Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е това пиле?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е това пиле?

    Някой може ли да ми каже какво е това пиле.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020327.JPG
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5978046

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020260.JPG
Прегледи:1
Размер:196.3 КБ
ID:5978047

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020261.JPG
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5978048



    Намерихме го днес в Рила. Вероятно е паднало от гнездо заедно с братче/сестриче. Само че са паднали точно на пътеката и едното беше размазано. Вероятно е било настъпено от някой турист, който не го е забелязал. Нищо чудно, защото и оцелялото доста добре се сливаше с фона и, ако не беше мръднало, нямаше да го забележа.

    Първоначално го оставихме на едно дърво встрани от пътеката,но няколко часа по-късно, на връщане, си го намерихме на земята под клона. Не е много подвижно. Едното крило му е пострадало, а е възможно и единия крак.

    Както изглеждаха нещата решихме, че, ако остане там, или ще умре от глад или ще бъде изядено, поради което може би ще има малко по-голям шанс за оцеляване, ако го приберем.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Какво е това пиле?

    Защо не отидохте до Ветеринарен лекар?
    Биха казали какво е Птичето, а и какво му има. Аз не знам какво е това птиче, за първи път виждам такова...
    А сега къде е птичето?

    Коментар


    • #3
      От: Какво е това пиле?

      Жалко, трябвали са му още няколко дни, за да си полети самичко. А сега какво е - мъртво, и то си го знае. Опитвал съм няколко пъти да "доотглеждам" диви птичета, уж растат нормално, оперяват се, изглеждат жизнени, обаче не ще да полети и умира. Понеже не съм достатъчно мотивиран да му давам уроци. Жалко, но това си е нормално в природата.

      Коментар


      • #4
        От: Какво е това пиле?

        Не съм много сигурен но с този масивен клюн ми прилича на малка тъпочовка„мунда“по народному
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          От: Какво е това пиле?

          Напомня на сойка http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...B9%D0%BA%D0%B0
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #6
            От: Какво е това пиле?

            Виолета от форума миналата година отгледа дива сойка, която порастна и често се връщаше на балкона им докато един ден си хвана пътя. Ще й дам линк да види темата. Не съм съгласен, че не може да се отгледа! Напротив!
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • #7
              От: Какво е това пиле?

              Много е трудно да се отгледа ранено, малко животинче.. Пробвал съм с малки врабчета и нямах успех, миналата година едно малко лястовиче и пак не успях..

              Коментар


              • #8
                От: Какво е това пиле?

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                ... А сега какво е - мъртво, и то си го знае. ...
                За съжаление, не можа да преживее деня ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Какво е това пиле?

                  Жалко... Щях да предложа да го взема да опитам да го отгледам. Не е сойка със сигурност, но и ние не можахме да решим какво е.
                  Между другото ние отгледахме сойче преди 2 години. Отлетя и мислехме, че няма да го видим повече. Тази зима обаче се върна с компания, в най-студените дни се въртяха наоколо и двамата. С основание - получаваха редовно храна.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X