Обява

Свий
Няма добавени обяви.

евро 5 , евро 6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: евро 5 , евро 6

    Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
    В България има внесени 6 броя спектрални газ анализатори - подвижни.
    Златни ти уста, Йоане...

    Лошото е че само азотни окиси гледат. Ама е едно добро начало.

    Коментар


    • #47
      От: евро 5 , евро 6

      Съмнява ме че само с началото ще си останем, ама дано не съм прав.

      Другите, дето например гледат димност, са и по-евтини и по-малки. Е, трябва да те спрат за двуминутна проверка, ама само един такъв на ден ще изважда от автопарка като минимум 100 возила, дето отдавна са за скрап или са пълни с "туних".
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: евро 5 , евро 6

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Съмнява ме че само с началото ще си останем, ама дано не съм прав.

        Другите, дето например гледат димност, са и по-евтини и по-малки. Е, трябва да те спрат за двуминутна проверка, ама само един такъв на ден ще изважда от автопарка като минимум 100 возила, дето отдавна са за скрап или са пълни с "туних".
        Димността е даже по-лесна, номерът е да се гледа в движение а не като знаеш че ще те тестват и на място.

        Коментар


        • #49
          От: евро 5 , евро 6

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Димността е даже по-лесна, номерът е да се гледа в движение а не като знаеш че ще те тестват и на място.
          Ясене, би ли споделил какъв опит имаш с експлоатацията на дизелови горивни уредби?
          Ако не е тайна, де?

          Коментар


          • #50
            От: евро 5 , евро 6

            А каква стойност би имало такова измерване, при положение че е направено в движение, а не в установения режим за тест на автомобила?

            Коментар


            • #51
              От: евро 5 , евро 6

              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
              В България има внесени 6 броя спектрални газ анализатори - подвижни.За сега само в София,скоро и в другите градове като усетят папото.Минаваш си покрай него и камери те снимат отпред и отзад ДКН а машинката гледа какво излиза от ауспуха.Ако не е в норма те привикват в КаТ и те спират от движение.Същите машинки и стационарни ги има в големите градове на Европа че и предават данни в реално време на патрул.Съвсем скоро колега изгоря в Холандия заради преправена AdBlue система - водят те в първият сервиз на марката и 3500 евра бецален - всичко ново.Отделно 5к евра акт на фирмата и предупреждение че барнат ли още един камион на същата - край с лиценза.
              Просто бай ганьовските изказвания и номера вървят все още само при нас щото нали сме родно място на същият...
              При нас + ганьовщината има още едно- беднотия. Ами вие от какъв зор го правите? Не че 5К ако ще и в € ще те съборят де.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #52
                От: евро 5 , евро 6

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Ясене, би ли споделил какъв опит имаш с експлоатацията на дизелови горивни уредби?
                Ако не е тайна, де?
                Опитът ми с експлоатация на дизелови горивни уредби е малък, отвратителен и омерзителен.

                Но съм прекарал известно време в лабораторни анализи на изгорели газове от дизелови двигатели.

                Коментар


                • #53
                  От: евро 5 , евро 6

                  Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                  А каква стойност би имало такова измерване, при положение че е направено в движение, а не в установения режим за тест на автомобила?
                  Ами, то всъщност е интересно в движение. На стенда всеки знае да изкара чисти резултати.

                  Пък и тези неща се ползват за улика, кого да прегледат по-така старателно.

                  Коментар


                  • #54
                    От: евро 5 , евро 6

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Опитът ми с експлоатация на дизелови горивни уредби е малък, отвратителен и омерзителен.

                    Но съм прекарал известно време в лабораторни анализи на изгорели газове от дизелови двигатели.
                    Дано да не само този от кемпера.

                    Коментар


                    • #55
                      От: евро 5 , евро 6

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ами, то всъщност е интересно в движение. На стенда всеки знае да изкара чисти резултати.

                      Пък и тези неща се ползват за улика, кого да прегледат по-така старателно.
                      Точно, но на база каква нормативна уредба ще ме глобят или ще спрат автомобила от движение?
                      Все пак при сертифициране на евро 2;3;4;.....10 има установени тестове и начин на измерване. На база на какво ще предприеме КАТ наказание след като са замерили емисиите във други режими на двигателя.

                      Според мен това е загубена кауза ще бъдат събаряни актовете доста лесно.

                      Коментар


                      • #56
                        От: евро 5 , евро 6

                        Кемперът има принос към възгледите ми, признавам. Но не е само той. А и него го понаучих на добри обноски.

                        Коментар


                        • #57
                          От: евро 5 , евро 6

                          Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                          Точно, но на база каква нормативна уредба ще ме глобят или ще спрат автомобила от движение?
                          Все пак при сертифициране на евро 2;3;4;.....10 има установени тестове и начин на измерване. На база на какво ще предприеме КАТ наказание след като са замерили емисиите във други режими на двигателя.

                          Според мен това е загубена кауза ще бъдат събаряни актовете доста лесно.
                          Няма да те глобят на място. Ще те пратят на преглед ВЕДНАГА, а там също така веднага ще ти спрат от движение кошницата. Също ще направят (не знам по какъв ред) проверка за признаци на умисъл.

                          Коментар


                          • #58
                            От: евро 5 , евро 6

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Но съм прекарал известно време в лабораторни анализи на изгорели газове от дизелови двигатели.
                            И какво установи, че са едни и същи във всички режими? Щото до колкото знам не са, та на камерата ще и трябва и късмет. Плюс, че на някои ауспуха им не е изведен за снимка, и плюс, че и трябват референтни стойности и данни за конкретното возило.

                            За по-съществените проверки, ок. Те повечето системи на самите автомобили си записват грешки при неизправности по системите за екология. Там се хваща лесно. Отделно, че тия с Ад Блу, са направени и да си ограничават мощността при такива неизправности. И в тая връзка, тарикатите, ги изолират софтуерно(обикновенно го съчетават и с вдигане на мощността). Това включително по камиони.
                            Проблемът е, че в България и на редовното ГТП, нямат техника с която да контролират тези неща.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #59
                              От: евро 5 , евро 6

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Димността е даже по-лесна
                              Я сподели като как ще го преценят в движение от разстояние, освен при фрапиращи случаи, когато е очеизвадно? Не се сещам за други датчици, освен дето мерят затъмняване за единица разстояние.

                              От 2 прегледа насам минавам на място, където тестват щателно. И газ подават на място, и всички останали екстри. Не че преди това ми е пукало - даже съм ги карал нарочно, веднъж за тераното ей-така за информация, веднъж за ферозата, щото не вярваха че има катализатор и че още работи. Бедата на прегледа е хайманите са подготвени, даже да предположим че правещия прегледа си свърши щателно работата. Почти винаги е никакъв проблема "туниха" да се направи да се изключва с едно копче, което сменя една адресна шина на паметта с картите.

                              Относно дизелите - явно си попадал все на неправилни. Предишния ми беше такъв. Текущия ти дизел не е показател за читав дизел въобще, по много причини.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: евро 5 , евро 6

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Няма да те глобят на място. Ще те пратят на преглед ВЕДНАГА, а там също така веднага ще ти спрат от движение кошницата. Също ще направят (не знам по какъв ред) проверка за признаци на умисъл.
                                Може и да греша, за което моля за извинение​.
                                След като мерят основно NOx, той според моите знания се влияе силно от горенето на маслени фракции. Какво би станало с кола имаща егр, дпф от.н. но на 400-500 к.км. и е засечена с камера във турбо режим турбото е надуло и си изтървава по малко масло и съветваш на камерата... После на пункта за преглед и те мерят как си трябва а там всичко е наред... и дърво отново.

                                За това си мисля че е поредна идея която е по принцип ОК но е неприложима.

                                Дори и чисто нов автомобил евро 5 измерен извън режима на тест за евро 5 ще даде интересни резултати.




                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X