Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво правите с използваните части?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво правите с използваните части?

    То по-скоро въпроса е,какво е правилно да се направи с използваните части? Говорим,когато в сервиза ти ги опаковат и оставят в багажника?
    Изключително ми е тъпо,да си изхвърля стария термостат в кофата или накладките? Или някаква друга сменена част по колата.Естествено опция е да поискам изрично,да не ми ги връщат и да се оправят те с тях,но пък особенно при офиц. представители е хуаво да се види какво са ти сменили. Та в момента има събрани разни 5,6, кутии от обслъжването,разни филри и пр.,които незнам къде да изхвърля? Изобщо интересно е според мен да се дискутира и какво се случва попринцип с тях. Сервизите къде ги предават? Не че съм някакъв върл еко активист или пр.,но елементарни задръжки имам,да не ги оставя да ги заровят на някое сметище...

  • #2
    От: Какво правите с използваните части?

    Аз отдавна не искам старите части, щото ако решат да те излъжат от сервиза, че са ти сменили нещо, винаги ще намерят да ти дадат съответната употребявана част, ама не от твоята кола
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Какво правите с използваните части?

      Има кофи за разделно събиране, има и пунктове за "вторични". Аз събирам разделно и връщам.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Какво правите с използваните части?

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Има кофи за разделно събиране, има и пунктове за "вторични". Аз събирам разделно и връщам.
        И аз така, че даже за каса бира плюс сафрид се събира.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Какво правите с използваните части?

          У дома в гаража си имам винаги една тенекия от сирене и всички дребни,болченца,ламаринки,телчици и тем подобни си ги събирам там.
          По едрите вече са на камара.
          Както вика майстора,в годината събирам за един добър банкет !
          За пласмасите и хартиите в Габрово няма добра алтернатива и за сега са по кофите.

          Коментар


          • #6
            От: Какво правите с използваните части?

            Всеки сервиз трябва да има договор с фирма за изкупуване на отпадъци.
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #7
              От: Какво правите с използваните части?

              Повечето части ги задържам особено оригиналните на които си имат щампа и номер, и за да не попадна на дадени части менте си правя справка с тях, инак останалите железа си ги нося на село и редовно минава някой Ром и ме пита дали имам за изхвърляне желязо и им го давам.

              Коментар


              • #8
                От: Какво правите с използваните части?

                Събираме ги в един голям сандък и като се напълни - на вторични..

                Коментар


                • #9
                  От: Какво правите с използваните части?

                  Напълно подкрепям Боголюб. Сервизите си имат установени схеми за "управление" на отпадъците (знаят хитрите пунктове за вторични, вземат бонуси за редовни клиенти и тн). Няма никакъв смисъл да събирам у дома мръсни ръждиви железа, при положение че достатъчно се събират от моите аматьорски напъни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво правите с използваните части?

                    Обикновено правя снимка на сваления детайл (особено на маркировката ако има)...
                    И го оставям в сервиза - не ми се трупат боклуци... Е - имало е и изключения - например си бях прибрал разбит диференциал за да го разгледам на спокойствие, защото ми бе интересно каква може да е причината - автомобила бе само на 75х.км.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X