Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво виждат и мислят животните?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво виждат и мислят животните?

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Защо песа разбира какво му говоря?
    Преди някое време гледах по Дискавъритата филмче. Кучето в къщи при него снимачен екип. Стопанина с друг снимачен екип скитори някъде. В произволно време стопанина решава , че ще се прибира. В момента в който той взима това решение кучето отива на вратата да го чака. Както щете така му викайте а според мен телепатия има и кучетата я владеят.
    Последно редактирано от Жоро Нешев; 27-01-11, 20:20. Причина: бързи пръсти
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #17
      От: Какво виждат и мислят животните?

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      За тебе МРАК е границата на твоите очи.. Има и други дължини на вълната.. Гърмящата змия "вижда" топлината на мишка от 150 метра!

      Какво според вас "мисли" животното?!
      Айде сега, тука има - тука нема ................ Батка, в абсолютен мрак нито едно животно не вижда, точно заради това в дълбините на Океана, гадинките са напълно слепи, там цари вечен мрак, пълна тъмнина. За да виждаш трябва светлина. Айде направи обикновена /не инфрачервена/ снимка в пълен мрак да те видя?
      По темата - как тогава мишелова забелязва от 100-тина метра височина мъничката мишка в полето, дето ние няма видим и котка от същото разстояние? Просто животните имат по-съвършени органи, щото не си купуват яденето в магазина .
      Иначе в Природата винаги хищника пръв забелязва жертвата, никога обратно.
      Последно редактирано от мишоци; 27-01-11, 20:32. Причина: допълнение
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #18
        От: Какво виждат и мислят животните?

        [QUOTE=stankovich;1418294]Опитай се да направиш номера на Павлов с котка! ще стане ама друг път.
        Котката според нашите представи е неблагодарна, умилква ти се докато е гладна и после ...../QUOTE]
        Ето типичен случай за различен начин на мислене при близки по развитие животни!
        За нас са някакви космати пълни с бълхи домашни забавления и въобще не ни минава през главата, че това са два вида със съвсем различно поведение!

        И двете са се завъртяли покрай човешките огньове и са дооглозвали кокалите, но на едните е възложена ролята да бъдат галени и да гонят най-дребните гадини, а на другите - обратно - да помагат за лов и за охрана от големите дзверове!

        Коментар


        • #19
          От: Какво виждат и мислят животните?

          В този ред на мисли имаше един виц/анекдот или там каквото беше.
          Едно куче седяло и си мислело-хората ме хранят, поят,разхождат , чешат, играят си с мен и все неща които обичам и харесвам сигурно са богове.
          Котката във същата ситуация хранят ме, галят ме, глезят ме-сигурно съм богиня.

          беше нещо подобно
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #20
            От: Какво виждат и мислят животните?

            Възприемчивост на дресировка и интелект са две много различни неща. Май даже противоположни...
            Иначе и котките заучават рефлекси, когато това им е еднозначно изгодно. Аз бях направил едни котки направо ловджийски - свалях им врабчета, по едно време започнаха само при звука от щракането при зареждане да застават в типично ловна стойка под дървото. Даже си имаха ясно изразена йерархия - винаги майката взимаше първото - и винаги си ги деляха до бройка по равно.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Какво виждат и мислят животните?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Възприемчивост на дресировка и интелект са две много различни неща. Май даже противоположни...
              Иначе и котките заучават рефлекси, когато това им е еднозначно изгодно. Аз бях направил едни котки направо ловджийски - свалях им врабчета, по едно време започнаха само при звука от щракането при зареждане да застават в типично ловна стойка под дървото. Даже си имаха ясно изразена йерархия - винаги майката взимаше първото - и винаги си ги деляха до бройка по равно.
              Вярно е. Донякъде и мацата схваща - навремето баща ми като се пенсионира и по цял ден се чудеше какво да прави, почна да ''дресира'' котката и успя да я научи да дава лапа и да ''пада за уволнение'' . Честна дума!
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #22
                От: Какво виждат и мислят животните?

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Възприемчивост на дресировка и интелект са две много различни неща. Май даже противоположни...
                Иначе и котките заучават рефлекси, когато това им е еднозначно изгодно. Аз бях направил едни котки направо ловджийски - свалях им врабчета, по едно време започнаха само при звука от щракането при зареждане да застават в типично ловна стойка под дървото. Даже си имаха ясно изразена йерархия - винаги майката взимаше първото - и винаги си ги деляха до бройка по равно.
                Да но при тях(животните) интелекта се състои "може би" в способността да използват максимално инстинктите си.
                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • #23
                  От: Какво виждат и мислят животните?

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Как ли го възприема и по какво се различава от нашето възприятие?!....Според мен, по нищо, освен по-остри осезания..
                  Имат си всички чувства и осезания (говарим за кучета и котки), но трябва да си ги познаваш за да разбереш че ги проявяват(текущо имам 13 котки и 4 кучета).Има и умни, и глупавиу и злобари, и аристократи, и обичат, и мразят, и имат пристрастия и "фаворити", и знаят кога "Не" е казана просто ей така, и кога след него ще последва болката (наказанието), и още много.....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво виждат и мислят животните?

                    И сънуват. Моето куче на сън понякога скимти, тича, радва се, или пък се страхува. Имат си всички емоции, които имаме и ние. Ако трябва да направя сравнение, те са нещо като деца - много емоции, има памет и разбиране, липсва абстрактно мислене.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво виждат и мислят животните?

                      Известно е, че котката обича да се гали и имала някакви жлези на удоволствието под брадичката и около ушите, обаче засега никой не е видял котка оставена сама да се гали в някой ръб. Влезе ли стопанина обаче, шоуто започва.
                      Относно зрението мисля, че ние хората имаме доста добро такова. Хвърляме на далеч, можем и на близо, виждаме стерео с милиони цветове(не ги различаваме поотделно, но това е друга тема). Вярно, има същества, които имат по-остро зрение, виждат по-добре на тъмно, но образа им страда от други недостатъци. Няма да си сменям очите с тези на ястреб кацнал на Мусала, само защото виждал черно-бял Мики Маус хрупащ слънчоглед в нивите, дето се ширят в подножието.Аз па виждам пръстените на Сатурн и то цветно.
                      Те май птичките и те виждат цветно, де. Май на някои им се е налагало да прехвърчат от цвят на цвят.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво виждат и мислят животните?

                        Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                        Известно е, че котката обича да се гали и имала някакви жлези на удоволствието под брадичката и около ушите, обаче засега никой не е видял котка оставена сама да се гали в някой ръб.
                        Значи не си виждал милите отношения между котката и ръбовете на вратата на хладилника? Изпуснал си единственият религиозен ритуал при тези животни.

                        Птиците (повечето) имат цветно зрение подобно на човешкото, но то май го има преди разделението помежду ни. По-висшите твари, които го нямат (крави, кучета) са го изгубили по пътя. Вероятно и някои птици така.

                        И не, ястребът няма по-остро зрение от по-здравите хора. Главно защото за целта биха му потрябвали по-големи очи, отколкото място има в главата му (оптиката не прощава и на птиците). Той просто има други навици за употребата му.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво виждат и мислят животните?

                          Ами, гледам моята котка(всъщност превъзходен котарак) да я държа по-далеч от хладилника и респективно врата му. Все пак съм забелязал, че дори добре нахранен търси близост и ласка. Много често нямам време да се занимавам се него, при което постоянно се катери на бюрото, запречва монитора и търси ръката ми. Обаче никога не съм го "засичал" да се гали сам, въпреки, че имал някакви жлези на удоволствието. И ний хората си имаме жлези на удоволствието и не е рядкост да ни изненадват, докато се галим.
                          За ястреба - сигурно е така. Предполагам, че сме по-добри и в периферно зрение и "по-стерео вижън", пак по техническите причини с оптиката, големината на "матрицата" и броя пиксели.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво виждат и мислят животните?

                            Да, и аз имам котарак. Само че моят не боготвори хладилника, главно защото не яде от нашата храна.

                            Специални жлези на удоволствието котката няма - по ивентарен списък има същите жлези като човека, с малката условност при кого кои са по-закърнели. Сексуалността им изобщо не е удоволствие, а по-скоро върла досада, от която гледат да се отърват възможно най-лесно. Галенето, близостта и ласките при котките са механизъм, оригинално предназначен за отношенията им с майката. При котките той е силно развит поради спецификата на котешката хигиена. Домашните котки го запазват и след детска възраст.

                            Всъщност, опитомяването на повечето бозайници е станало със "злоупотреба" на различни техни детски признаци или инстинкти, които в питомните варианти се запазват в зряла възраст. Ярък пример при кучетата са клепналите уши.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво виждат и мислят животните?

                              А знаете ли че са улавяни слепи сови в добра кондиция .Просто при техния лов може и без зрение слухът им е фантастичен и откриват плячката и при пълен мрак.

                              И знае ли някой че единствено при совите ушните отвори не лежат в една плоскост примерно левия е напред и надолу а десния назад и нагоре като я гледаш отпред
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво виждат и мислят животните?

                                Хм, виж ти.. Значи не случайно хората са забелязали, че "совите не са това, което са!"
                                Иначе понякога съм се чудил на "акъла" на някои животни. Например някакво куче да речем. Може да клечи и да джафка моля ти се, в продължение на цялата нощ. Крача нервно, нахлузил надве-натри домашните пантофи и му искам обяснение, клекнал до оградата в нощта, по пижама и разрошен, като избягал от здравно заведение. Скимти и се плези, върти опашка и щом обърна гръб и пак почва да се жлемби напосоки без видима причина. И от тояга не разбира, не и не. Нещо сякаш отвътре го кълца на импулси. Тръгва бавно, ръмжащо, като кихавица и избухва на цяла серия, като пристъп на туберкулозен. На мен, когато ми се хълца е така - няма спасение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X