Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Такса теглене от банкомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Такса теглене от банкомат

    Привет,

    ​​​​​​Целта да пиша е просто да уведомя повече хора, не че нещо ще се промени, но все пак..

    Рядко тегля пари от банкомат, обикновено плащам навсякъде с картата. Миналата седмица ходих да изтегля 800 лв и днес проверих, колко ми е струвала транзакцията. Тегленето беше от устройство на банката издател на картата - Уникредит Булбанк.
    И таксата за въпросните 800 лв - 1.28 лв.!
    Видя ми се много и реших да проверя тарифите в сайта на банката.
    Отварям аз и ми излиза уведомление, че ще променят таксите от 18.10 и ми го съобщават, да си знам...

    В това уведомление пише, че за теглене от банкомат на банката, таксата се променя от 0.24 лв на 0.25.
    Ха....!

    Не съм за 2-3 лв, но мразя да ме правят на будала и звъннах на операторите.
    Вдигна някаква кака и след въпрос колко е таксата за теглене, отговора 0.15 % от сумата. Контрирах я с това което пише на сайта им, провери го, видя, че е така, нещо смотолеви и затвори...

    Звъня втори път. Вдига друга кака, тя отговаря, че таксата е 0.16 %, т. е. точно колкото са ми взели. Казвам и за уведомлението, намери го и... ами да, там пише 0.24 лв.
    На въпроса защо - изчакайте ще ви свържа с друг колега.

    Последва трета кака (уж по-начетена) и от нея не получих свястно обяснение.
    Та така.... 🙂
    ​​​​
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Аз също избягвам кешовица.
    В много краен случай, в месеца по веднъж да ходя до банкомат.
    И избягвам да следя тези такси.
    Преди години имаше безплатна кешовица.
    От доста време няма такава доколкото знам.
    Дори банкомата да е на банката издател.

    Иначе за компетентност на персонала съвсем пък не искам да коментирам.
    За конкретната банка - също но то май е модерно да си е така.
    За толкова пари - толкова.

    Изобщо колкото по-малко отношения с такава институция - толкова по-добре.
    Вече нама вариант за никакви. Въпросът е да бъдат минимални, щетите също!
    Враг усраине

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Аз в коментарите под някоя статия четох, че Уникредит била банката с най-мнобройни такси. Дали е вярно не знам, известно време имах сметка там, но я закрих..

  • #3
    Вдигат и таксата за притежание на карта.Въвеждат и такса,когато правиш депозит през банкомат.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #4
      Да се смееш ли, да плачеш ли ...
      Преди време коментирах възмущението си за тези такси в бългаска банка с мой приятел зъболекар /имам и немска карта - там нямам месечни такси, такси теглене/внасяне и т.н/
      Та той ми каза, че за да внесе 200.00 лв /май беше нещо от сорта 4х50.00/ са му взели такса "броене" ;0)

      Коментар


      • #5
        Вие за Револют, Вивид , Изи пей и подобни не сте ли чували ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Това с изипей не го разбрах, не мога да осмисля схемата

          Аз ползвам активно еPay и намирам услугата им за много добра.

          Плащането от тяхна "микро-сметка" за разни битовизми е без такса.
          Изключения са глоби към КАТ и местни данъци.
          Може да има и други но аз само тези съм забелязал понеже са редовни.
          Мисля, че може да се ползва и пластика, регистрирана в сайта им, поне едно време можеше.
          И това беше без такса но от бая време вече не е така.
          Вземат такса за всяко плащане от пластика, дори и да си регистриран потребител.
          Според вътрешна информация - принудили са ги "свише" да го направят преди време.

          А аз просто си захранвам мирко-сметката с банков превод 1 или 2 пъти годишно и толкова.
          Това има такса, да но после разплащането от нея е наистина безплатно.
          Май няма банка която да прави така.

          Едно време (10+ години) ОББ ме скубеше по 10ст. за всяко разплащане на комунални услуги.
          Отделно глупавата им услуга за комунални услуги имаше и годишна такса, съвсем отделно от електрическото банкирВане.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          https://offroad-bulgaria.com/forum/о...52#post6892352
          Избор имаш , никой не може да те задължи да имаш семтка в конкретан банка

          Изи пей имат вече дебинтни карти , които са безплатни и няма такса за битови сметки и имаш 2 безплатни тегления от банкомат , проблема е , че не можеш да пазаруваш в интернет с тези карти.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Виж това за собствена тяхна пластика не го знаех - ти да видиш!

          Не зная от кога са го направили но явно Революцията вдига летвата.
          И така както аз тегля кеш 1-2 пъти в месеца в един момент мога да си прехвърля превода на заплата директно там.
          То и до сега е било възможно, поне откакто всяка тяхна микро-мека сметка се сдоби с IBAN обаче без пластика не можеха да се вадят пари от нея.
          А дори да се наложи повече от безплатните - голЕм праз!
          Булбанк с години ми вземаха такса за всяко теглене в брой дори от техен банкомат!

          Изобщо *пей става местната ревулюция, което е ОК!

      • #6
        Въпроса не е, че увеличават таксите и, че слагат нови такси, става въпрос, че ни лъжат най-нагло.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #7
          Нервите и времето което си изхабил струват ли 1,03лв.?
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #8
            Не...., обаче ми идва отвътре. ​​​​​​
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #9
              Избягвам кеша от почти година, всякакви транзакции в кеш с банка са с такси, а на гише е страшно за по-големи суми. Тъпото е, че вече започнаха и на картовите плащания да им кичат такси - Спиди вземат 0,1% при плащане на наложен платеж с карта, таксата я плаща изпращача. Идва една пратка, на куриера му излиза "задължително плащане в брой". Купон
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                И при мен така с куриерите. Не можело с картата, та съм се разкарвал до банкомат за кешовица...

              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Зареди ПОС терминала е, Борика им иска едни пари, които те гледат да не загубят и съответно ги начисляват на юзъра. Едно верме Марешки за да направи цената на нафтата привлекателна беше махнал пос терминалите, но щедро предлагаше по един банкомат за разкош до касите.

            • #10
              Избягвайте кеша...

              В Англия по хотелите и по някой места има плакати, че ако някой иска да плати с кеш да викат полиция...

              Следващия Ковид или Маймунска шарка и т.н. правителството просто ще реши, че нямате право да ползвате банковата си карта НИКЪДЕ освен във вашия квартал или локалния магазин, гориво не ви трябва, тоест и гориво няма да може да заредите по време на ПланДемия ако нямате кеш.

              Електрическите ви коли ще откажат да вървят по време на ПланДемия.

              И преди да почнете с логорея срещу мен, ще ви кажа, че до скоро работех в един от най-големите телекоми в света и видях неща, които и Д.Оруел не би повярвал, че ще посмеят да направят

              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                таксата я плаща изпращача. Идва една пратка, на куриера му излиза "задължително плащане в брой". Купон
                Купон ...да. За кой???
                Аз съм изпращач. Цената е 800лв. Ама не е само една пратка...айде нЕма нужда
                А като кажеш да ти платят през банка, пак не им е изгодно на купувачите. И кво праим........
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • siem
                  siem коментира
                  Редактиране на коментар
                  Поправка! Всички са преебани освен банките. А никой не протестира срещу произвола и картела им.

                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Кой да протестира !?
                  Ние не протистираме срещу това, че всеки ден ни трепят по пътищата пияни и надрусани, че инфлацията и спекулата са в пъти по-големи от други държави в Европа и всеки ден ни стрижат, че срещу някакви банки ли ?

                • gy6ter
                  gy6ter коментира
                  Редактиране на коментар
                  А ,точно срещу банките е належащо .

              • #12
                Аз пък работя основно в брой. А картите са чудесни за стъргане на скреж от стъклата на МПС.

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Избягвайте кеша...

                В Англия по хотелите и по някой места има плакати, че ако някой иска да плати с кеш да викат полиция...
                Ако искат могат да извикат и баба си. Няма да им се вярва каква реклама ще им направя ако наистина я извикат... Ще запомнят това плащане.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X