Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гренландия се топи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гренландия се топи?

    Ъ-кхъ, понеже нещо недоразбирам... Какви картинки и документи има? За автомобили и фабрики преди три хиляди години!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Гренландия се топи?

      Ами ... картинки на летящи машини да искаш по всички древни стенописи от която искаш част на света.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #18
        От: Гренландия се топи?

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Ами ... картинки на летящи машини да искаш по всички древни стенописи от която искаш част на света.
        Не повече от картинките на междугалактически кораби и телепортали по нашите всичкописи...
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Гренландия се топи?

          А-а, ясно.
          То и аз съм чел книжките на Деникен , да не мислиш, че съм ги пропуснал...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Гренландия се топи?

            Преди 1000 години Гренландия е била много по-свободна от лед, в сравнение с днес, викингите се заселват трайно. После преди около 5-600 години, в рамките на 1-2 поколения далаверата изстива и норвежцие изчезват от там. Явно това са си нормални цикли на природата, въпросът е парниковият ефект от човешката дейност докъде ще повлияе на иначе нормалните промени
            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

            Коментар


            • #21
              От: Гренландия се топи?

              Е много буквално го приехте за снимки от преди 5000 г. Имах на в пред във вид, че съществуват достатъчно надеждни методи за датиране възрастта на леда и среднната за определен период скорост на топене. Та е факт, при това медицински, че преди 5000 г на континента Европа ледници не е имало. Напоследък една друга теория (взаимодействие на слънчевият вятър с лъчението от дълбокия космос) за глобУлното затопляне взе да получава и експериментални потвърждения.

              Коментар


              • #22
                От: Гренландия се топи?

                Е именно де! Той климатът на земята е общо-взето достатъчно надеждно "картотекиран" като хронологично развитие, особено пък за времена от рода на три, пет, десет хиляди години (назад). Антропогенният елемент, обаче, силно се губи като фактор - еле пък и документи, свидетелстващи подобни неща.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Гренландия се топи?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  ... Антропогенният елемент, обаче, силно се губи като фактор...
                  Я опитай да го споменеш това на мнозинството вярващи, че кажат ли нещо по битивиту, то това е абсолютен и неподлежащ на съмнение факт... Само от време на време се изумявам как сред тази маса откривам и уж интелигентни хора.
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гренландия се топи?

                    Ако тръгнем да разсъждаваме в посока "антропогенния елемент" ще разберем и защо са измрели динозаврите - създавали са много парникови газове и са предизвикали ледников период, сега пък обратно - човеците предизвикват глобално затопляне.
                    На мозъка единствено обаче.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гренландия се топи?

                      Мда - тук може би си много прав - количеството метан, което се отделя с газовете на един динозавър, заедно с другите парникови газове, които е изкарвал, като нищо може да е било 10 пъти по-голямо от това на един градски автобус за седмица. При наличието на огромен брой динозаври, като нищо може да се окаже, че самите те са причинили в пъти по-сериозно глобално затопляне от това, което ни спохожда сега.
                      Аз лично залагам на динозаврите от кредския период, като причина за промяна на тогавашния климат.
                      П.П. Нека ме оспори някой БАН-ски професор... дето му е БАНичката сладка.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гренландия се топи?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Phanerozoic_Biodiversity.png
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5403979

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CO2andTemp600millionyrstopresentgeocraft.gif
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:5403980

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120529-800px-Wilson-cycle_hg.png
Прегледи:1
Размер:26.0 КБ
ID:5403981

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X