Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oфроуд-патрули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Oфроуд-патрули

    За!

    Коментар


    • #62
      До: Oфроуд-патрули

      Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
      Разчитам на kro и Веско,
      който любезно предложи помощ
      от страна на клуб УАЗ, да организират акцията
      с вещите съвети на gadeff.
      Aз, ще се включа и финансово и физически,
      щото "на лозе, копане му е майката"!
      А може да направим и учредителното си събрание там?!
      Връщам се в БГ след 2 дни /живот и здраве/. Радвам се, че темата се е развила толкова. Ще се свържа с Веско за детайли в организацията.
      Гадефф, отдавна търся човек като теб Ще се срещнем в Балчик съвсем скоро.
      Последно редактирано от Венцислав Петров; 12-03-08, 11:50.
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #63
        До: Oфроуд-патрули

        Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
        Връщам се в БГ след 2 дни /живот и здраве/. Радвам се, че темата се е развила толкова. Ще се свържа с Веско за детайли в организацията.
        Гадефф, отдавна търся човек като теб Ще се срещнем в Балчик съвсем скоро.
        Данните ми ги има в подфорума "персонална информация", мога да ти ги пратя и на ЛС, добре си дошъл.
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • #64
          До: Oфроуд-патрули

          Това от което се опасявахме се случи:

          Крадци застреляха еко патрул в Долни Дъбник


          "По сведения на очевидци това били роми, които изравяли съоръжения на фирма "Напоителни системи", за да ги предават за вторични суровини
          12.03.2008
          51-годишният служител на екоинспекцията в община Долни Дъбник Петър Петров е бил убит с ловна пушка. Убийството е станало към 9,10 ч. тази сутрин в обработваем блок земеделска земя край града.
          Петров и колегата му Милен Монов са провеждали редовен оглед на частните земеделски земи със служебния си джип.
          Двамата екоинспектори са забелязали група от няколко души, които копаели в полето.
          По сведения на очевидци това били роми, които изравяли съоръжения на фирма "Напоителни системи", за да ги предават за вторични суровини.
          При наближаването на джипа на екоинспекторите по него е бил открит огън. Един от куршумите счупил дясното странично стъкло и улучил Петър в областта на гърдите.
          Спътникът му, който е шофирал джипа, е успял да потегли и е закарал простреляния в поликлиниката в Долни Дъбник, където той е починал от раните си."
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #65
            До: Oфроуд-патрули

            Бог да го прости човека!
            Излиза, че циганите са стреляли по хората, преди те изобщо да спрат и да ги питат, какво по дяволите правят там!
            Е, кажете ми, как да няма .......................................?! Как ще го превъзпиташ това племе?!
            Прощавайте за емоцията, ако я смятате за неуместна.
            Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 13-03-08, 18:42.
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • #66
              До: Oфроуд-патрули

              Оня ден ходих на оглед до едно близко село и видях как двама души бяха запалили стърнища и разчистваха съседен имот. Пушекът от огъня се беше разпрострял на доста голяма площ. Обадих се веднага в пожарната. 15 минути по-късно се обадих пак, уточнявайки, че нарушителите са на мястото. Потвърдиха, че са тръгнали.
              Мислех си, че (теоретично) бих могла да отида и да ги снимам, свидетели имаше и други. Но днешната случка ме навежда на мисълта, че подобно поведение би било твърде неразумно. Освен спрея срещу кучета, ще трябва и да се въоръжавам ли???
              По тема екология ще имаме успехи, убедена съм. Но с дискриминацията на мнозинството в България от малцинството нямаме шанс да се справим с мирни действия. А това не е целта ни.
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #67
                До: Oфроуд-патрули

                Повтарям пак!!!
                "Който го е страх от мечки,
                не ходи в гората!!!"
                Ще трябва да се пишат и правила,
                за поведение при откриване на нарушение, явно!!
                Щом и циганите се въоръжиха...?!

                Коментар


                • #68
                  До: Oфроуд-патрули

                  Добър човек, за целта първо ще трябва да се променят и законите, може да стане и паралелно, нямам претенции. Но оттам трябва да се започне!
                  Та като дойде моментът да не излезе, че подмолно и долно сте отстреляли "но-сърче"!... А те винаги са и въоръжени.
                  Я да питам - с тумба цигани разправяли ли сте се?
                  Последно редактирано от Фани; 12-03-08, 20:32.
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Oфроуд-патрули

                    Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                    Добър човек, за целта първо ще трябва да се променят и законите, може да стане и паралелно, нямам претенции. Но оттам трябва да се започне!
                    Та като дойде моментът да не излезе, че подмолно и долно сте отстреляли "не-сърче"!... А те винаги са и въоръжени.
                    Я да питам - с тумба цигани разправяли ли сте се?
                    Калегата GAD е много смел и явно не осъзнава къде е проблема.Щом има пушка в ръцете тумба цигани неможе да го уплаши ,пък какво да кажем за мечки.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #70
                      До: Oфроуд-патрули

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      Калегата GAD е много смел и явно не осъзнава къде е проблема.Щом има пушка в ръцете тумба цигани неможе да го уплаши ,пък какво да кажем за мечки.
                      Колегата GAD е казал в прав текст:
                      Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                      Ще трябва да се пишат и правила,
                      за поведение при откриване на нарушение, явно!!
                      Което не виждам какво общо има с пушките. Създаването на полувоенна структура, която да отстоява с бой горите, нито ще ни позволят да направим, нито смятам, че е целта ни. По-скоро идеята е да има инструкции, които препоръчват безопастна дистанция и поведение при забелязване на нарушенители. Иначе в планината не са опасни само циганите, но и бракониерите(не само с пушките, а и тези с резачките). Хубавото е, че поне на теория самото забелязване на нарушителите и подаване на сигнал би трябвало да е достатъчно, за да се вземат мерки. Освен това най-голямата полза от подобни партули няма да е гоненето на кокошкари, а противопожарната дейност, която унищожава наистина сериозните площи. Това пак е свързано предимно с наблюдение и точно от това имат най-голяма нужда резерватите. Също така опазването на гората е свързано не само със засаждане, а и със сечене на дървета. Например за противопожарна просека. Който е имал някакви идеалистични розови фантазии(например хипари садящи цветя, докато наоколо пеят птички) за подобна организация, ще е по-добре да слезе на земята.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Oфроуд-патрули

                        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                        Калегата GAD е много смел и явно не осъзнава къде е проблема.Щом има пушка в ръцете тумба цигани неможе да го уплаши ,пък какво да кажем за мечки.
                        Ако не съзнавах къде е проблема,
                        нямаше да предложа създаването на организация!
                        Тумбата цигани не ме плаши и без пушка колега!!!
                        Аз съм от Пловдив и съм ходил на училище три години,
                        за по-пряко през циганската махала.
                        С мечки не съм се срещал, но знам,
                        че трябва да се замерят с л..на,
                        за да те оставят!(Намира ли се, като те подгони!!!)
                        И изобщо не съм "смел", просто съм реалист.
                        А, ако имаш някакво лично отношение,
                        давай на ЛС. Тук не спами!
                        Хич не ми е до дрязги в тая тема,
                        ще ти ударя БАН-а, без много да ми пука,
                        ако продължиш да спамиш!!!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Oфроуд-патрули

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          Това от което се опасявахме се случи:

                          Крадци застреляха еко патрул в Долни Дъбник


                          "По сведения на очевидци това били роми, които изравяли съоръжения на фирма "Напоителни системи", за да ги предават за вторични суровини
                          12.03.2008
                          51-годишният служител на екоинспекцията в община Долни Дъбник Петър Петров е бил убит с ловна пушка. Убийството е станало към 9,10 ч. тази сутрин в обработваем блок земеделска земя край града.
                          Петров и колегата му Милен Монов са провеждали редовен оглед на частните земеделски земи със служебния си джип.
                          Двамата екоинспектори са забелязали група от няколко души, които копаели в полето.
                          По сведения на очевидци това били роми, които изравяли съоръжения на фирма "Напоителни системи", за да ги предават за вторични суровини.
                          При наближаването на джипа на екоинспекторите по него е бил открит огън. Един от куршумите счупил дясното странично стъкло и улучил Петър в областта на гърдите.
                          Спътникът му, който е шофирал джипа, е успял да потегли и е закарал простреляния в поликлиниката в Долни Дъбник, където той е починал от раните си."
                          Ще помоля колегата да цитира източника си на информация.
                          Нещо не ми се връзват нещата.

                          Уважаеми колеги.
                          Не говорим за насилие. Насилието винаги ражда насилие.
                          Има начини. Има и не лоши закони. Които могат и трябва да се спазват.
                          Говорим за това, как да помогнем на службите, на които това им е работата. И как да упражняваме гражданските си права. Като контрол върху дейността на държавните служби, например.
                          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Oфроуд-патрули

                            Идеята за залесяване е много добра, сигурен съм че ще се намери най добрият начин
                            за реализирането и.Мен от цигани с пушки ме е страх.Страх ме е, че като застрелям
                            някой после ще го лежа за хубав,пълноправен гражданин на държавата.А в затвора не
                            ми се влиза, защото имам много "фенове" там.Човекът застрелян днес е имал оръжие
                            и не го е ползвал предполагам по същите съображения.
                            П.С.
                            Колега Гадефф, мога да помогна при залесяване с труд(имам и хубава лопата), а и
                            Балчик ми е близо.Не се сещам в момента как по друг начин да допринеса за кампанията.
                            Пожелавам успех.
                            Тел:о888941020-Красимир Вълчанов.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Oфроуд-патрули

                              Предлагам, когато се организираме за залесяване или почистване, да вземем и децата си, да ги научим на живо как се опазва природата, какво е правилно да се прави и какво не, да опитат и те сладостта от сътвореното със собствените ръце!
                              Ето, намериха се и хора, които ще бъдат много полезни в това начинание
                              Надявам се, че организаторите ще ни държат в течение кога и къде ще има подобни акции, за да могат да се включат всички желаещи!
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Oфроуд-патрули

                                Аз също съм за идеята. Но трябва да имаме гръб от държавата иначе няма да има страх, че някой разбираш ли патрул е минал... Както казвате има закони. Явно трябва да се възползваме от цялата им заложена сила.
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X