Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изсъхване на тополите в София!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изсъхване на тополите в София!

    Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
    Изборът е достатъчно голям, но не сме ние хората, от които зависи решението. Пък и това е въпрос, който има отношение към бъдещите поколения, не само към днешните. За това се залесяват свлачища нищо, че дърветата растат бавно
    Е аз до колкото знам вече тополи не се садят.

    Иначе и на мен са ми неприятни пухчетата, макар да нямам здравословни проблеми от тях.

    Не съм сигурен обаче че ако утре ги изрежем, това ще реши генерално проблема. Едно защото не са единствен причинител на това, и второ защото не е сигурно че без тях ще е задължително по-добре. Според мен това трябва да стане постепенно.

    Ако например си мием улиците по-често също би имало ефект, и пряк за някои, и косвен за всички останали. А е въпрос само на желание - могат и утре да го свършат. Хич да не ми излизат с филма че нямало пари. За далеч по-безсмислени неща намират.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Изсъхване на тополите в София!

      Абе мен ако ме питаш, тополоте изобщо трябва да се забранят в населени места. По-гадно нещо няма!
      Тука във Франция съм от 12 години и една топола не съм видял. Защо ли? Тука хората по-прости ли са?
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #18
        От: Изсъхване на тополите в София!

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        Тука хората по-прости ли са?
        Честно казано не съм твърде убеден че са по-малко прости. Нито в обратното.

        Израстнал съм "обграден" от 2 страни с редове тополи, и за разнообразие - река на близо с тумби комари. На квартала нарицателното му беше "кумарица". Не помня дете, дето да имаше проблем с това. А деца тогава имаше доволно, всякакви възрасти и размери. Все ми се струва че основната причина на зачестилите сериозно напоследък такива заболявания е другаде. Тополите са само малка част от това, при това май съвсем не основната.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Изсъхване на тополите в София!

          Около моя блок за 15-ина - 20 години са паднали поне 5-6 тополи. Сами! И щети имаше по автомобили. Абсолютно не са за градска среда.

          Коментар


          • #20
            От: Изсъхване на тополите в София!

            Спарки, народа може и да е тъп, ама управниците са в пъти по-стока от българските, но както и да е.
            А иначе тополите са си разкош, особено като се разцъфтят и разхвърчат. Ето това имах предвид. А и не забравяй, че когато бъдат изсечени НЕ стават за огрев, а това е много, много, много важно. Те всъщност май за нищо не стават.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #21
              От: Изсъхване на тополите в София!

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              Спарки, народа може и да е тъп, ама управниците са в пъти по-стока от българските, но както и да е.
              Не съм казвал нито че е по-прост, нито обратното. И за управниците също не съм съвсем убеден колко са стока. Просто там има едни традиции и манталитет, дето тука ги няма.

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              А иначе тополите са си разкош, особено като се разцъфтят и разхвърчат. Ето това имах предвид.
              Знам. Просто се набляга на факта че за някои хора е дребно неудобство, щото им се завират в носа и лепят по дрехите и косата, а за други - понякога сериозен здравословен проблем. Казвам единствено че нито са единствения дразнител (съвсем не е нужно да е видим дори), нито са основната според мен причина за зачестяването на някои заболявания в последно време. И в тоя смисъл, освен че на някои хора ще им е с една идея по-комфортно, съвсем не съм убеден че изсичането им ще реши някакви проблеми в повече от това да си мием улиците всяка седмица, вместо веднъж годишно.

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              А и не забравяй, че когато бъдат изсечени НЕ стават за огрев, а това е много, много, много важно. Те всъщност май за нищо не стават.
              Не съм забелязал печката на село да ги връща. Иначе се ползват и за подпори за кофраж, например. И за кибритени клечки. А лично като малък съм си палил огън от тополови съчки, та не съм забелязал да им е много трудно да горят. Е, имаше един гнил пън дето не гореше, но за сметка на това можеш да го накараш да тлее с денонощия, бавно и напоително.

              Твърдо ако ако вместо тополи бяха насадили липи, кестени, брези, или други подходящи, щеше да е по-добре. Въпроса е дали ако утре ги нарежем за да не пускат пухчета, от това задължително нещо ще се значително ще се подобри. А то не само трябва да ги нарежем, ами и изкореним, защото гадовете имат навика да пускат издънки. Понякога даже отсечени трупи зарязани за 5-6 години пускат издънки и правят шума, все едно са си с корена.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                Re: Изсъхване на тополите в София!

                Проверих как стои въпроса с тополите и ето какво измайсторих: http://offnews.offroad-bulgaria.com/...t-po-boris-iii Само да вметна, че отговор от Общината така и не получихме.
                Поздрави
                Не позволявайте на адреналина и гордостта ви да управляват мотора, защото всичко става много бързо!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X