Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да помогнем на природата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да помогнем на природата

    Преди една година се запознах с невероятен представител на родната флора...или така наречената Пясъчна лилия. Това е едно невероятно красиво растение, което расте, вече за съжаление по ограничени места по дюните на нашето Черноморие. Цветовете му са порцеланово нежни, а уханието му е едва сравнимо с опиумната миризма на ванилия и непоторима класа парфюм. Събрахме изпадали по земята семена и ги посадих в чист морски пясък, който домъкнах в една торба от морето - чак в Пловдив. Толкова беше тежка, че шофьорът на таксито ме бъзна "бре...много буркани ти е пратила мама"! Сега имам повече от 30 поникнали и на едно лято пясъчни лилии...смятам през идващото лятото, ако имам това щастие да отида и да ги посадя по дюните на морето ни...там, където вече са изчезнали. Надявам се да одобрите идеята...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:081090521010.jpg
Прегледи:1
Размер:227.1 КБ
ID:5953289
    Последно редактирано от Dan7; 28-12-11, 17:58.

  • #2
    От: Да помогнем на природата

    Да имаше повече хора и да полагаха същите усилия като теб..........Браво
    Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

    Коментар


    • #3
      От: Да помогнем на природата

      Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
      Преди една година...
      Ето нещо коренно противоположно на митингаджийската еко-истерия.
      Интересно ми е, колко ботанически чиновничества цъфтят и връзват на държавна ясла и как така никой в тях не реши да събере семена от дюните! Друго, което ми е интересно е, дали пък ако с тази инициатива се запознаят компетентните корифеи - няма да се окаже, че е много вредна и не е поставена на строга нАучна основа...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X