Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Това зелено билетче важи ли в автобуси или само "по всички линии" в метрото?
    "Зеленото билетче" фактически е дневна карта за цялата мрежа.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Смога при соца беше до над междинната станция на кабинковия.
      Пак си е дотам, че и више, това по- назад е само долният, най-плътен слой

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mi.jpeg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5779878
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        А, аз и по околоМръсното да мина покрай тези квартали, пак натискам копчето за "рециркулация", демек спирам външния въздух, че почвам да кашлям от пушилката
        Обикаляме значи, една приятелка иска да купува имот на чист въздух. То Бистрица, Драгалевци изръшкахме като бай Ганю, чак до Рударци се въртяхме да се чудим. Всеки в еднофамилна къща, пали дръва на поразия, и не се диша. За Бистрица бях изумен къв пушек беше.
        Най-чистият въздух беше около летището. Индустриална зона без комини около нея. В смисъл не се бъзикам, буквално и наистина си отворих прозореца с кеф.
        Пък там излитат самолети, и фърлят по незнам си колко тона керосин докато излязат от шопско.

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          Този начин на действие си имаше име, по името на някакъв психолог, който го беше обосновал научно как работи и на какви условия трябва да отговаря, за да работи. И е масова манипулация. Вкарва се една тема, чиято крайна цел е да убеди хората колко са лоши те самите и колко нередни неща правят и колко е вредно това за тях. Веднъж завъртяна темата, те започват сами да се навиват и да вярват, че няма друга истина, докато стигнат до фазата да искат да се самонакажат за греховете си. Съответно-да приемат забраните за автомобили в центъра, да плащат повече за условно по-висок екостандарт, да плащат повече за паркиране и т.н.
          Краен резултат- те губят все повече от правата си, стават по-бедни и по-зависими от властта. Което за властимащите е добре дошло-силата на властта в несъвършените, формални демокрации идва именно от това колко хора са зависими от нея. Защото те осигуряват постоянното и презибиране. Крайна фаза там е тази власт да започне да избира сама себе си, като същевременно остане анонимна-всички да знаят, че съществува, но никой да не знае кой точно я упражнява. Това е универсална гаранция срещу каквито и да е революции-няма как да протестираш срещу нещо, което не знаеш какво е и властта става вечна. Само след няколко десетилетия вече няма хора, които да помнят как е започнало всичко и къде са се объркали нещата, за да се опитат да ги върнат към нормалното им състояние. На тази точка кръгът се затваря и около казана вече не ни трябват дяволи-почваме да се пазим сами....

          Помня, че докато работеше Кремиковци, не смогвах да си мия колата. Всяка сутрин-1 мм черна пепел, полепнала с росата. След десет дена изглежда все едно е лежала на дъното на блато и вчера съм я извадил от там. В момента, в който тая гад затвори, този проблем изчезна.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            Чакай-чакай? Хем на хората се внушават еко-измишльотини и им се пречи да се върнат към "нормалното състоание", хем "Кремиковци" замърсявало? Нормалното състояние предполага наличие на "Кремиковци" + оловен бензин и никакви катализатори. Двутактови дизели (що пък не) и яко кюмюр, вкл. по ТЕЦ-ове и заводи.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Двутактов дизел работещ не съм виждал, но съм виждал достатъчно парови работещи на мазут, пушеха си при това прилично.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Двутактов дизел работещ не съм виждал, но съм виждал достатъчно парови работещи на мазут, пушеха си при това прилично.
                Процеса на управление там е доволно сложен . С читаво управление на горелките на практика изпушва само при обръщане от нафта на мазут .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  Е, да де, но нещо не им се получаваше, а и никой не ги търсеше за пушенето!
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Двутактов дизел работещ не съм виждал, но съм виждал достатъчно парови работещи на мазут, пушеха си при това прилично.
                    Странно - имаше такива влекачи в любимата ти БНА. Много се кефеха шОферчетата им да намалят покрай някоя автобусна спирка и да натиснат едновременно газта и съединителя.

                    P.S. МАз 200 с двигател ЯАЗ нещо си.
                    Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 29-01-18, 08:07.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Е па не сте виждали

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220px-MAZ-503A.jpg
Прегледи:1
Размер:10.1 КБ
ID:5779941

                      Ся Гагич ще каже на кой двигател е копие руския
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Двутактови дизели на сушата са рядкост и изобщо не е задължително да пушат повече от другите.

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          Ще се съглася, че е странно, по спомени Краз, Татра, ЗиЛ, Урал и Камаз говоря само за влекачите! Имаше и Ифа но армейски не съм виждал.
                          Явно съм по-малък от теб и за това.
                          На Маз 503 двигателя е ЯМЗ 236 четиритактов. Да не се бърка с Маз 205!
                          Последно редактирано от gabocvet; 29-01-18, 08:14.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            Допълних по-горе: влекачи МАЗ и танкове Т-64. А и други имаше.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                              Допълних по-горе: влекачи МАЗ и танкове Т-64. А и други имаше.
                              Т 64 не сме имали, да не става дума за мостопоставачи ?

                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Странно - имаше такива влекачи в любимата ти БНА. Много се кефеха шОферчетата им да намалят покрай някоя автобусна спирка и да натиснат едновременно газта и съединителя.

                                P.S. МАз 200 с двигател ЯАЗ нещо си.
                                Эээхх... да беше си казал, че си написал погрешно...
                                Тоя същия дизел, идва от ФАЩ, и е произвеждан от 1938г до 1995г.(между другото е помпа-дюза)
                                И не замърсява съществено повече от нормалния дизел.
                                А двутактовия бензин замърсява заради маслото в горивото, и краткото време за горивния процес, водещо до недоизгаряне на горивото.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X