Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    Може да не съм прав, но си мисля, че приблизително може да се изчисли кой вид замърсяване в какъв процент замърсява софийския въздух.
    Примерно: за 1 месец бензиностанциите са продали толкова литра бензин, дизел, газ, има толкова тона или куб. м дърва за огрев и има ТЕЦ с толкова мегавата мощност и примерно такива и такива предприятия допринасящи за замърсяването на въздуха.
    Да се сметне приблизително и да се предприемат мерки за редуциране на замърсяването от най-големите замърсители.
    Това с меренето на пътя замърсяването на автомобилите е парата в свирката на локомотива.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      Ето тук една специална снимка на София за радетелите на липса на катализатори и пипнати дизели от 20 век. Карам ски от 15 години на Витоша, такова нещо не съм виждал...
      Качи се сега през зимата над Чепеларе или над Смолян и ще видиш същата картинка. Пък там като се е опънал един автомобилен трафик ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Естествено че може.
        По Коледа в София имаше преко сили милион, щото два бяха по родните си места.
        Въздухът беше отврат, превишение над х10
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Значи не си се качвал на Витоша, докато "Кремиковци" работеше на пълни обороти
          Верно не съм се качвал, ама пък и не съм изпуснал. Не мисля, че това трябва да е точка за сравнение.

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          А някой помни ли какво беше когато тецовете баха на кимюр и мазут?
          Пенчо, софийски ТЕЦ не е виждал кюмюр и мазут от половин век, та толкова дълги трябва да са ти спомените.

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          ... куб. м дърва за огрев ...
          Е ако забранят дървата и кюмюра, правителството пада за 24 часа. Нали с това се топли електората.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Качи се сега през зимата над Чепеларе или над Смолян и ще видиш същата картинка. Пък там като се е опънал един автомобилен трафик ...
          Не е като да не съм се качвал и мисля, че е време да се газифицират тези градове. Там говорим все пак за 99% отопление на твърдо гориво.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          И ако решим да систематизираме проблемите на София
          - география
          - брой столичани

          Не е до колите и оправия няма.
          Тц. Евро 6 и забрана за твърдо гориво и гледай чудо. Иначе имаш един "столичанин" по-малко в 95% от времето.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            ... Там говорим все пак за 99% отопление на твърдо гориво. ...
            Тъй де! За тази Мария говорим ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение


              Пенчо, софийски ТЕЦ не е виждал кюмюр и мазут от половин век, та толкова дълги трябва да са ти спомените.



              .
              Даже по-дълги са!!

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Много по лесно е да се въведе лимит от 750 000 маймуни в София. И ще се оправи въздуха.

                Като се премести бизнеса и държавните учреждения във Видин Лом Монтана.
                Тъкмо и резервата ще живне.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  Саниране с добра топлоизолация е основата от която трябва да се тръгне.
                  Газта е голяма благинка, ама е сравнително скъпо удоволствие така че само с газифициране на неплатежоспособни потребители няма да има промяна в замърсяването.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Тъй де! За тази Мария говорим ...
                    Е, в София нещата с отоплените са различни. Та автотранспорта има съществен принос и няма защо да се правим на ударени.

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Даже по-дълги са!!
                    Браво. Но тогава столичани са били под мечтания лимит на Търтей, та не се връзват нещата.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Много по лесно е да се въведе лимит от 750 000 маймуни в София. И ще се оправи въздуха.

                    Като се премести бизнеса и държавните учреждения във Видин Лом Монтана.
                    Тъкмо и резервата ще живне.
                    Ти от кои маймуни ще си? От тези заточени в Лом? Или ще има кръвен тест за син цвят преди да те натоварят.

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Саниране с добра топлоизолация е основата от която трябва да се тръгне.
                    Газта е голяма благинка, ама е сравнително скъпо удоволствие така че само с газифициране на неплатежоспособни потребители няма да има промяна в замърсяването.
                    Спор няма. И колкото по-скъпо е отолението, толкова по-бързо ще тръгне санирането. Например пресичане на каналите за продажба на бракониерски дърва.
                    Последно редактирано от Jimi; 28-01-18, 10:32.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Аз мисля за Видин.

                      Иначе на секъф тест за сини кърви отговарям. Дядо ми, царство му небесно, разправяше че като малък се преместили да живеят на село. Парчевич.

                      Това обаче са глупости и комплексарщина. Географските дадености са суровата действителност.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Аз мисля за Видин.

                        Иначе на секъф тест за сини кърви отговарям. Дядо ми, царство му небесно, разправяше че като малък се преместили да живеят на село. Парчевич.

                        Това обаче са глупости и комплексарщина. Географските дадености са суровата действителност.
                        Само тест ще покаже. Дедо, Баба ... не се знае. И ако не е червена, там където те пратят. Няма предпочитания.

                        Точно заради географията, трябва да сме за с 2-те ръце относно затягането на нещата с автопарка.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          Ако си спомните преди няколко години, колко мастило се похаби, за да се обяснява колко лошо нещо е да се топлиш на ток, защото ТЕЦ-а бил на въглища и как не ни трябва АЕЦ, защото потреблението падало с всяка година... Сега ще трябва да се чудят как да стимулират ползването именно на ел. енергия и глупостите, които изприказваха преди няма и петилетка, непременно ще им бъдат напомнени.
                          Драстични мерки в София не може да има. Това е най-голямата партийна хранилка, която можете да си представите изобщо. Далаверата се мери с десетки, ако не и стотици милиони лева. Спечелиш ли София на избори-имаш всичко. А ако вече си я спечелил и после загубиш-приключваш с политиката форевър! До сега не е имало случай някой да загуби София и да оцелее като политическа организация. Далаверата наистина е много голяма ,а при твърде голямо оакване никакви фалшификации и купуване на мангали не помагат. Загубата на избори в София са управялваща партия са внзапна смърт.
                          Не подкрепям популистки мерки, незаисимо в каква посока са.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            Приноса на автопарка е минимален. И обикновено косвен.
                            С тесла също можеш да паркираш по поляните и да разнасяш кал.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Приноса на автопарка е минимален. И обикновено косвен.
                              С тесла също можеш да паркираш по поляните и да разнасяш кал.
                              Айде и ти запя песента на Пенчо... Ква кал на -10 ?!
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                Е то да не би само зимата да е мръсен въздуха

                                Отделно кал има и на твоите -10. Мога да ти снимам.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X