Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отсека (окастря) орех?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как да отсека (окастря) орех?

    Е, нека да видим ще успея ли да ги накарам те да свършат работата. Ако преди това, не ми скимне на три ракии да фана балтията. Да ти кажа, не виждам без вишка как ще се опазят кабелите при една такава операция. Освен това, изобщо не ми е опряло в задника. В момента по- голям дерт ми е да закрепя покрива, че тече. Ако наумя нещо, ще ти звънна. Благодаря за готовността.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #62
      От: Как да отсека (окастря) орех?

      Чакай да ползвам темата.
      Става ли за нещо орехов труп 10 см в диаметър на 1.5 метра дължина?
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #63
        От: Как да отсека (окастря) орех?

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Е, нека да видим ще успея ли да ги накарам те да свършат работата. Ако преди това, не ми скимне на три ракии да фана балтията. Да ти кажа, не виждам без вишка как ще се опазят кабелите при една такава операция. Освен това, изобщо не ми е опряло в задника. В момента по- голям дерт ми е да закрепя покрива, че тече. Ако наумя нещо, ще ти звънна. Благодаря за готовността.
        Снимай да го видим,близо съм до розино,често през почивните дни кръстосвам средна гора там около селото с мотора,с планиране и премерен риск,ще се свали.Алкохола е лош съветник за такива работи.Като изключим емоцията,имам доста опит с орехите и кабелите
        Последно редактирано от Roninn; 19-05-15, 22:29.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #64
          От: Как да отсека (окастря) орех?

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Чакай да ползвам темата.
          Става ли за нещо орехов труп 10 см в диаметър на 1.5 метра дължина?
          Да, за камината, желателно е да е разрязан на 6.

          Коментар


          • #65
            От: Как да отсека (окастря) орех?

            Аз имам един орех на село , в имота ми е и прави сянка, за рязане е и искам да попитам- до каква височина да го отрежа ("окастря") да си стърчи, за да не се води "отрязан", а "окастрен" докато пукне и да не ме цапардосат с акт?.

            Коментар


            • #66
              От: Как да отсека (окастря) орех?

              Орех лесно не мре.Трябва да му извадиш коренището или 3-4 години да му сечеш издънките.С прерязването на определена височина най-много да му сгъстиш короната и заздравиш корена.

              Коментар


              • #67
                От: Как да отсека (окастря) орех?

                Миналата година съм натрупал една купчина метровки от ореха. Тази година ги гледам, че са покарали?!?!?!?! Кукуригуууу
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #68
                  От: Как да отсека (окастря) орех?

                  Купуваш си една буца каменна сол(по 0.12 ст.килото)и я слагаш на отрязания дънер да я вали дъжда.Ако до края на годината не исъхне ,ще дойда да изям останалото от нея.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да отсека (окастря) орех?

                    Това със солта и за друго дърво ли важи,
                    защото имам отрязана една слива и си избива всяка година, въпреки рязането на издънките?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как да отсека (окастря) орех?

                      Обещаните снимки, правих ги днес.
                      1. От улицата към двора Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0864.jpg
Прегледи:1
Размер:244.0 КБ
ID:5662091


                      2. От двора към улицата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0868.jpg
Прегледи:1
Размер:244.0 КБ
ID:5662094


                      А, да и изсъхналата череша
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0869.jpg
Прегледи:1
Размер:238.6 КБ
ID:5662099



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0870.jpg
Прегледи:1
Размер:233.8 КБ
ID:5662100
                      Сега, като се замисля... може и с балтията да ѝ видя сметката.
                      Ся, хоризонтите са ми малко изкривени и колегата Любашки може да ме порицае, ама толкоз мога.
                      Последно редактирано от Тропчо; 23-05-15, 23:37.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как да отсека (окастря) орех?

                        Е, то е ясно, че можеш, ама нали трябва мо'абет да става...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как да отсека (окастря) орех?

                          Е, покрай моабета може и моабет да направим.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как да отсека (окастря) орех?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Мой приятел(Йордан Йорданов тук) преди години събори един орех(то други го събориха де, ама той си е собственика на ореха), и някъде из нашето село му го набичиха на талпи.
                            Горкия дърводелец, като не е знаел, че трябват специално заточени ленти и триони му го набичи на обикновения банциг.
                            Да си кажа и аз не знаех че трябват специални ленти . Що орех съм избичил на банцига в работата с обикновената лента На времето в стария завод лентата на гатер - банцига беше широка над 300 мм точеше се по един и същ начин и бичеше всичко . Чам ; махагон ; орех ; бук ; дъб все тая .
                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            . Такъв приклад качва цената на ловната пушка (ясно е, че на войник никой няма да му даде такова нещо в ръцете) с 3 до 15 хиляди евро ! Купуват се от богати ловци и от колекционери.
                            В бойното оръжие отдавна изхвърлиха дървото най вече заради теглото . Един полимерен приклад е три пъти по лек .
                            Последно редактирано от sek.1; 24-05-15, 05:11.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как да отсека (окастря) орех?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              В бойното оръжие отдавна изхвърлиха дървото най вече заради теглото . Един полимерен приклад е три пъти по лек .
                              В някоЙ армиЙ това съображение не вАжи. По "мое време" "новите" БГ-какалашки бяха с една грозна и тежка кафяво-червена пластмаса и определено тежаха повече от "старите" с дървен приклад, сравнявали сме, та всеки гледаше при първа възможност да се уреди със стар. Просто пластмасовите се правят по-лесно и са много по-евтини.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как да отсека (окастря) орех?

                                След малко си отивам на къщата,ако си там и решиш ми се обади,ще съм от теб на 15-20 мин.
                                Черешата не е никакъв пробле,ореха си стои много добре на мястото а и мястото е много хубаво,според мен само кастрене ,лично бих много съжалявал ако го махнеш целия
                                Последно редактирано от Roninn; 24-05-15, 08:40.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X