Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

    абе те сегашните и алуминиеви не са, ама па оловни ич!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #17
      От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      абе те сегашните и алуминиеви не са
      А какви са? Че има предимно пластмасови е ясно, ама металните не са отпаднали. Оловни определено не съм виждал от много години, но навремето категорично имаше, предимно на лепила разни. И бяха удобни на всичкото отгоре - като го намачкаш си стои намачкано, почти като пластелин.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

        Имаше и оловни за боички.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #19
          От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

          Някой да има статистика за престъпността измежду печатари и художници?
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #20
            От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

            За печетарите не знам, но художниците имат навика да неутрализират оловото с много алкохол.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #21
              От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              За печетарите не знам, но художниците имат навика да неутрализират оловото с много алкохол.
              Туй го знаеме, а като прекалят с алкохола неутрализират с олово пишман-крадци. Поне тук в България...

              Мен международна статистика интересува...
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #22
                От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Някой да има статистика за престъпността измежду печатари и художници?
                Да, скоро един иконописец влезна в затвора (от тубичките ще да е)..., май няма да го помилват.
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #23
                  От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  колега, не всявай паника - алуминиеви са! Оловни туби за паста за зъби няма сигурно от 60-те години на миналия век, ако въобще е имало!
                  Имаше и още как. Искаха ни да носим в училище празните оловни туби за претопяване, за да "строим соца". Ако се съмняваш, питай майка си и баща си.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Имаше и още как. Искаха ни да носим в училище празните оловни туби за претопяване, за да "строим соца". Ако се съмняваш, питай майка си и баща си.
                    Мдам,

                    и като прибавим ОЦК-тата и КЦМ-тата и си спомним нивата на престъпност по соца, то кУрилациятъ олово-престъпност съвсем уйде кат пръдня из гащи

                    ако имаше такава, то 1996-97 трябваше да има як спад на престъпността поради липсата на цитирания в статията източник на олово.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #25
                      От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Имаше и още как. Искаха ни да носим в училище празните оловни туби за претопяване, за да "строим соца". Ако се съмняваш, питай майка си и баща си.
                      Така беше, но имам спомен че не се топяха в тигана над огъня, за разлика от акумолаторните клетки. Явно някаква сплав ще да е било, не чисто олово.
                      Като деца си леехме олово в направени от гипс форми.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #26
                        От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

                        Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                        Така беше, но имам спомен че не се топяха в тигана над огъня, за разлика от акумолаторните клетки. Явно някаква сплав ще да е било, не чисто олово.
                        Като деца си леехме олово в направени от гипс форми.
                        Ние си правехме топчета за прашките, не, че нямаше камъни, а тубичките от бойчките ги мачкахме на трамвайната линия, цвъкаха уникално, а оловото се сплескваше слабоумно интересно.
                        Сещам се, че и първите меки водопроводни връзки бяха оловни, казанчетата на тоалетната и не само.
                        Последно редактирано от zmiata29; 13-01-13, 07:42.
                        Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                        Коментар


                        • #27
                          От: Интересна теза - оловото не само затрило римската империя, но...

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          За печетарите не знам, но художниците имат навика да неутрализират оловото с много алкохол.
                          И печатарите, с каквито доста съм работил (и пил). Но в техния случай зъбите им не падаха от алкохола, а именно от оловото. Само че не си спомням, някой от тези хронично тровени хора да е бил особено агресивен, немислещ, без задръжки и т.н. Нито пък вярвам, че от престъпни наклонности са ги спасили полагащите им се по една малка газирана вода и по една кофичка кисело мляко на смяна.

                          Не знам, сигурно има нещо в "корелацията" и публикацията си е интересна. Но щом си говорим за метали, ако сте излапали и половината от моя спанак (полезен, защото има много желязо ), ще възприемате оловните сензации с поне 1 наум.

                          Поздрави !
                          Искам България чиста!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X