Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Ако бирата ме кара на тоалетна, значи е добра.
    Е, това е един наистина качествен анализ...


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1_ae1f448001207fc55401cec8fac6cfec.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5792340
    Последно редактирано от deyan_h; 19-06-18, 20:59.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #47
      От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Ако човек си ограничи храненето до жизненонеобходимото, съвсем маловажно е с какво точно го прави. Това от опит. Както въздуха - мръсен е, вероятно, ма я да пробва някой първо да го анализира, пък после, ако показателите са приемливи, да го диша.

      Коментар


      • #48
        От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Не съм виждал нашенска действаща лаборатория за въздух, но съм виждал оборудване за такава, на изложение. Преносим газов хроматограф, в куфарче.
        Демонстрираха как се ползва- с една помпа, напълниха един плик с въздух и го завтъкнаха в хроматографа. Постепенно машината си изпомпа въздуха и след 1-2 минути показа резултати за съдържанието на един лаптоп, закачен към нея... Казаха, че хваща над 100 неща, които могат да се намират във въздуха. В компютъра си има програма с пределно допустимите стойности на всичко що е регламентирано и директно изписва-това е в норма, това не е.
        Така, че въздух може да се анализира сравнително лесно-самата машина не беше скъпа, на 400-500 анализа и се сменяше някакъв консуматив вътре и това е. С храните обаче филмът няма да е толкоз прост.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #49
          От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          ...
          ( преди време Чавдар ме наказа за тая приказка ,но пак ще я повторя) неуките хора считат науката за магия
          А, това сега го видях ))

          Ами прав е бил Чавдар, да те пореже. За изопачаване на класически литературен образец.
          Приблизително точният цитат доколкото помня е:

          "Същността на магията е познаването на поне един факт повече..."

          Пу, почти познах...: " Деветдесет процента от повечето магии се състоят в познаването на един факт в повече"
          Последно редактирано от deyan_h; 19-06-18, 22:20.
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #50
            От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Такава лаборатория като в "От местопрестъплението" няма как да си направиш. Цял живот се занимавам с търговия с храни, за някакъв период и с производството и мога да ти кажа, че качеството не може да определиш с анализ, а само химичния състав. Това са относителни показатели, които няма как да ти дадат точна представа за качеството на месото.
            А на тези дето ще тестват месото с лакмуси дали е старо или младо, нека прочетат малко за зреенето при говеждото.

            Коментар


            • #51
              От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              Такава лаборатория като в "От местопрестъплението" няма как да си направиш.
              От цялото си сърце и душа презирам тоя тип филми. Повече от чалгата. Не съм го гледал, само 10 секунди като ги видя и вече ми се драйфа. Имат някакъв специфичен стил дето се разпознава за секунди, също като сапунките.
              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              Цял живот се занимавам с търговия с храни, за някакъв период и с производството и мога да ти кажа, че качеството не може да определиш с анализ, а само химичния състав. Това са относителни показатели, които няма как да ти дадат точна представа за качеството на месото.
              А на тези дето ще тестват месото с лакмуси дали е старо или младо, нека прочетат малко за зреенето при говеждото.
              Темата е много по-дебела, отколкото всеки от пишещите може да си представи.
              Аз като бесен лаик просто търся път за оцеляване.
              Около мен има експлозия на притеснителни факти, не искам да ги коментирам. Това е и причината на темата.

              Коментар


              • #52
                От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                ... нека прочетат малко за зреенето при говеждото.
                Добре. Онова с "лакмуса" е за прясно, влажно месо. За "зреенето" вече ще си говорим не за аналитична, а за микробиологична лаборатория...
                Няма проблем.... Аз мога, втори курс. ))
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #53
                  От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  От цялото си сърце и душа презирам тоя тип филми. Повече от чалгата. Не съм го гледал, само 10 секунди като ги видя и вече ми се драйфа.
                  Темата е много по-дебела, отколкото всеки от пишещите може да си представи.
                  Аз като бесен лаик просто търся път за оцеляване.
                  Около мен има експлозия на притеснителни факти, не искам да ги коментирам. Това е и причината на темата.

                  Просто си подбери фирмите и доставчиците на храна. Стъпка по стъпка ще изчистиш нещата.
                  Когато имам време, аз самият го правя.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    ...притеснителни факти, не искам да ги коментирам. Това е и причината на темата.
                    Т.е. имаш някаква информация, която НЕ ЖЕЛАЕШ да коментираш, и поради тази причина пускаш тема в публичен форум, в която ДА НЕ коментираш интересуващатата те притеснителна инфо, при това тема, започваща С МОЛБА ЗА СЪВЕТ ?

                    Не разбирам. аз ли загубих нишката, или ти?
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                      Просто си подбери фирмите и доставчиците на храна. Стъпка по стъпка ще изчистиш нещата.
                      Когато имам време, аз самият го правя.
                      Едно приятелче от детинство има оранжерии, и изтръпнах като видях какво те лично си слагат на трапезата. Твърдо няма да раздухвам истерии, темата не е за това.
                      По какви критерии да си избера доставчик на храна?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        Т.е. имаш някаква информация, която НЕ ЖЕЛАЕШ да коментираш, и поради тази причина пускаш тема в публичен форум, в която да НЕ коментираш интересуващатата те притеснителна инфо, при това с молба за съвет?
                        Нямаш си на идея що червени точки и един бан получих за подобни неща. Не, че ми дреме от това, ама ако те интересува само на ЛС мога да ти напиша това онова.
                        Търся грамотен човек да ме насочи, написах го в първото мнение. Прочети първата страница, и сам ще разбереш защо не искам да влизам в подробности.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Няма проблем, пиши. Аз чета всичко.
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                            Няма проблем, пиши. Аз чета всичко.
                            Е-е-е-е-е, ти после няма ли да ни разкажеш и на нас, простосмъртните?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Ако темата пробие до нещо смислено - ще разкажа. Без конкретни имена на специалисти, които не са ме нарекли некадърник. Имаше едни статии в един вестник за една кака, нещо като последния мохикан у бранша с изследване на храните. После я покриха и дотам. Пазя броевете. Не ми отговориха.
                              Закриха и повечето лаборатории, дето ги имаше. Всичко било ОК и нямало смисъл да проверяват.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Човек трябва да осъзнава ограничеността и на собствените си и на човешките познания по принцип.
                                Дори да предположим, че теоретично имаме възможността да регистрираме всеки атом и всяка молекула, абсолютно безпогрешно, в дадена храна, трябва да имаме необходимата подготовка за разнообразието им, а още повече за разнообразното им влияние върху човешката физиология. А отчитайки, че и човешката физиология се влияе понякога по различни начини, плюс, че все още има много неизвестни и неизследвани влияния... целия зор се обезсмисля.
                                Науката напредва, полезното днес, утре се оказва вредно, и обратното, вредното -полезно... Не винаги и за всичко, и не само заради наука, може и заради конюнктура.

                                Наскоро ми извадиха жлъчката заради камъни(казват че напоследък подобни проблеми са се увеличили значително като честота, спрямо миналото). Казаха ми да си ям и пия каквото искам, никакви диети. Докато в миналото са предписвали доста ограничения след такива операции. Какво точно се е променило, познанията в областта, човешката физиология, или храните, нямам никаква представа. А може и да го казват просто така...

                                И още нещо - ако на човек не му достигат познания за определяне качеството на продуктите на ниво поне "добра домакиня", или на що годе сносен кулинар, едва ли е целесъобразно да ги търси с изучаване на далеч по-сложни анализи - едва ли въобще ще успее.

                                ПП: Пробвай да си избираш храната на вкус. Утре (не дай Боже), ще те удари кола, И кел файда, че си хрупал безвкусна но (уж) полезна храна.
                                А и като че ли, нещата които са вкусни но вредни от традиционните храни (т.е. Без разните съвременни "боклуци", които се правят основно за зарибяване), не са чак толкова много. Или даже вредността им не е в резултат на ниското им качество, а просто при конкретни условия и за конкретен човек са не съвсем подходящи.
                                Сигурно има и изключения, но прекалено вредни и същевременно вкусни, натурални продукти, определено щяха да са добили сериозна известност до сега.
                                Е, да, във връзка с последното ми идва на акъла и колко е важна дозировката...някои неща са полезни или вредни за даден организъм, предимно в зависимост от количеството в което се приемат.
                                Последно редактирано от cecoa1; 19-06-18, 23:11.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X