Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧЕЗобразия!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЧЕЗобразия!

    Ползвах уместно заглавие от "Капитал"..

    С другите две дружества нямам личен опит, но за ЧЕЗ съм убеден, че или скоро ще им носим кнедли в следствието или ще влезем във война с Чехия!

    Това, че тока спира всяка нощ и на сутринта трябва всички уреди да се пренастройват е малкия дявол..

    Това че трябва да си монтираме агрегати или да затворим търговските обекти ни сближава с Африка и генерира послания към чешки дами по вертикала, хоризонтала и въобще където е възможно!

    Когато се занимавах със строителство, построих не един трафопост за моя сметка, сега естественно вече са тяхна собственност, но с дребния детайл че не са платени...

    Дори и това се преживява, но да построиш една сериозна сграда и да я предадеш точно в срок на клиентите, след което 6 месеца да се чака Сульо Пульо от Чехия да се върне от отпуска за да разреши да пусне тока към съоръжението , което му подаряваш и си проектирал и строил, вече си е събитие достойно за хора със здрави нерви!
    Е вече не съм със здрави нерви, но пък не е и имало пребити шефове на районни подразделения, което си е наистина постижение!

    Спирам, за да не активирам службите!
    Последно редактирано от Volk; 18-06-10, 18:52.

  • #2
    От: ЧЕЗобразия!

    Хубаво заглавие!
    По мои наблюдения в райони на София/център/, където от години не знаят какво е да спре тока напоследък това се случва често.
    Виж за Банкя мога да напиша бестселър!
    Спира по всяко време с различна продължителност/часове!/ и рядко минава ден без.
    Скоро имахме и 9 за 24 часа...
    Имаше подобна тема наскоро, та да не се повтарям.

    П.П. Днес бях удостоен с честта да получа цели 2 известия едновременно, иначе са има няма по едно годишно, за което съм се оплаквал 4 пъти.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: ЧЕЗобразия!

      Къде живеете вие бе...Кви са тия баровски квартали на Вакарел не са го спирали цела година.цц..........
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        От: ЧЕЗобразия!

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        Къде живеете вие бе...Кви са тия баровски квартали на Вакарел не са го спирали цела година.цц..........
        Да не сте вързани с електричката , та покрай Вакарел да спре и ж.п. транспорта ?

        Верно ли не са ви "рязали"?

        Тогава чакайте "затишие пред буря"! Ще ви сменят фазите и ще ви завъртят асансьорите в обратна посока!

        /това беше за сплашване, няма такава опасност/

        Коментар


        • #5
          От: ЧЕЗобразия!

          Ужас е направо. Преди няколко дни тока спря в 11 вечерта за 1 час и 35 минути без никакво предупреждение. Ако знаете какви магии съм правил да мъкна нощно време акумулатори от кола че да не ми угаснат сървърите.
          И най интересното е че никой не дигаше телефона им за проблеми.
          Ники

          Коментар


          • #6
            От: ЧЕЗобразия!

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Ще ви сменят фазите и ще ви завъртят асансьорите в обратна посока!
            Добре, че у Вакарел няма асансьори.
            А при нас на "Чепинско шосе" тока спира при най-малкия повей на вятъра.
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #7
              От: ЧЕЗобразия!

              При нас, в Красна поляна 2, от години се случваше на половината блокове (включая моя) да спира тока, а на другата половина (примерно блока срещу нас) да спира в пъти по-рядко. Не веднъж съм си мислел "мамка им и връзкари", естествено на майтап. Сега не знам какво са бъзикали, но моя ток спира по-рядко и по-за кратко, докато тоя на тия отсреща - по често и за по-дълго.

              Сега, по всички правила на народопсихологията ни, трябваше да съм доволен и щастлив, понеже "на Вуте му е зле", ама реално си давам сметка че практически нищо не се е променило. За щастие поне явно съм вързан към адекватен трафопост, понеже никога не съм засичал проблеми с напрежението. Винаги, когато съм го мерил е било между 220 и 230V, независимо от сезона, часа, температурите вън, и това дали е празник или делник.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: ЧЕЗобразия!

                Преди да сменят преносната мрежа в квартала /преди 3 години/ напрежението зиме падаше до "рекордните" 165 волта.
                Все още сателитния приемник и телевизора ми са "закачени" на стабилизатор произведен в ГДР, който си има и волтметър.
                Отделно имам и постоянно включен един "наследствен" австрийски волтметър.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #9
                  От: ЧЕЗобразия!

                  Преди години на Вакарел гаснеше тока по няколко пъти на ден.Са какво стана нема проблеми гасна само при една буря за 15 минути.Да не се е заселил некой Чезаджия от по яките та на него да дължим тая убавиня.Нищо чудно има хиляда и кусур виладжии където си живеят за постоянно .Районът не е лош....
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЧЕЗобразия!

                    Породено от тази http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/...okov_udar.html новина.

                    Добре, някой знае ли по какъв начин и как евентуално може да предявиш да ти изплатят нанесени щети заради безобразията и токовите прекъсвания .
                    И по-точно как аджеба ще докажеш, че от техни действия и смяна/отремонтиране на нещо* си са ти изгорили даден ел. уред . В посочената новина става на въпрос за подмяна на някаква шина, но това нещо е получило глстност понеже изгорелите (как се получи ) са доста. Въпреки, че пак не е ясно на кой какво ще се изплати и как тея хора ще доказват какво им е изгоряло

                    При нас не отдавна през 1-2 минути гасяха тока, явно е че правеха нещо, но никой не предупреждава. Тъкмо тръгна да пускам компютрите за да работим и тряс . За сега ми изгоря само на един входа за касов апарат. Като това се повтори поне 5-6 пъти през 20тина минути.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЧЕЗобразия!

                      те ви ново пет: Срока за плащане на фактура на чезците е 10 дни.

                      а фактура от 22-ри вече е със заявена неустойка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4ez.JPG
Прегледи:1
Размер:10.8 КБ
ID:5287581 . Ако сте с автоматично плащане - Честито по Чезшки
                      Последно редактирано от DBRS; 28-06-11, 16:05.
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЧЕЗобразия!

                        Да се оплача и аз от ЧЕЗ.В началото на април сложиха електромерите.Още нямаме партиди.Ще дойдат едни сметки..не ми се мисли!Ама можеш ли да направиш нещо?
                        Животът е толкова прекрасен!JEEP Grand Cherokee 5,2

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЧЕЗобразия!

                          Някой знае ли отговора на следното:

                          Нашето "Енерго" беше преди време държавно, нали така?!

                          Следва приватизация. Ако изходим от етимологията на думата private от англ., че то трябва да бъде в частни ръце...

                          Е, ЧЕЗ е собственост на Чехия!!!
                          Абсурдно звучи чешкото държавно енерго ПРИВАТИЗИРА българското такова!

                          Къде е приватизацията???

                          Поздрави
                          Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЧЕЗобразия!

                            Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
                            Къде е приватизацията???
                            В джоба на тогавашните управници! Личен опит .. продължаващ и до днес.
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЧЕЗобразия!

                              Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                              те ви ново пет: Срока за плащане на фактура на чезците е 10 дни.

                              а фактура от 22-ри вече е със заявена неустойка [ATTACH=CONFIG]343831[/ATTACH] . Ако сте с автоматично плащане - Честито по Чезшки
                              Това са неустойки по ПРЕДИШНИ плащания. Така е по-лесно, когато се вкарат и електронни плащания в схемата. По подобна причина, топлофикацията (и тяхната майка, ...) не приема електронни плащания, когато имаш задължения повече от един месец.
                              Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
                              Някой знае ли отговора на следното:

                              Нашето "Енерго" беше преди време държавно, нали така?!

                              Следва приватизация. Ако изходим от етимологията на думата private от англ., че то трябва да бъде в частни ръце...

                              Е, ЧЕЗ е собственост на Чехия!!!
                              Абсурдно звучи чешкото държавно енерго ПРИВАТИЗИРА българското такова!

                              Къде е приватизацията???

                              Поздрави
                              То май е държавно само на хартия. Имаше наскоро едни репортажи за звеното им за "нетехнически загуби", нашите мутри-лихвари 1:1.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X