Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Противогаз за Розовата Долина,тихия Геноцид!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Противогаз за Розовата Долина,тихия Геноцид!!!!

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Аааа , работи се по въпроса активно ! От доста време политиците ни играят ролята на булка - кокетка . За да се харесаме , вече затворихме 4 блока .
    Тогава от къде тоя оптимизъм на нова АЕЦ .

    Коментар


    • #47
      От: Противогаз за Розовата Долина,тихия Геноцид!!!!

      Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
      Тогава от къде тоя оптимизъм на нова АЕЦ .
      Първите четири блока на Козлодуй, бяха напълно изплатени, т. е. печелеха вече само за България, което не може да се каже за останалите два, които продължават да работят.
      Нова АЕЦ, неминуемо и еднозначно ще е натоварена със огромни задължения - Навън! Целият въпрос е - Къде навън ще дължим...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: Противогаз за Розовата Долина,тихия Геноцид!!!!

        Сега пък темата се отплесна към АЕЦ - настояща и евентуално бъдеща...
        Но хайде да се върнем малко назад - в постове #35 и #36 стана въпрос за кокошките и яйцата. Интересен въпрос, който не получи развитие. Ето едно "рамо" от мен:
        "Замърсяване на кокоши яйца от село Ковачево с диоксини, ПХБ (полихлорирани бифенили) и ХХБ (хексахлоробензен)"
        http://zazemiata.org/v1/uploads/medi...sreport_bg.pdf

        Малко допълнително инфо:
        Регулацията на село Ковачево по права линия е на около 15,7 км на 55 градуса от комините на ТЕЦ МИ-1, а комините на ТЕЦ МИ-2 са точно на 4,65 км на 72,9 градуса от регулацията на селото.

        Коментар


        • #49
          От: Противогаз за Розовата Долина,тихия Геноцид!!!!

          Колега,не случайно казах освен кокошки и яйца.....знам за това и в този материал има множество грешки,основно розата на ветровете няма нищо общо с действителноста,това се потвърждава и с снимките от този материал...Централата се намира от източната страна на ковачево и пушека според диаграмата трябва да отива в посока изток а това не е така,видно е и от снимките.....Снимката на рудника е меко казано снимам каквото ми падне...това е РМБ-то на рудник север, а самия открит рудник е на около 2 км.грубо зад него...!Относно пробите не мога да коментирам понеже там не съм специалист и нищо не ми говорят но с същия успех ако замерят запрашеност то и тя ще е на най-високо ниво...а относно достоверноста на тези измервания е силно под съмнение,под съмнение е и предмета на изследване по причина че варените яйца съдържат серни съединения по дефоулт без да са от Ковачево ! То сярата и затова мирише на развалени яйца !Стара Загора се намира на север и е на около 60 км. от Тец 2 примерно....и според невярната роза на ветровете пък изобщо не може да закара до там понеже духа почти в обратна посока...! а именно югозапад 8 месеца ,югоизток 4 месеца в годината ...така че стойност никаква !
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #50
            От: Противогаз за Розовата Долина,тихия Геноцид!!!!

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            ...и в този материал има множество грешки,основно розата на ветровете няма нищо общо с действителноста,това се потвърждава и с снимките от този материал ... а относно достоверноста на тези измервания е силно под съмнение ... така че стойност никаква !
            Хе-хе... Смятах да обявя малка награда за този, който познае кой пръв ще скочи и срещу тези факти но прецених, че е грубо.
            Сега пък "розата" крива, снимките също, абе само отрицания и никакви факти, но пък пълно с голи твърдения.
            Колега, ще те помоля:
            1. Дай факти за "правилната роза" на ветровете, при която никога не духа от ТЕЦ-овете към селищата в района, включително към Ст. Загора (така де, то излиза че замърсяването от космоса идва)!
            2. На какво основание зачеркваш десетилетните данни от "Климатичен справочник на НРБ" (в 4 тома, изд. НИМХ-БАН)?
            3. Как ще обясниш влиянието на т.нар. "тихо" време, което за региона според различните източници варира от 17,3% до 42% средногодишно, а на въпросната "грешна роза" е посочено 31,4%?
            4. Кои факти пораждат у теб съмнение за достоверността на изследванията за диоксините в яйцата?
            5. Кой и колко плаща за да се разпространяват тези дезинформации и лъжи (да си направя сметката де, кое ми е по-изгодно, пък съвестта ще я утрепам като псе)?

            Това не го искам за себе си, а за хората, които четат тук. За мен тази тема отдавна е изчерпана, но би трябвало пред фактите и боговете да мълчат. Явно има богове и "богове".
            Май е време танк.... модераторите да дойдат.

            Коментар


            • #51
              От: Противогаз за Розовата Долина,тихия Геноцид!!!!

              Първоначално публикуван от DiTBul Преглед на мнение
              ...(така де, то излиза че замърсяването от космоса идва)!...
              ...Като в същото време, това от района отива там (в космоса).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #52
                От: Противогаз за Розовата Долина,тихия Геноцид!!!!

                DiTBul ....Написал съм точно каквото знам и съм видял за последните 3 години,за яйцата също ,така наречената роза няма общо с действителноста както се вижда и с снимките....Пишеш за изследване и дезинформация а твърдиш че някакво изследване от някой си независим има давност като в комплекса се мери ежесекундно и на всеки ХХ часа се подава към РИОКОЗ,проверяващите са всеки месец...в комплекса и се мери за всичко вкл и радиация,запрашеност и мн.други......Написах ти как са ветровете за 12 месеца в годината...Замърсяване има ,никой не го отрича ,но е в границите на допустимото и рядко надхвърля допустимите норми.Ако някой има да се оплаква това са населините места на юг,а не Стара Загора...Виж по нагоре съм написал село Полски градец....те има за какво да се оплакват.....
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: Противогаз за Розовата Долина,тихия Геноцид!!!!

                  Хората от селата които граничат на север с полигона са сигурни че когато гърмят - има обгазяване.
                  Интересно, че и двете тези имат противници и защитници и в крайна сметка газ има-виновни няма.

                  А в полигона всеки може да влезе-разбира се на собствен риск.
                  ........................
                  Иван Маринов
                  CRF 250 X
                  Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X