Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредните печалбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Поредните печелбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

    Не бе, Гоблине, и ти не разбираш - никакви птички, докато не построим 1200 км писти и за нашите деца! И отдавна да сме ги опънали, ама зелените вредители само спъват прогреса...
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

    Коментар


    • #17
      От: Поредните печелбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

      Прочетох статията и я пуснах тук без да изкажа мнение, просто защото знам как стоят нещата в България=Мафия. Прави ми впечатление обаче, че до сега никой наричащ себе си "еколог", не се е включил да защити или "окраси" тази организиация. То е вярно, че "гарван, гарвану око не вади", ама да питам аз така като обикновен юзър дето не е еколог или орнитолог - Какви птички се наблюдават там, освен кормораните естествено? Някой направил ли си труда да ги преброи и техния брой не застрашава ли биоразнообразиетов района? Израстнал съм на морето, където едно време да видиш корморан си беше рядкост, а сега май гонят бройката на гларусите.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #18
        От: Поредните печелбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
        Прочетох статията и я пуснах тук без да изкажа мнение, просто защото знам как стоят нещата в България=Мафия. Прави ми впечатление обаче, че до сега никой наричащ себе си "еколог", не се е включил да защити или "окраси" тази организиация. То е вярно, че "гарван, гарвану око не вади", ама да питам аз така като обикновен юзър дето не е еколог или орнитолог - Какви птички се наблюдават там, освен кормораните естествено? Някой направил ли си труда да ги преброи и техния брой не застрашава ли биоразнообразиетов района? Израстнал съм на морето, където едно време да видиш корморан си беше рядкост, а сега май гонят бройката на гларусите.
        Уффф... http://www.greenbalkans.org/pomoriec...hp?menu_id=108
        Ей, как беше там - когато последното късче земя бъде бетонирано, когато последното дърво бъде отрязано, последната риба уловена и изядена и т.н. и т.н., тогава пак няма да разберете, че парите не се ядат... щото трябва да пукне от препиване и последният алко-нарко-сексо турист на "Сънито", та чак тогава
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Поредните печелбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
          Прочетох статията и я пуснах тук без да изкажа мнение, просто защото знам как стоят нещата в България=Мафия. Прави ми впечатление обаче, че до сега никой наричащ себе си "еколог", не се е включил да защити или "окраси" тази организиация. То е вярно, че "гарван, гарвану око не вади", ама да питам аз така като обикновен юзър дето не е еколог или орнитолог - Какви птички се наблюдават там, освен кормораните естествено? Някой направил ли си труда да ги преброи и техния брой не застрашава ли биоразнообразиетов района? Израстнал съм на морето, където едно време да видиш корморан си беше рядкост, а сега май гонят бройката на гларусите.
          Твоята работа прилича малко на нашите майтапи по радиостанции ,по време на преход по планините . Единия :- ЕЕЕЕЕЕЕее гледайте каква природа ! А другия :- От тези дървета нищо не се вижда . Ти си от втория вид
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #20
            От: Поредните печелбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Прочетох статията и я пуснах тук без да изкажа мнение, просто защото знам как стоят нещата в България=Мафия. ....
            Тоест, нямаш информация, но предполагаш, че всички са маскари ?
            Ей тъй на, за всеки случай.

            Е, не са !
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #21
              От: Поредните печелбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

              Уважаеми господа, пуснах статия публикувана в обществена медия. Въпросната статия не съм я писал аз, нито по някакъв начин съм целил да обидя въпросната организация. Очаквах някой неин член да излезе с писмено становище, за да защити "кораба майка" и да обори написаното във медийното пространство. Освен това зададох въпрос, чийто отговор мен лично ме интересува. В крайна сметка какво получих? Лични нападки и няколко снимки на птички. Ами благодаря!

              Извинявам се на всички почувствали се засегнати, но ако по някакъв начин искате да запазите доброто име на екологичните организации е добре някой наистина "подготвен" член на нашия форум, да ни осветли по проблемите поставени в статията. Изказвания в стил познавах някого, чул съм нещо, и така си мисля, не помагат да се открие истината, а водят до приказката за опашката, комшийката и вкуса на сиренето.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #22
                От: Поредните печелбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

                Статията може да е написана по много начини.Смисъла на фактите се тълкува както е удобно/или както е разпоредено/ от автора. Лично мое мнение е ,че голяма част от еколозите са ........../ тук изключвам пишештите във форума/ и с тях не може да е води диалог, както и да им се представят разумни аргументи за каквото и да е но това е извън темата.Въпросите който възникват в мен след прочита са:
                -Кому е нужно това, и ако и да водят банди малки природолюбители да наблюдават нещо си каква е стойността на знанията който хлапетата придобиват или не придобиват?
                -Кой плаща и с какви пари за подръжка на съоражението, как се определя бюджета му и как са разпределени средствата?
                -Кой точно го е построил, колко пари са отпуснати и за колко е построено?
                -как таКа няма правен ОВОС като .....................
                ОВОС се извършва задължително на инвестиционни предложения за строителство, дейности и технологии съгласно приложения № 1 на ЗООС, както и за техните изменения или разширения, при чието осъществяване са възможни значителни въздействия върху околната среда. Необходимостта от извършване на ОВОС се преценява за инвестиционните предложения за ново строителство, дейности и технологии съгласно приложения № 2 на ЗООС, както и за всяко тяхно разширение или изменение, ако се очаква то да доведе до значително отрицателно въздействие върху околната среда.
                То по значително въздействие за околната среда не виждам.........И кой носи отговорност за липсата на този доклад както и как е санкциониран.

                -Как и по какъв начин точно ще гнездят въпросните пернати на острова като там има вече загнездеа една сграда?Или ще гледат кокошки, гъски и патици в полуестественна среда за месо и яица?
                -Какъв е персонала ,колко броя е и как стига на работа -с автомобили ли?А групите деца как стигат? Не безпокоят ли обитателите на езерото?
                и т.н.
                Малко ме дразнят еколозите и затова реагирам по този начин, много хора ""работят" еко протестиращи..............поне според мен.

                -
                Последно редактирано от alex052; 13-02-14, 15:12.
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар


                • #23
                  От: Поредните печелбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  Освен това зададох въпрос, чийто отговор мен лично ме интересува. В крайна сметка какво получих? Лични нападки и няколко снимки на птички. Ами благодаря!
                  Пак прегледах мненията... Единственият въпрос, изглежда е това:
                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  .... ама да питам аз така като обикновен юзър дето не е еколог или орнитолог - Какви птички се наблюдават там, освен кормораните естествено? Някой направил ли си труда да ги преброи и техния брой не застрашава ли биоразнообразиетов района?
                  Ами, отиди и виж. Може да не ходиш в презряния център от статията. Аз на това езеро за пръв път съм водил децата си през 1998 г., както и няколко пъти след това. И приятели чужденци съм водил. Има много интересни неща за гледане - и еднорогите (еднооки) охлюви, които в морето вече ги няма, а в черупките им "гнездят" познатите рачета-отшелници, и много, ама наистина много различни птици, които няма да срещнеш по плажовете или по "блатата". За този център сега научавам от тази публикация, благодаря - ще го посетим непременно. Ако е като центъра за лешоядите в Маджарово напр., ами има много полза от такива центрове. И именно там броят птиците и следят популацията им, вкл. лекуват пострадали птици и т.н.
                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  Прочетох статията и я пуснах тук без да изкажа мнение, просто защото знам как стоят нещата в България=Мафия.
                  Ако не се лъжа такива теми според писаното тук не би трябвало да се пускат изобщо.

                  "Зелените" в България нямат никакъв шанс, защото българинът не обича природата, освен като източник на "келепир". Той ще изсече гората за дървен материал, ще излови маломерните рибета със серкме, ток или взрив, за да си ги опапа пържени с мастиката си, ще застреля бременната сърна, за да я опече със все плода й и изплюска с трийсет литра вино той много държи да пробва дали малкото шарено глиганче има вкус на домашно прасе. Той стреля по делфините за кеф или да опита "делфинска пРажола", а пък ако е рибар - на тези, оплели се в мрежите, им реже перките. По същия начин, по който си връзва кучето на теглича отзад и го влачи с колата си за наказание.

                  Най-му бъркат в здравето на българина "Зелените" когато му пречат да шитне пустеещата самозалесила се ливада на прадядо си на някой инвИститур за хотел с канализация, заустена в морето, откъдето после детето му ще фане 1001 болести, или за ветрогенераторен парк, вдигащ цената на тока, който плаща поне 50 пъти. Пък, че децата му няма да са виждали дърдавец и на картинка дори, а делфин - само в мексиканския му вариант в делфинариума, не го е еня. Веднъж се живей, ей ! А тия мръсни еколози пречат !
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Поредните печалбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

                    ОК! Приемам критиката, затова си задавам въпроса който трябваше да задам в началото. Ще ми отговори ли някой с какви материали е построен въпросният изкуствен остров, тези материали отговарят ли на понятието "екологични" и използването им застрашава ли биоразнообразието в езерото.

                    Вторият въпрос за кормораните остава. Ще помоля за кратки отговори без препратки към други теми некасаещи настоящата, както и без гъргари и безсмислени словоизлеяния. Моля!
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Поредните печалбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      ОК! Приемам критиката, затова си задавам въпроса който трябваше да задам в началото. Ще ми отговори ли някой с какви материали е построен въпросният изкуствен остров, тези материали отговарят ли на понятието "екологични" и използването им застрашава ли биоразнообразието в езерото.

                      Вторият въпрос за кормораните остава. Ще помоля за кратки отговори без препратки към други теми некасаещи настоящата, както и без гъргари и безсмислени словоизлеяния. Моля!

                      И ако може само още един уточняващ въпрос...........
                      Как точно материалите са достигнали до там, временните пътища /ако са направени/ от какво са и след това отстранени ли са?
                      Отделно от това колко хора са работили ,по кое време ,колко време е продължило изграждането, как се е отразил шума от СМР и наличието на машини в резервата на обитателите му и къде са извозени строителните отпадъци?
                      Не е ли нарушено спокойствието на птиците по време на строежа?
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #26
                        От: Поредните печалбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

                        Аз лично им имам "зъб" на зелените защото въпреки, че едва ли не "за ръчичка" не ги заведох да видят как се изсичат и кой изсича 100 годишните орехи от град Малко Търново до Свиленград те се фръцнаха с думите не е наша работа...Сега може би имах прекалени големи очаквания...като да са нинджи които посичат нарушители, но си мислех, че могат да задвижат понякакъв начин /като сериозна организация / действия които да спрат сеченето. Оказвах съдействие на група "преброители" на птици в граничната зона, но не ми стана ясно как го правят просто вървяха по GPS по определени маршрути. А колкото до ЕС програми ...ами де що има голям язовир общините се пробват....Ако стане.
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Поредните печалбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

                          Ахъм... Сигурно са строЙли с газобетон, направен от пресовани радиоактивни отпадъци, за които са взели маса пари "да утилизират". Строено е с размах с най-шумните и раздрънкани булдозери и багери, сигурно двутактови са билЕ. Временните пътища са правени с матрЯл от градското сметище на Поморие, после матрЯлА е отстранен като е насметен с булдозери директно в целебната кал на езерото. Шумотевицата е продължила умишлено две години, достатъчно да прокуди всички Фтички от местогнезденето им, за да могат после да ги пишат застрашени от изчезване видове. Как иначе да усвоят средствата ?
                          Най-коварното и подло деяние на мръсниците-еколози се състоЙ в измамата на местното население, че се строй дискотека на Митьо Очите. Това е притъпило бдителността на будното поморийско гражданство и общината и така пъкленото дело е довършено без своевременната намеса на хората. Сега обектът е завършен и обществеността е поставена пред свършен факт - вместо дългоочакваната чалготека, некъв си център за птици, моля ви се ?!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: Поредните печалбари или еколозили ли са еколозите от "Зелени Балкани"

                            Темата временно се затваря.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X