Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак ще спирам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пак ще спирам

    Отивам вчера на работа и от сутринта както си му е реда...
    ....добър ден колеги, как беше...
    ....абе остави се, много бач...
    ....бач-бач, ама иначе ще ни разгонят м.мка им
    ....няма лекарства в края на месеца да га. .ба, никакви спазмолитици не дават, няма и това, няма онова, а пък от третото не сме виждали с месеци... пациентите бучат и с право...
    .....абе тея в село С. още ли ги мори морбилито...
    ...ъхъ има си хас, като не е.аваха да имунизират циганчетата навремето, ся пълнят инфекциите и пречат на нормалните данъкоплатци да си страдат спокойно от хепатит, дизинтерия и лаймска болест...
    /и подобни по-нецензурни реплики плуват като мухи в сутрешната боза на битовата ни стая.../
    После преглеждам журнала. После пресата. Оппа... девет без нещо е, време е за сън. Чаршафосвам си леглото и се скривам под юргана. Сънувам, че някой ме вика за катастрофа. Оппа, не било сън... Грабваме едно-друго и изчезваме в дъжда. Три коли - един пострадал. На магистралата конечно. Не можАли да измъкнат пострадалия от колата, казват от КАТ по тел-а и ни молят да побързаме...
    .....кофти - мисля си ... /и прехвърлям финската си ножка от раницата в джоба на якето. Малките ножчета понякога правят чудеса/
    .................................................................................................
    Стигаме бързо под буркан. Казуса е следния - един се поднася на мокрия асфалт и скача в харстите /на колата и на шофьора нищо им няма, просто са в храстите/, втория, като вижда това – спира да помага, третия – помита втория, изхвърля го в същите храсти, но далеч от първия и му прави автомобила на мармалад... .
    Пострадал е само притеклия се на помощ /демек втория/...Колата му строшена и той вътре блокиран. Иначе травмата е минимална. Само краченцето порязано. Лекичко. Ама не ще да излезе човека от колата и това е.
    ....Чакай - казва ... да се освестя. И почва да се освества...
    После завонява на газ /с АГУ е/... а може и на изпуснати тазови резервуари да замирисва /в дъжда ароматите се конвертират силно, не на последно място и от близките рапицови прерии/. Затова, хъката-мъката го помолвам да съдейства и го издърпваме като оплюнчена фунийка /от онея тръби дето от тях се целехме като деца/ през счупения джам. В линейката го превързвам и се засилвам да го карам до едно място, дето ще го изследват отвсякъде и ще го пуснат по живо по здраво. Ако е добре, разбира се. По пътя казва, че това му е втората катастрофа през живота. Първия път пак спрял да помага и пак го помели и пак нищо не пострадал почти. Питам го ще спира ли и за напред, ако види пострадал.
    ...Да – казва. Хора сме.
    Нищо и накакъв човек. Бизнесмен със собствен бизнес. Сигурно има и служители. И ги псува и ги хока отвереме навреме. И флиртува със секратарката. И се напива корпоративно. И дига гири на жена си понякога. Но ще спира...пак и пак. Това го усетих. И Господ ще продължава да го пази.


    п.п. Интерпретациите не са много, така си и беше. И се подвуомих дали не е за "оцеляване" темата. Но после реших, че е за междучовешки отношения или как беше там подраздела...
    Последно редактирано от Kent; 05-06-10, 12:53.

  • #2
    От: Пак ще спирам

    Хубава история за хубав човек.

    Първоначално публикуван от Kent Преглед на мнение
    И Господ ще продължава да го пази...
    Тоя не ме кефи никак .Има извратено чувство за хумор . Може просто да остави човека да помогне и да ходи да пречи другаде.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #3
      От: Пак ще спирам

      Eвала на човека!Добре,че се е отървал леко.
      Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

      Коментар


      • #4
        От: Пак ще спирам

        "Хора сме".
        Това трябва да помним винаги.
        Достоен Човек.
        I get High by going Down

        Коментар


        • #5
          От: Пак ще спирам

          "Пак ще спирам"
          Дано следващия път спре в аварийната лента, а не в тази за движение - магистрала е все пак. Никой не може да ме убеди, че някой го е нацелил с такава скорост изотзад в аварийната...
          Защото един път със стомна за вода, втори път, ама...

          Коментар


          • #6
            От: Пак ще спирам

            А ти изпреварващи в аварийната лента не си ли виждал ?!!

            Коментар


            • #7
              От: Пак ще спирам

              Стивън Кинг беше описал в едно интервю хората, които намаляват скоростта на колите си /без да спират/за да разгледат с любопитство катастрофата край пътя и беше казал, че пише за хора като тях и за садистичното им удоволствие от грозните неща. Дано тези хора стават по-малко, а тези които спират за да помогнат-повече!

              Коментар


              • #8
                От: Пак ще спирам

                Каза, че спрял в аварийната /за което се усъмних в началото още/ , а оня отзад се поднесъл /мокро/ и го изпращял в нея точно. Ама, знае ли човек...Но си валеше с всички последствия..., а маса шофьори не отчитат онея лееки хлътвания на магистралата, където се събира повечко вода /отдалече се забелязват по по-силния блясък/ и хвърчат ли хвърчат. Някой еизхвърчават в храстите, някой по-надалече. Какви ли не куриози съм виждал по такова време там...включително и с учебни коли с курсисти.
                п.п. Блъснатия и блъсналия се разделиха почти като приятели което също ме озадачи приятно.
                Последно редактирано от Kent; 06-06-10, 16:14.

                Коментар


                • #9
                  От: Пак ще спирам

                  Средно статистически по нормално натоварена западна магистрала времето преди някой да те халоса като спреш в аварийната лента е от порядъка на няколко часа, а на градски магистрали - под час. Не че е задължително да те ударят, просто има огромни шансове да се случи. Затова инструкцията е спреш ли в аварийното - зиме, лете, всички които нямат работа около колата - дружно зад мантинелата.

                  А конкретно за този пич - мисля че блъскащият просто се е зазяпал в инцидента. Подсъзнателно ако гледаш достатъчно дълго в дадена посока така или иначе в крайна сметка насочваш мпс-то в тази посока.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пак ще спирам

                    Разказа направо си е за "български истории с неочакван край."

                    И браво на Човека !
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пак ще спирам

                      Може и в аварийната да е бил. Случвало ми се е кола на заблеян шофьор да прелети край мен, както съм спрял извън пътя, и то посред бял ден на сухо, слънчево време, на хубав асфалт и на практически празен път. Тъпо, но факт. Надявам се човека да е добре!
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пак ще спирам

                        Браво, Kent, че си даде труда да покажеш "някои аспекти от българския бит и душевност"
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пак ще спирам

                          Интересно разказано...пробвал ли си да пишеш? Напомня ми стила на Саша Соколов.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пак ще спирам

                            Страхотна история! Зареди ме с положителна енергия. Аз имам подобен, но много по-малък проблем с пешеходните пътеки. Като видя човек спирам и го пускам да мине. Три пъти са ми удряли Фиестата отзад. Сега в Нивата не се удрят (може би спазват по-принципна дистанция), но гумите свистят зверски и ме изправят на нокти... Но аз продължавам да намалявам и евентуално да спирам при пешеходни пътеки... Може би съм луд - те хората, които пресичат даже не вярват и понякога не щат да минават...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пак ще спирам

                              Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                              Страхотна история! Зареди ме с положителна енергия. Аз имам подобен, но много по-малък проблем с пешеходните пътеки. Като видя човек спирам и го пускам да мине. Три пъти са ми удряли Фиестата отзад. Сега в Нивата не се удрят (може би спазват по-принципна дистанция), но гумите свистят зверски и ме изправят на нокти... Но аз продължавам да намалявам и евентуално да спирам при пешеходни пътеки... Може би съм луд - те хората, които пресичат даже не вярват и понякога не щат да минават...
                              Сигурно ще го приемеш като заяждане, не знам защо все на теб ми се пада да противореча, на... Винаги спирам на пешеходна пътека. Нямам нито един удър отзад на такава (виж, докато съм спрял на сфетофар...). Не съм чувал и свистене на спирачки отзад. Иначе имам няколко пъти максимално навит ляв волан и газ до дупка, за да се завъртя перпендикулярно и попреча на този в съседната лента да отнесе пешаходците. Обаче пак нямам удър и при такава ситуация. Просто се грледа и на тротоара около пешаходна пътека и се започва намаляването на време. Иначе и аз съм свистял с гуми отзад, за щастие не съм удрял никой, но не е реално да си прецениш спирачния път точно колкото да спреш за пешаходната пътека и да очакваш, че този зад теб може да спре нормално за същото време... Това обяснява и нещата с Нивата. Има по-дълъг спирачен път и хората успяват да реагират.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X