Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акт заради силна музика в кола??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акт заради силна музика в кола??

    Днес като си шофирах фронтерката,минах случайно през гр.Раднево (Любимият ми град).На излизане от града изведнъж изкочи от някъде си полицай който ми размаха палка,скоростта с която се движех беше 35км/ч и със сложен колан.
    След като спрях полиця ми каза:
    -Ми сега какво ще правим??
    Аз учуден и изпаднал в недоумение попитах:
    -За какво??
    След като ми взе документите се обърна към колегата си:
    -А ми то всичко му е изрядно!!
    -Да ама тая силна музика,ще му пишем акт!!
    Показа ми някакво оръфано тефтерче с някакви алинеи и членове,че съм нарушавал спокйствието на гражданите и общественият ред а чеса беше едва 10.30 преди обед.
    След половин часови разправии ми върнаха документите ми казаха,че другият път заради силната музика няма да ми се размине!!
    Моят отговор беше:
    -Другият път ще мина по околовръсният път!! (Аз)
    -Да но ние пак ще те спрем! (Полицая)
    -Ами там няма на кого да преча,няма хора на които да нарушавам спокойствието,да развалям общесвеният ред. (Аз)
    -Ами ще пречиш на нас (Полицая)
    Направо се шашнах,и започна пак едно спорене..
    Та въпросът ми е пише ли някъде забрана за силната музика в кола,особенно извън града??
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

  • #2
    До: Акт заради силна музика в кола??

    Е не,
    това звучи като виц ...
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      До: Акт заради силна музика в кола??

      За пръв път чувам за подобна глупостДа не говорим,че дори да си слушал силно музика,доколкото разбрах е било на изхода на Раднево.
      Там на кого пречиш???На размножаването на дивите зайци ли?

      Май вече се чудят какво да измислят...вместо да се занимават с наистина важни неща.

      Коментар


      • #4
        До: Акт заради силна музика в кола??

        Колега! На един мой приятел са му писали АКТ заради силна музика в кола, а то едва било 15:00. Акт струвал, 150 лв. Друго незнам, не мисля че с нещо пречиш на гражданите.

        Коментар


        • #5
          До: Акт заради силна музика в кола??

          Ей и на мене ми пречиш! Глобявам те шише ракия! Пращай по DHL. Адрес на лични.
          Извинявам се за спама, ама не се сдържах.
          Тука си дават глоби за силна музика, ама трябва да ти е пълен багажника с тонколони и да е посреднощ. Това твоето е готово за виц.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            До: Акт заради силна музика в кола??

            Ма те писаха ли ти акт всъщност?
            Щото ако да, там трябва да пише на какво основание и прочее.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              До: Акт заради силна музика в кола??

              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
              -Ами ще пречиш на нас (Полицая)
              Направо се шашнах,и започна пак едно спорене..
              Та въпросът ми е пише ли някъде забрана за силната музика в кола,особенно извън града??
              Следващият път му кажи, че след като се подпише на акта, ще подадеш жалба и след това ще го съдиш за тормоз и злоупотреба със служебно положение....
              Те знаят закона и се правят на важни и редовно злоупотребяват с не информираността на хората, но когато им се озъбиш мирясват много бързо.
              До 22:30 часа можеш да си слушаш колкото силна музика искаш.
              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                До: Акт заради силна музика в кола??

                Преди 5 минути се обадих на моят приятел който са го глобили. Каза ми че е подал жалба и веднага са му отговорили. Момче тръгвай се няма да се повтори, АКТ-а няма да се плаща. Но след 22:00 нямаш право на силна музика.А тези полицай почнаха вече да се подиграват с нас.

                Коментар


                • #9
                  До: Акт заради силна музика в кола??

                  Аналогичен случай преди 2 години на тунел "Траянови врата", посока София.
                  Карам с точно 80, на изхода - палка.

                  - Знаете ли колко е ограничението?
                  - Знам - 80
                  - Не видяхте ли знака?
                  - Видях го.
                  - Знаете ли колко показа радара?
                  - Не.
                  - 70.
                  - Какъв е проблема тогава?
                  - Забавяте движението, ако някой влезе в тунела с 130?
                  - Не трябва ли него да глобите?

                  В този момент от тунела излита ТИР с 100+ км/ч и фуражката на катаджията излетя от въздушната струя. На мен и колегата трябваше някой да ни направи изкуствено дишане, защото 10 мин. не можахме да си поемем въздух от смях. Оня ми върна документите и махна да си вървим.

                  В такива нахално изпросени актове е най-добре да се напише във възражението, че полицая е искал подкуп. След това му връщате акта с крива усмивка...
                  По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Акт заради силна музика в кола??

                    До 22:30 часа можеш да си слушаш колкото силна музика искаш.
                    Това къде е регламентирано?
                    Как ще се почувстваш ако Мадона, Металика или който се сетиш друг, реши да прави концерти около вас. Всеки ден. И всяка вечер.
                    А може и сутрин.
                    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 20-08-09, 09:25.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Акт заради силна музика в кола??

                      Работата с музиката е малко мътна.

                      За пречене на околните, критериите са като за гърнетата. Не че ги знам, но си има таблички. Общо взето, ако извън колата музиката се чува по-силно от двигателя, има проблем, независимо колко е часът. Разбира се, за установяването на такъв проблем трябва техническо средство. Като го нямат, акт не могат да напишат. Поне докато не постъпи оплакване, но тогава е по друга линия и вече трябва да е нощем и в населено място.

                      Освен за преченето на околните, си длъжен и да чуваш какво става около колата. Това означава, че от определени децибели нагоре не можеш да шофираш, защото ставаш глух. Има случаи, когато такива диджеи блъскат някого и съвсем искрено не забелязват. Цяла една отделна тема е физиологичното въздействие на силния звук и как помага на бързината и адекватността на реакциите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Акт заради силна музика в кола??

                        Първоначално публикуван от m17k0 Преглед на мнение

                        .А тези полицай почнаха вече да се подиграват с нас.
                        Mмммм даааааа....алчността и глупостта край нямат,особенно,като става въпрос да ти изсмучат кръвчицата!

                        и при нас в Англия е пълно с алинеи и параграфи за глоби от най различно естество,но полицаите 10 пъти премислят дали да ти ги наложат,че...(както споменават колегите по-горе) да не се обърне закона срещу тях.
                        уж се перим за европейци,ама по много параметри засенчваме страни от третия свят и латинска америка
                        TЛК 80-4.2ТД
                        ТЛК 73-2.4ТД
                        ...................

                        Коментар


                        • #13
                          До: Акт заради силна музика в кола??

                          Мога да кажа че сме много назад от ЕВРОПА. Но леко по леко май движим нещата по нагоре. Дано Всичко някак си се оправи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Акт заради силна музика в кола??

                            На мен ми пречи... Ами ако не искам на светофара да слушам маанета от някое такси или баничарка? Друг е въпросът, че дебилът няма да усети какво се случва със собствения му автомобил или да чуе сирената на някоя линейка или пожарна примерно. Това, че куките търсят високи добиви от най-различни източници е ясно, но шумовият фон трябва да е регламентиран някак и съответно контролиран.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Акт заради силна музика в кола??

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              ... но шумовият фон трябва да е регламентиран някак и съответно контролиран.
                              Бива, ама да измерват нивото на шума със съответен уред, одобрен и проверен по съответен ред, който да вади информация за измерените децибели, дата и точен час. Щото иначе нали се сещаш какво ще стане ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X