Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Който е гледал филма, ще се сети:

    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Може ли да отида, да играя онлайн шах, без да изтърва някой бисер тук?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Човекът Иван, доколкото разбирам, се е притеснил от разкази "на маса" за остатъчните количества пестициди, консерванти и разни там химикали, предотвратяващи или пък обратното, стимулиращи зреенето на зарзавата, щото ги продавали (въпросните зарзавати) на едро преди там, точното съблюдаване на технологично карантинният срок....
        Е, има някакво основание, ама пък не отчита това, което всеки "мениджър свежест" би трябвало да знае... )) колко време престоява зарзавата... ))

        Иначе - както казах- постижимо, няма проблем, но непрактично до, извинете, глупост... ))

        Виждал съм човек да си проверява покупките с махало, btw. ))) Наистина е много досадно ))

        минутки за реклама ако не е подходящо - може да се зачисти, просто първи резултат в гуглето по търсене "пестициди тест"...

        още една:
        През 70-те години на миналия век, Charm Sciences разработва Charm I - първия в света бърз преносим тест за установяване на остатъчни антибиотици в суровото мляко, който позволява елиминирането на негодите партиди преди влагането им в производството. Така за пръв път производителите и здравните инспекции получават възможност да контролират ефективно качеството на влаганите суровини, без да ограничават използването на антибиотици в животновъдството.
        Днес тестовете на Charm Sciences позволяват да се контролира ефективно наличието на остатъчни вещества (антибиотици, пестициди, микотоксини) в разнообразни аграрни суровини и хранителни продукти (зърно, мед, плодове и зеленчуци, месо, риба и ракообразни, яйца, мляко, вода, напитки, ядки и др.). Гамата се допълва от широк спектър бързи микробиологични (колиформи, E-koli, водород продуциращи Enterobacteriae) и хигиенни тестове, тестове за алергени, за соматични клетки в млякото, за ефективността на термичната обработка на месо и мляко (алкална фосфатаза) и др.
        За производителите на зърно и фуражи, основен интерес представляват бързите тестове за микотоксини (ROSA) и пестициди (CideLite):
        А иначе...
        Хора мили, дори водородът е отпадък от голямото Бум, всичко останало е леш от труповете на умрели звезди, какво има да му се притеснявате чак толкова? ))) така или иначе ядем лайна и мърша... )) Единствено достъпно е - да ги готвим вкусни )))




        ПС:
        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        ... в отделна чаша 45 %-ен разтвор на етанол .
        Смел човек си ти, имайки предвид, че тази тинктура съдържа 55% Водородна Основа...

        А е научно обоснован факт, че Водородният Хидроксид си е също толкова опасен колкото Хидроксилната Киселина...и даже DHMO-то.
        Последно редактирано от deyan_h; 23-06-18, 11:37.
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Разгеле, зачатък на някаква информация по темата, на седма страница, разбира се удавена от задължителното количество подигравки. Базирани на сляпа вяра.

          Коментар


          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            ...Който е гледал филма, ще се сети:....
            Също така се сещам обаче , че във филма един герой твърдеше , че "българите живеят по 100 години , щото ядат кисело мляко" .

            А по този повод се сетИх и за един друг филм , за един шотландски боец - Дънкан от рода Маклауд .
            Дънкан живееше много по- дълго от българите (цели столетия вече) , щото той пък вместо кисело млЕко си ма`а от техната си ракия .... шотландската де .
            ... та вдъхновен от горния факт , си викам : "Те тука е разковничето на дълголетието ! Шотландска отлежала ! "

            .... ей зат`ва : един спeциален поздрав към Ivan Terziev и наздраве от мене !

            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Разгеле, зачатък на някаква информация по темата, на седма страница, разбира се удавена от задължителното количество подигравки. Базирани на сляпа вяра.
              )) няма как иначе, ти все още не си дал списък на параметрите, които да трябва да изследва тази лаборатория ))) За търсената точност после. ))
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                ...Виждал съм човек да си проверява покупките с махало, btw. ))) Наистина е много досадно ))...
                Айде, ще се цитирам, че да си доразвия мисълттта.

                Досадно е (при едно гише) за хората на образуващата се в хода на процеса опашка... )))))))))) На мен ми беше забавно. )) И !!! от няколкото контакта с въпросният клиент, МАХАЛОТО НЕ ЛЪЖЕ.


                Някакси винаги се оказваше, че съвместимите с биоритмите на въпросното "тяло с махало" медикаменти струват не повече от 3.50 лв... )))))))

                Въпросният потребител го загубих като клиент, когато в опит за икономия на време му разделих рецептата на две купчинки и му казах, че според експертното ми мнение лявата му е ок, дясната не му е ок. И да размаха махалото по-бързичко, че ора чакат. )) Взе си лявата и повече не съм го виждал, това чудо на еволюцията. )))

                Я какъв съм антипазарен изверг. )))

                Ама това беше отдавна. )))

                sic.
                Последно редактирано от deyan_h; 23-06-18, 12:18.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                  )) няма как иначе, ти все още не си дал списък на параметрите, които да трябва да изследва тази лаборатория ))) За търсената точност после. ))
                  Нитрати, химии в карантинен период, това на първо време. Някога продаваха тестове за нитрати, ама нещо ги покриха. За останалата химия знам, че трудността скача 1000 пъти. Точност от 50% ми върши работа.
                  Туй за махалото каква връзка има с темата? Ако тезата ти е, че всичко, ама ВСИЧКО на пазара е напълно безвредно, пък аз съм пълен малоумник, че не го приемам на сляпа вяра... Това ли е връзката с тоя с махалото? Толкова много ли вярваш, че не ти продават зеленчуци, пръскани в карантинен срок? Ясен почна да ме плаши с НК. Значи а си се леко усъмнил в производителя, а са те тикнали в панделата. И тия дето сега ми се подигравате ще ръкоплескате у несвяст.
                  Ма свикнал съм, 90% от хората са така. Който няма вяра до степен на фанатизъм му лепват орторексия, и току ме закарат у лудницата накрая. От дълбока древност е имало религиозни гонения, нищо не се е променило.
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 23-06-18, 14:16.

                  Коментар


                  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Сега очаквам да затворим цикъла с дихидроген моноксид, и леко злобничката радост на пусналия лафа, че не знам какво е. И убедеността, че няма начин да знам. Все пак 1 от 50 е наясно с това съединение, и това е пусналият лафа.
                    Който подбира какво яде е джендър, екоталибанин и вероятно са го отвличали извънземните. Мъдростта в 21 век е да си напълниш кошницата с каквото то попадне пред очите в магазина, защото вярваш, че няма начин някой да злоупотребява с вярата ти, за сметка на печалбата си.
                    https://www.lentata.com/page_8812.html

                    https://www.lentata.com/page_8812.html

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                      Туй нали го пусках, що пак?

                      https://dariknews.bg/regioni/kiusten...chucite-514730
                      Айде нещо по темата, ама де да ги търся пусти лентички...
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 23-06-18, 14:31.

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Те такъв ти трябва... (още вчера се сетих за тая класика с дьо Фюнес, покрай твоята тема).



                        Смехът е здраве
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Нитрати, химии в карантинен период, това на първо време. Някога продаваха тестове за нитрати, ама нещо ги покриха. За останалата химия знам, че трудността скача 1000 пъти. Точност от 50% ми върши работа.
                          Туй за махалото каква връзка има с темата? Ако тезата ти е, че всичко, ама ВСИЧКО на пазара е напълно безвредно, пък аз съм пълен малоумник, че не го приемам на сляпа вяра... Това ли е връзката с тоя с махалото? Толкова много ли вярваш, че не ти продават зеленчуци, пръскани в карантинен срок? Ясен почна да ме плаши с НК. Значи а си се леко усъмнил в производителя, а са те тикнали в панделата. И тия дето сега ми се подигравате ще ръкоплескате у несвяст.
                          Ма свикнал съм, 90% от хората са така. Който няма вяра до степен на фанатизъм му лепват орторексия, и току ме закарат у лудницата накрая. От дълбока древност е имало религиозни гонения, нищо не се е променило.
                          Нитрати - ок.
                          "химия в карантинен период" няма НИКАКЪВ аналичичен смисъл.
                          КОЯ "химия"? кое конкретно или поне кои класове съединения?

                          Съединението или го има - или го няма. Напиши какво точно ще търсиш.
                          А "карантиннит период" се подбира така, че това вредното дето го тъсиш да се е примерно окислило, или примерно хидролизирало (най-често тези две) - до безвредни някакви неща....

                          "Точност 50%.." също няма никакъв смисъл. Смисъл има "с грешка до 50 %" точност ... примерно при достоверна чувствителност на аналитичният метод 5 части на милион +- 0,01ppm, ти да нямаш проблем с грешки от порядъка на 2,5ppm...

                          няма време и аз почвам да пиша тунги, някой ще му обясни ли? след два-три дена може би ще пиша пак...
                          Последно редактирано от deyan_h; 23-06-18, 15:09.
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            ... де да ги търся пусти лентички...
                            В любимите ми сладкарници за лабораторна стъклария и реактиви.
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Deyan, щом ти си го разбрал, значи всеки който е наясно ще го разбере. Химия се има в предвид вредната такава. Ясно, че и храната е химия, и целия материален свят.

                              Филмчето е яко, мерси Цецо!
                              В любимите ми сладкарници за лабораторна стъклария и реактиви.
                              Само от едни съм пазарувал, Теримекс. Знам и едни в Овча Купел. Ще взема да пусна един сърч за подобни магазини, току виж нещо излязло.

                              8 страници майтап, ама задачата не е чак толкова невъзможна.

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Аз ако не си забравил имам леко объркан джокер за мотивацията ти на ЛС, та за това съм го разбрал... )))

                                "вредната такава"..... КОЯ ? Конкретно, с колко хидроксилни, с колко цианогрупи, с какви заместители на кои места. ?
                                Какво им е електронното сродство, HOMO, LUMO по активните участъци...

                                Обикновено парче SiO2 или CaCO3 е "много вредна химия", особено по-едро такова и когато те фраснат с него над веждите....
                                Последно редактирано от deyan_h; 23-06-18, 15:22.
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X