Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Не съм толкова алтав, на база 90 % от хората около мен както приемат темата като вас тука, наистина не съм очаквал нещо съществено различно.
    Друга е идеята, ма не е много политкоректна.
    Чавдар позна, глася се за голям началник
    Иначе по условието на питането не знам какво да добавя.
    Не мога да си представя, че някой не е разбрал.
    За 9 страници и дойде време да си умре сама (темата).
    Аз каквото исках да разбера разбрах.

    Коментар


    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Сиреч, направи си статистическата извадка, реши че 90% от тук писалите са галоши и нищо не разбират от духова музика и вече всичко ти е наред.
      Да се възползвам и аз. Поглеждал ли си си скоро гардероба? Имаш ли ризи, които не си слагал от два месеца насам и какво не те кефи в тях?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Сиреч, направи си статистическата извадка, реши че 90% от тук писалите са галоши и нищо не разбират от духова музика и вече всичко ти е наред.
        Туй са си твои внушения, нито съм казвал такова, нито имам общо.
        Кольо ме шилоса по тоя въпрос, и ми е интересно какво точно е моторчето в тая ваша вяра. Какво кара огромна част от иначе разбрани и умни хора около мене да вярват толкова ожесточено, по нещо толкова важно. Важно до степен на живот и смърт. Нито имате средства да измерите това, в което сте убедени, нито сте опитвали дори да попитате някой, дето има представа. Има много общо с религията тая работа, вашата де. Разликата с религията е, че тия неща са измерими, макар и трудно.
        Освен това в тая работа дето питам има много пари. По Софето има лаборатории, ама тука дето съм дори не отварям въпрос. Освен гореописания скептицизъм си стои суровата реална липса на такава лаборатория.
        Нищо де, ако ми дойде музата може да поразпитам и по други форуми. Дотук за 9 страници - само 2-3 неща, дето не знаех. Лабораториите в София си ги намерих сам.
        Продават и едни уреди по 200-300 лева, подобни на отговора от първа страница. Бучнеш електрода и щял да ти каже става или не става. Може и да има някаква истина, ама засега го приемам за несериозно.
        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Да се възползвам и аз. Поглеждал ли си си скоро гардероба? Имаш ли ризи, които не си слагал от два месеца насам и какво не те кефи в тях?
        Ризи по принцип не нося. Само тениски.
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 24-06-18, 16:00.

        Коментар


        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          ...и ми е интересно какво точно е моторчето в тая ваша вяра. Какво кара огромна част от иначе разбрани и умни хора около мене да вярват толкова ожесточено, по нещо толкова важно. Важно до степен на живот и смърт. Нито имате средства да измерите това, в което сте убедени, нито сте опитвали дори да попитате някой, дето има представа. Има много общо с религията тая работа...
          Ибо:
          Първоначално публикуван от Юлиян Генов
          Защото повечето българи не стигат по-далече от ракийката и салатката. И утре, ако им кажат, че за да получават заплати тук, в България, трябва да има 500 ядрени централи, които да аварират през ден и да умират, те ще бъдат готови на това.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Тооо, за някои и джипките са вид религия. Ако тук беше попитал за домашен стенд, дето да ти казва някоя джипка струва ли си или е скрап, можеше и по- други отговори да получиш.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Чисто прагматично погледнато - на пазара са се наредили безброй продавачи, тук там някой се сетил да напише страна на произход. Някои написали - "много вкусно". Направо безценно! То и на кучето му вкусно като се оближе на едно място.
              90 % от потребителите верно го обръщат на ракийка и салатка, каквото показа и темата.
              Има обаче едни 10%, дето внимават какви вещества подават като гориво на машината, в която живеят. И ремонтът не става като да смениш двигател за 600 лева от моргата.
              Сега се мъча да зарибявам един приятел да изкара календар с пръсканията, на видно място до продукцията. Ще пробваме и да тестваме някой друг параметър от типа на нитрати и пестициди, и да приложим документа на видно място.
              Това нещо рязко ще го отличи от останалите с "много вкусни" - те домати. Показва най-малкото, че има едно наум поне с карантинните срокове.
              Та ако успея да преборя повсеместната унилост и апатия - нещата може да излязат и на сметка.
              Щом една голяма верига почна да се фали с липса на пестициди - явно бая народ почна да се интересува. Пък нека да ги набеждават за орторексия, и че била по-страшна от алкохолизма и наркоманията взети заедно. Големите почнаха да се усещат, колко може да им се вярва е отделен въпрос.
              Тооо, за някои и джипките са вид религия. Ако тук беше попитал за домашен стенд, дето да ти казва някоя джипка струва ли си или е скрап, можеше и по- други отговори да получиш.
              Който го интересува познава машината дори на слух. Нитратите няма как да ги чуя.

              Коментар


              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Голямата верига е "почнала да се хвали" щото на процента дебили /войнстващи-вегани; БПЖ (борци за правата на животните) и пр. скудоумци ... / стана модерно да им се обръща внимание на врясканията...

                Колкото една храна е по-мръсна (пълна с кво ли не) и колкото по-отрано един човек свикне да я яде - толкова по-здрав расте!

                Коментар


                • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                  Голямата верига е "почнала да се хвали" щото на процента дебили /войнстващи-вегани; БПЖ (борци за правата на животните) и пр. скудоумци ... / стана модерно да им се обръща внимание на врясканията...

                  Колкото една храна е по-мръсна (пълна с кво ли не) и колкото по-отрано един човек свикне да я яде - толкова по-здрав расте!
                  Ако забелязваш не съм ви обиждал досега. Хапвай каквото ти душа сака и не гледай у мойта паничка! За всеки влак има пътници, няма как да сме еднакви.

                  Коментар


                  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    За вярата... и за нитратите...
                    Как да си представя, че големи, пък и каквито и да е, производители, правят компромиси заради които може да фалират или претърпят огромни загуби?!
                    Едно на ръка проверяващите, на които това им е работа, второ има и по-големи откачалки, които също могат да проверяват до дупка, а да не говорим за конкуренцията дебнеща издънки.
                    Айде, нека едните са корумпирани, другите лъгани успешно, но на фона на отворения пазар с цяла Европа, трябва заговорът да е наистина мащабен. И въобще много неща не се връзват за такъв "заговор", който пък и не би докарал чак печалби в пъти над нормалните.
                    Освен това, поне някакви последствия за потребителите, и/или сензационни разкрития на разни нарушения, няма как да няма, ако всъщност нарушенията са толкова много колкото се намеква в тази тема.
                    От всички тия факти, целокупният потребител естествено си вади най-простия извод, който обикновенно е правилен(бръснача на Окъм). Т.е. че всичко е що годе годно за ядене.

                    А специално нитратите, доколкото помня, се измиваха от зеленчука с обикновенно вода(търпя корекции, не съм спец).

                    Календар на пръскания и обработки би било чисто маркетингов трик за болни от орторексия (и ако въобще могат да си направят някакви изводи от него). Повечето производители не рискуват с глупости и си планират достатъчно добре карантинни срокове и пр. А често имат и свои лаборатории, или пък пращат регулярни проби за изследване. Та си отговарят на изискванията и без да занимават клиента с подробности.

                    В крайна сметка, имаше една хубава мисъл, май на някакъв американски президент, не помня... според която не можеш да лъжеш много хора, много дълго време. Можеш да излъжеш малко хора за дълго време, или много хора за кратко, но много хора за дълго, няма как, истината все пак излиза наяве.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                      Колкото една храна е по-мръсна (пълна с кво ли не) и колкото по-отрано един човек свикне да я яде - толкова по-здрав расте!
                      По тази логика децата отрано трябва да бъдат приучавани да ядат л@йна. Истински л@йна, изпражнения, екскременти, не нещо в преносен смисъл. Щото са "пълни с какво ли не".
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        За вярата... и за нитратите...
                        Как да си представя, че големи, пък и каквито и да е, производители, правят компромиси заради които може да фалират или претърпят огромни загуби?!
                        И как ще разбереш за тия компромиси? Виж за аспартама колко вече десетилетия лаят, и продължават да го ползват. Освен това говоря за малки производители основно.
                        Едно на ръка проверяващите, на които това им е работа, второ има и по-големи откачалки, които също могат да проверяват до дупка, а да не говорим за конкуренцията дебнеща издънки.
                        Кажи ми поне една държ. служба да си върши съвестно работата, освен данъчните.
                        Айде, нека едните са корумпирани, другите лъгани успешно, но на фона на отворения пазар с цяла Европа, трябва заговорът да е наистина мащабен. И въобще много неща не се връзват за такъв "заговор", който пък и не би докарал чак печалби в пъти над нормалните.
                        Освен това, поне някакви последствия за потребителите, и/или сензационни разкрития на разни нарушения, няма как да няма, ако всъщност нарушенията са толкова много колкото се намеква в тази тема.
                        От всички тия факти, целокупният потребител естествено си вади най-простия извод, който обикновенно е правилен(бръснача на Окъм). Т.е. че всичко е що годе годно за ядене.
                        Бръсначат на Окъм казва, че няма заговор. Просто всеки си прави квото си иска.
                        А специално нитратите, доколкото помня, се измиваха от зеленчука с обикновенно вода(търпя корекции, не съм спец).
                        Де да беше толкова просто!

                        Календар на пръскания и обработки би било чисто маркетингов трик за болни от орторексия (и ако въобще могат да си направят някакви изводи от него). Повечето производители не рискуват с глупости и си планират достатъчно добре карантинни срокове и пр. А често имат и свои лаборатории, или пък пращат регулярни проби за изследване. Та си отговарят на изискванията и без да занимават клиента с подробности.
                        За баш тая вяра говорих. Нас орторексиците не ни мисли, ще си намерим производителя, и той нас. През живота си сертификат за храната на тарабата не съм виждал. Може като извънземните да са, всички говорят, ама малцина са ги виждали.

                        В крайна сметка, имаше една хубава мисъл, май на някакъв американски президент, не помня... според която не можеш да лъжеш много хора, много дълго време. Можеш да излъжеш малко хора за дълго време, или много хора за кратко, но много хора за дълго, няма как, истината все пак излиза наяве.
                        Не лъжат бе, то си е ачик ачик. Печатат $ кат за последно, кинтите отиват у частни корпорации, ама народът си плаща данъците, дето са над половината доход. Мисля, че е напълно очевидно, че контрол над храните на дребния производител е нищожен.

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Защо просто не почнеш да си пазаруваш храни сертифицирани като "био" ? Те вече са тествани че нямат пестициди, нитрати, химикали и прочее страшилища. Просто приеми че всичко останало има по нещо. Повечето тестове дето ще може да се сдобиеш за вкъщи с тях не са прецизни, така и така. Тестове за нитрати има в интернет колко искаш. И да си купиш техниката, трябва да можеш да разпознаваш резултатите, което не е така бързо за научаване. На лаборатория да даваш да ти ги мерят е скъпо, просто реактивите и прочее са скъпи, тества се за всеки "химикал" отделно, можеш да си представиш че за да ти дадат резултат за всички "прибавки" излиза една солидна сума. Пък ако можеш да даваш такива пари за лаборатории, вероятно може и да си позволиш да си пазаруваш сертифицирани "чисти" храни от навсякъде по света.

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Мисля, че е напълно очевидно, че контрол над храните на дребния производител е нищожен.
                            Спасението требе да бъде в това - дребният производител да не може да си позволи покупката на химии и разноските по третиране на храните с такива.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Спасението требе да бъде в това - дребният производител да не може да си позволи покупката на химии и разноските по третиране на храните с такива.
                              Без химия не става, аз поне гледам зеленчуци колкото за мене си. И не от това ме е страх, препарат в доза, и особено в ранните стадии на развитие на растението.
                              Пазарувам "био" като съм по градовете. На село е малко по-различно. Тука почти 100% изповядват ракиената философия, вкл. самите производители.

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                По тази логика децата отрано трябва да бъдат приучавани да ядат л@йна. Истински л@йна, изпражнения, екскременти, не нещо в преносен смисъл. Щото са "пълни с какво ли не".

                                Па "най-добрия приятел на човека" ги лапа с кеф , може да дойде модата след "лимеца" да се лимкат и гоФна... .

                                /там където съм отраснал:
                                -да измиеш плод (90% пръскан с каквото е имало) преди да го изядеш беше рядкост, та дрънка..;
                                -малко това, но като узрееха черешите и ябълките покрай пътя (главен и доста натоварен по онова време + тогава нямаше безооловен бензин) всичко живо от 8 до 70 години беше там да яде;
                                -при едни проби на питейната вода преди няколко години, някакви такива тиквеници-лаборанти се изказаха, че била аха "негодна" за пиене (идва директно от балкана..) щото незнам си к'во имало вътре... и прочие.

                                При всичкото това според "лимец-талибаните" следва да живеем къмто 30 години .... Ми не!
                                90% от жителите изкарват без проблем 70-80 години (че не са малко и тез на 90 и нагоре да гонят), "сенни хреми" и подобните им заболявания са непознати, а починалите от рак са в статистическата грешка (на практика - също непознато явление);
                                Та видно е по-здравословно да се яде каквото има, без да се изпада в маниакални тръшкания и терзания ко "влизало в храма божи" - тялото!
                                Та то и Исус го е рекъл:
                                "Туй що влазя в устата на човека няма значение! Туй що излазя - има!"

                                П.П.: Пък "веган" ще си го ползвам като синоним на тъпунгер, та пушек ще се вдига! Сами си извоюваха (и продължават да затвърждават) това признание.
                                Няма как да се отнасям като към нормален човек, към тоя дето за него останалите не само са "кръвопийци", "плъто-ядци" и пр., но и ДЪРЖИ всички да станат като него...
                                Пресен пример от преди няколко дена - няколко е такива малоумника (вегани) се хвалеха как запалили колите на някаква месарница в Австрия, щото - "иде края на това експлоатиране и жестокост към животните" ...
                                /за протокола - в годината я изям 30 кг мръвки, я не .../

                                P.S.2: към автора на темата - Без капка заяждане, нито сарказъм!
                                Моя добра позната (дълги години бяхме в една компания) беше развила някаква мания (оказа си се съвсем реално психично заболяване) към бактерийте... Прибори, посуда и всичко що е в кухнята се ИЗВАРЯВАШЕ преди ползване, та да се избиели "вредните бактерии"...
                                Ръцете преди ядене ги миеше като хирург .
                                По време на сервиране и ядене беше забранено да се става от масата... - "защото се вдига прах, а в праха има бактерии" (яденето се носеше и разделяше на порции на самата маса)
                                Преди години чух, че е подхванала и тя "лимеца" .., а последното инфо, е че едва прехвърляйки през някаква форма на анорексията в момента е в психиатрия
                                (да е под лекарски контрол)...
                                Не си тръгнал по хубава пътека, но то си е твоя работа де
                                Последно редактирано от BulAf; 24-06-18, 19:33.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X