Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
    А сега сериозно - ако в конструкцията на автомобила е предвиден катализатор или филтър, редно е да го има. Правейки останалите настройки на двигателя, инженера не се грижи за замърсяването, което ще е уловено или неутрализирано от катализаторите или филтрите. Така може да се окаже спокойно, че кола от предкатализаторната ера, цапа по-малко от нова, но без катализатор.
    Тука за инженера си се объркал, правят всичко възможно по въпроса във всички етапи на проектиране. И въобще, там нещата не се правят "на парче", като от български политици, а се мисли цялостна стратегия кое, как и защо.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
      ...А мухата с намокрените въглища кой е пуснал не знам, но както и да го смятам, няма как намокрени въглища да отделят повече топлина от сухи. Но пушат повече и то драстично повече.
      Един тип със съвсем сериозна физиономия ме открехна, че водата се разлагала от високата температура на кислород и водород и подпомагала горенето. Браун газ генератор на кюмур, демек Виждал съм и сняг да слагат.
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
        Само да поясня за колегите не от София - има един пряк път, излизащ от летището, което е южно от пистите, на "Ботевградско шосе", което е северно от пистите. Пътя е и най-пряката връзка от комплексите "Дружба" и "Младост" към "Ботевградско шосе" и кварталите "Левски" - всичките части и Враждебна. Пътя минава през една циганска махала и за да се намали броят сгазени цигани, там където е между къщите, е целият на гърбици през сигурно 50 или 60 метра. Съдейки, че на всички къщи там електромерите са на сълбовете, при това в горната им част, едва ли има законна постройка в цялата зона. Между тези къщи има множесто гумаджийници, само дето аз там не бих им ползвал услугите. Лятото се натрупват камари гуми, които зимата мистериозно изчезват.
        Тези не от София понякога най-добре ги знаят тези пътища или поне тези идващи от Хемус [emoji2] [emoji481] Редовно имаше и по 2 патрулки преди.



        TT
        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
          Тези не от София понякога най-добре ги знаят тези пътища или поне тези идващи от Хемус [emoji2] [emoji481] Редовно имаше и по 2 патрулки преди.



          TT
          Как къща има ток, без да има "изобщо къща" докуемнтално и т.н? Как се открива партида? Едва ли е "на един дирек, сред една поляна, елата ми сложете електромер"?

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            Eлектромерите са изнесени високо на стълбове, за да не крадат ток мангалите - и да крадат, трябва да го правят след нечий електромер. Имат си партиди, имат си нАтурални актове в "Абисиния". Сега какво незаконно "допълващо застрояване" са нацвъкали между къщите - не е работа на чеховете от ЧЕЗ да знаят. От къща с партида се пуска кабел към бараките в двора. Навремето имаше много скандали защо изнасят електромерите там, та Манго не можел "да си следи консумацията и дали от ЧЕЗ не го лъжат"
            Явно като са се затруднили в "присъединяването" на отоплителни уреди тип пружина от креват, са започнали да се отопляват с каквото им падне.
            Аз обаче подозирам, че тази година умишлено се опушва повече от предходни. Просто такава смрад минали години не е имало в такава степен.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Как къща има ток, без да има "изобщо къща" докуемнтално и т.н? Как се открива партида? Едва ли е "на един дирек, сред една поляна, елата ми сложете електромер"?
              Таблата са вдигнати нависоко на дереците за да не се краде ток от коренното население. Справка пресата за акции на ЧЕЗ с полиция в квартала минали години. За къщите не знам, но едва ли всички са незаконни.

              ПП. Писали сме едновременно с Гагич
              TT
              Последно редактирано от bilbo27; 29-01-18, 16:39.
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                А също ги подозирам, че нарочно им дават боклуци, за да ги горят, та да стане положението още по-зле. Минали години такова чудо покрай гетата не е имало. В Западен парк е същото. Колко да не е, изразстнал съм покрай тоя парк и квартал. Мангалите не са станали внезапно 5 пъти повече, а от миналата година задимяването е много сериозно. Това всичкото започна откакто излезе решението на евр. съд за въздуха и подозирам общината, че нарочно ги захранват с боклуци или специално са им набутали като помощи някакви супер пушливи въглища.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  ... и подозирам общината, че нарочно ги захранват с боклуци или специално са им набутали като помощи някакви супер пушливи въглища.
                  Това да не е операция с кодово име "Да изгоним столичаните в повече"?

                  P.S. Познавам няколко семейства, които се изнесоха от ПерниСофия - богатите си построиха къщи из Банкя, а бедните направо си биха камшика в чужбина. И всички с мотив: "Искам децата ми да не дишат този мръсен въздух!"
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    А също ги подозирам, че нарочно им дават боклуци, за да ги горят, та да стане положението още по-зле...
                    Аз пък подозирам, че енергото малко от малко започна да си контролира кражбите на ток в маалата
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Как къща има ток, без да има "изобщо къща" докуемнтално и т.н? Как се открива партида? Едва ли е "на един дирек, сред една поляна, елата ми сложете електромер"?
                      Всъщност има и такива варианти. А при заварено положение може и тарифата да е за битов ток.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ...
                      Аз обаче подозирам, че тази година умишлено се опушва повече от предходни. Просто такава смрад минали години не е имало в такава степен.
                      Енергийните помощи за бедни по някаква причина са направо с въглища. Е да де - то е ясно защо и пушилката в София е само страничен ефект.

                      А коя година е по-опушено зависи и от ветровете. Тази зима с изключение на 2 дни в които почти ни отнесе покривите, нещата са зле.

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      ... нарочно ги захранват с боклуци или специално са им набутали като помощи някакви супер пушливи въглища.
                      Предвид това #кой продава въглища в мамковината няма никаква причина да се търси дълбока конспирация в раздаването на калпави въглища.

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      Един тип със съвсем сериозна физиономия ме открехна, че водата се разлагала от високата температура на кислород и водород и подпомагала горенето. Браун газ генератор на кюмур, демек Виждал съм и сняг да слагат.
                      Че не отделят повече топлина мокри е сигурно, но също така е сигурно че повече топлина се отделя в помещението за сметка на тази която излиза през комина.

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                        Аз пък подозирам, че енергото малко от малко започна да си контролира кражбите на ток в маалата
                        Това от поне 10г е решен проблем - поне в строго циганските квартали на София.

                        По кражбите иначе се работи - scrapheap може да ви разкаже примерно как изнасят електромерите в селото извън къщите и напрежението в мрежата постепенно се вдига.

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Е кви, от най-евтините. Дето не е ясно дали и въглища са.
                          Отделно старите мебели са невероятна гнус като горят. Щото то е лепило основно.
                          Стария талашит е дървени стърготини и карбамид - формалдехидно лепило . Стотици тонове изрезки сме изгорили в твърдогоривния котел на завод Фурнир без някакви екологични трагедии .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            Малко спам ама!
                            На кой корифей му скимнА да кръсти Абисинята Христо Ботев!!!Всеки път кат се сетя и извират разни чувства,мераци в мен!
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Стария талашит е дървени стърготини и карбамид - формалдехидно лепило . Стотици тонове изрезки сме изгорили в твърдогоривния котел на завод Фурнир без някакви екологични трагедии .
                              Това на какво основание го твърдиш?

                              цък

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                Горенето на талашит със сигурност е много отровно. Това, че не сте го усетили, е защото никой друг наоколо не е горил такова и концентрацията на свинщината е била ниска. Ако обаче половината мААла се топли на гуми и мебели, а другата половина на крадени от вагоните тецови въглища, нещата много рязко се променят, при това в не положителна посока.

                                А конспирацията с общината я подозирам, защото добре знам за какви по порода и ръст корумпета става дума. Най-вероятно готвят нещо, свързано с колите. Някаква нова общинска или полицейска хранилка в голям мащаб.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X