите с интерес го отразиха) .
              Не е достатъчно да вървиш отзад и да събираш боклука .. Важно е общественото отношение да се промени , а също и да се води атрактивна и ефикасна просветителска дейност . Пример - Група ученици - заедно с офроуд патрулите - съчвтаване на полезното с приятното за децата , и възпитаване на отношение към природата .
              Последно редактирано от iai-bg; 23-05-08, 13:39.
              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

              Коментар


              • До: Oфроуд-патрули

                Привет!
                Добра идея...супер даже.
                Прав е колегата който каза, че от 100 ако се отзоват десет пак е победа...
                Все пак не всички имат необходимото свободно време...за съжаление е така, но ако не дойда на първата, третата или петата сбирка е...все до шестата или седмата ще дойда нали...това за мен лично ще бъде една малка победа...
                Човек трябва да се радва и на малките неща в живота...
                Успех...
                Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                .................................................................................................
                Е. Абу

                Коментар


                • До: Oфроуд-патрули

                  Позакъснял с отваряне на темата, въпреки че включилите се преди мене недвусмислено са изразили одобрение, чувствам се длъжен освен с положителното гласуване да изразя и отношение.
                  Благородна инициатива на достойни хора. Напълно съгласен - опазване на природата би трябвало да е основен приоритет на всяко общество. За съжаление картината у нас говори обратното, на ниво държава нямаме отношение, не ни интересува какво ще оставим след нас.
                  С удоволствие бих участвал във всяка подобна организация, а в случая в рамките на офроуд обществото, за мене ще бъде чест.
                  Никога и при никакви обстоятелства не съм оставял следи от присъствие в природата , така успях да възпитам и децата си, такова е поведението и на познатите ми с който съм бил.
                  Виждам че ангажирали те се вече са предимно от София, макар и малки разстоянията са условие. Ако съм необходим в рамките на местоживеене, в този район и ловувам, и ако има вече и други включили се бих се присъединил към всяко организирано мероприятие.
                  Харесва ми примерно инициативата на БТВ за замърсяванията на между блоковите пространства, възхитих се от появилите се преди време надписи по хижите "Кошчето за боклук е във вашата раница" и сигурно има още много какво да се направи за да се провокира съзнание то ни.
                  Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                  Коментар


                  • До: Oфроуд-патрули

                    Колега Кристо, доброто сътрудничество между ентусиасти или просто хора на които им пука и държавни служители може да го бъде, доказа го днешното успешно мероприятие на язовир Въча.
                    Така, че включвайте се, работата се плаши от повечето ръчички, а и имаме нужда от всеки от вас, които ни четете и искате нещо да се промени

                    Ето отзиви от мероприятието, а повече, можете да видите в самата тема:
                    http://news.bnt.bg/content/view/full/237285
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                    Коментар


                    • До: Oфроуд-патрули

                      Така е госпожо, отзива е повече от прекрасен,
                      "За първи път в България доброволци организираха почистване на 500 кубика битови отпадъци от стената на язовир Въча. Днес интернет потребители от форумите на "Грийн флаг" и "Офроуд – България" замениха пикника сред природата и екстремното шофиране с уборка на водната повърхност" - цитираното от БНТ
                      Хвала на тези хора които са биле днес на язовира.
                      Не похвалното е, че въпростните 500 кубика са оставени от други хора, но както каза колега от форума почиствайки изхвърленото от други не се чувствам клошар.
                      Казвам се Христо, мисля че правилното изписване на латиница е christo.
                      Последно редактирано от Christo; 14-06-08, 23:18.
                      Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                      Коментар


                      • До: Oфроуд-патрули

                        "Мисли глобално, действай локално"

                        Мразя чуждиците, но в случая са приемливи, защото казват всичко точно и ясно.

                        Работата, с която доброволно сме решили да се захванем няма как да бъде свършена, ако не са изпълнени няколко условия.
                        Първото условие е да се изгради доверие между държавните служби и доброволците. Там, където е възможно. Държавните служби имат необходимите законови правомощия и лостове. Липсват хора, средства, транспорт и мотивация.
                        Друго условие е, тази дейност да носи удовлетворение. Да се съчетае полезното с приятното. Напълно възможно е.
                        И последно, но не по значение е необходимостта от знания. Хубаво е да си природолюбител по принцип. Но в нашия случай не е достатъчно. Трябва да се знае кое е позволено и кое не. И какъв е редът да се случват нещата. Ако искаме да живеем в правова държава или пък да не излагаме идеята поради недостатъчно знания.

                        Миналата седмица направихме среща с "Офроуд Клуб Черно Море" Варна - с г-н Веселин Петков - Делфина. Когато хората имат сходни интереси и желание да вършат нещо общополезно, начини се намират. Мисля, че в резултат на този разговор се създадоха предпоставки за активно сътрудничество между клуба и ДЛС Балчик.
                        Времето ще покаже. Най-хубавото беше, че голяма част от инициативите тръгнаха от г-н Петков, а именно - че в техния клуб няма да бъдат допускани бракониери и че можа да разчитам на техните машини и екипажи за съвместни действия по откриването и залавянето на нарушители.
                        Мисля си, че всеки регионален клуб би могъл да влезе във връзка със съответното ведомство в близост - било то Горско или Ловно стопанство, Управление на парк или резерват, структура на Министерството на Околната среда и водите, да се установят добри взаимоотношения и да се работи за решаване на най-важните регионални проблеми ...

                        Нека се борим с причините и причинителите, не с последствията...
                        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                        Коментар


                        • До: Oфроуд-патрули

                          Тази работа, с Offroad патрулите, е доста комплицирана.
                          Да не забравяме, че самото заглавие ....Патрули, кореспондира с една изключително компрометирана организация - Зелени Патрули, на Амадеус Кръстев.

                          Доста усилия трябва да положим, и доста местности да почистим, за да ни повярва някой.
                          Нормалната реакция е, - Абе тия са хвърлили око на едни Европари !
                          Нека това не ни смущава, и ще успеем. )))
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • До: Oфроуд-патрули

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Тази работа, с Offroad патрулите, е доста комплицирана.
                            Да не забравяме, че самото заглавие ....Патрули, кореспондира с една изключително компрометирана организация - Зелени Патрули, на Амадеус Кръстев.

                            Доста усилия трябва да положим, и доста местности да почистим, за да ни повярва някой.
                            Нормалната реакция е, - Абе тия са хвърлили око на едни Европари !
                            Нека това не ни смущава, и ще успеем. )))
                            Да Ники,
                            Точно за това предложих,
                            да не сме патрули, а рейнджъри!!!
                            Даже на пъдари кандисвам,
                            само и само, да нямаме тоя "имидж"...

                            Коментар


                            • До: Oфроуд-патрули

                              Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                              ...Най-хубавото беше, че голяма част от инициативите тръгнаха от г-н Петков, а именно - че в техния клуб няма да бъдат допускани бракониери и че можа да разчитам на техните машини и екипажи за съвместни действия по откриването и залавянето на нарушители....
                              Най-големите бракониери са там!
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • До: Oфроуд-патрули

                                Пламене, ако имаш доказателства давай ги. Аз лично ще направя всичко каквото ми е във възможностите срещу бракониери без значение кои са и какви са... Окото няма да ми мигне... Но ако нямаш конкретни доказателства задръж изказванията докато има такива...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X